şükela:  tümü | bugün
 • berbat bir üslubu var. böyle tepeden tepeden bakan, her şeyi çok bilen tavırlar. neye dayandırarak böyle bir psikoloji içinde olduğunu da tam anlayamadım. yazdığı yazılarda gereksiz bir laf kalabalığı var konudan bağımsız ve bu laf kalabalığını kenara koyunca sığ söylemlerine anca ulaşabiliyoruz. yani çabamız buna değer mi tam bilemiyorum.

  daha çok lisede rastlanır böyle konuşan tiplere. yani bana onu hatırlattı kendisi...

  "yaaa kızaaaaam ben en iyisini bilirim de konuşmuyorum yaneee... yoksa ben var ya ben çok iyiyim yaaaa ama o var ya o çok gezi zekalıaaa. kaç defa lafı ağzına tıkadam çünkü zekiyim yane en iyi sen biliyosun bunu. ben var ya acaip biriyim ya. ben ya ben... ben yok muyum yaaaa ben yaaaaaaa..."

  gerçek hayatında da tam bu tipolojide ise yanındakilere sabır diliyorum. malum, illa sevdiklerimizle ve beğendiklerimizle aynı ortamı paylaşmıyoruz şu modern dünyada.

  edit: biri buna abuk bir laf etsin de mağdur edebiyatı yapayım, mahkeme filan diyerek karşı tarafın yüreğini hoplayım diye kendini yırtıyor. böyle üfürükten tehditler falan savuruyor... umarım bu beklentisini karşılayan kimse olmaz. neden derseniz; bana ısrarla dar bir çevresi olan, iyi bir eğitim alamamış, iyi bir iş bulamamış, minik bir turizm beldesinde yaşayan, arada kalmış ve her okuduğuna inanan, başka hayatlara özenen ve bunun önüne bir türlü geçemeyen bir kız çocuğunu hatırlatıyor ısrarla. üslup da, zırvalar da, üfürük tehditler de... bana her şeyi ile onu hatırlatıyor. o nedenle hiç uğraşmayın. bir de buradan darbe yemesin...

  gidip ruhumu serinleteyim! ayhhh!!!
 • nickaltı, çok yakın bir gelecekte, entrylerine cevap vermek yerine kısa yoldan çamur atmaya çalışacak yazarların çöp entrylerinin envai çeşidiyle (şakirt troll, hüloğğ, don't feed the troll vs. gibi) dolacak yazar.

  sözlüğü kurtarılmış bölgesi ilan edenler için varlığından pek haz duyulacak biri olmadığı kesin.

  hoşgelmiş...

  edit: tıpkı men kucik chomichmen'e yazdığım entry gibi* çok kısa zamanda zamanın ötesinde müstesna bir yer edinmiş bu da. yani çok da fifi tabi ama nöbet falan mı tutuyorsunuz olm klavye başında örgütlü şekilde eksilemek için allaseniz !
 • ciddiye alınması hata olacak yazardır.
 • lozan antlaşması başlığını okurken dikkatimi çeken bütün entrylere sahip yazar. normalde entry kim tarafından yazılmış dikkat etmem ancak bundan sonra dikkat edeceğim. ilk olarak yazara bakacağım ve bu yazar yazmışsa okumadan geçeceğim.
  böylelikle zamandan kazanmış olacağım.
  (bkz: beyin bedava)
 • zeki ve hazırcevap biri. üslub sahibi olduğu da belli. çoluk çocuğu kızdırmak için de biraz eğlenceli yazıyor gördüğüm kadarıyla kendisi de eğleniyor. müslüman olduğundan dolayı da ayrı bir sempati duymuşum kendine.
 • tek kelimeyle tanımlamak gerekirse troll.
  yok bu kibirli, saçma sapan yazılarında ciddiyse en yakın zamanda psikiyatriste görünmesi gerekir.
 • ekşi sözlüğü denilen internet sitesinden çok az kişinin laf yarıştırabileceğine kâni olduğumuz işbilir yazar.

  artılarını sayıyorum kanaatimce:

  1. çok zeki.
  2. çok hazırcevap.
  3.üslub sahibi.
  4. yüksek edebiyatla yüksek derecede hemhâl olduğu belli amma bilerek bitirim ağzı kullanıyor.
  5. istanbul-türkçe argosuna fevkalade hakim. bunu ali veli yapsa bir yerde patlak verir, zorlama olduğu anlaşılır fakat kendisininki tereyağından kıl çeker rahatlığında.
  6. ekşi sözlüğü denen sitenin yazıcı profilini çok iyi biliyor. çoğunun slogan solcusu olduğunu, kimin sırf islam düşmanlığı yapmak için yazdığını iyi biliyor.
  7. ekşi sözlüğü denen sitedeki ''orantısız zeka''ların bol olduğu! bir yerde zekasının ayırdının farkında olduğundan özgüveni tam tekmil yerinde.
  8. en göze çarpanı da burası: sözlükte çok eskilerden. dolayısıyla sizin ciğerinizi biliyor. ağababalarınızı suya götürüp susuz getirmiş biri. o yüzden ufaklıklar siz laf etmek istediğinizde aradan çekilin ağbilerinize haber verin.

  çoluk çocuğa diyorum. gidin gözleriniz pörtleyene kadar ciyenbisi dizisi seyredip yorumlarınızı yazın oğlum siz. herkesin dengi başka. ''büyüklerinize'' söyleyin canınızı sıkan şeyler okursanız. tammam?
 • buradaki pek çok yazara kıyasla orantısız zekaya ve değerlendirme yeteneğine sahip bir yazar. hele paralel fikirlere sahip olmamız, yazdıklarını daha da orgazmik hale getiriyor.
  zöge: ohaaa! ne kadar çok adam kanırtmışsın lan!
 • eşcinselliğin yayılmasından çok korkuyormuş bu yazar.

  (bkz: #35609546)

  yazılarına biraz göz gezdirdim de az önce; deve kuşu gibisin dostum. yumurtadan çıkalı yıllar olmuş ama hala şeklini muhafaza ediyorsun.