şükela:  tümü | bugün
 • 1984 doğumlu arjantinli orta saha oyuncusu.trinidad tobago'da düzenlenen dünya gençler şampiyonasında fırtına gibi estikten sonra arjantin basını tarafından yeni diego pablo simeone nidalarıyla tanıtıldı tüm dünyaya.geçtiğimiz sezon river plate takımında başarılı performansıyla sivrildi.başta ajax olmak üzere pek çok avrupa klübü tarafından takip edilmekte kendileri.
 • corinthians 'ın haziran 2005 itibariyle kadrosuna kattığı futbolcu. kara para* aklayan corinthians; carlos tevez 'den sonra bu oyuncu için de 15 milyon euro ödemiş.
 • transferi gün itibariyle 11 milyon euro olarak resmileşen ve corinthians ile 5 yıllık sözleşme imzalayan futbolcu..
 • fm 2006'da da cilginlar gibi dmc oyniyan yetenek kupu.
 • winning eleven 9'da master league yaparken yıldız adayı olarak görülen ve kadroya katılmasının ardından her geçen sezon yıldızlaşan oyuncu.

  (bkz: jon kabira)
 • 10 haziran 2006 arjantin fildişi sahili maçı'nda spikerin ismini neredeyse hiç telaffuz etmemesinin başlıca sebebinin kendisinin pasif futbolu olduğu şişirilmiş bir başka arjantinli futbolcu. bizim kullandığımız anlamda ön libero ya da orjinal haliyle defansif orta saha oyuncusu demek, maçtan önceki taktik şablonda işareti konmuş, savunma bloğunun önündeki tek çarpı demek değildir ki sadece. mascherano, dünkü maç boyunca, bu taktiksel şablonun görsel tarafını ve simetrisini bozmamak adına elinden geleni yaptı ve bu anlamda başarılıydı; zira oyunu yalnızca 3 metrekare içinde oynadı ve yaptığı, gerisindeki defansla kısa pas alışverişi yapmak ya da önündeki cambiasso'ya topu aktarmaktı. 20 metreden uzun bir pas yaptığını görmedim. hadi ofansif tarafı kısıtlı diyelim de defansif tarafını ne yapacağız? özellikle ilk yarıda, ortadan dalga dalga ve eze eze gelen fildişili orta saha oyuncularına karşı; bu çok övülen mascherano, bu arjantin'in vieria'sı denilen mascherano ne yaptı? neredeyse hiçbir şey. yanisi, eğer ön libero denen mevkiden anladığımız, suya sabuna dokunmayan, taktiksel dizilişteki simetriyi bozmayan, arada iki yan pas ve gölge pres yapan ve çoğunlukla oyuna katılmayan bir futbolcuysa, mascherano büyük bir futbolcu; yok ön liberodan insan bir şeyler bekliyorsa; bu mascherano değil vieria, hüseyin çimşir bile olmaz.
 • yurdum spor gazeteleri mascherano adını bundan 2 sene önce galatasaray river plate'den gallardo'yu almak istediğinde şu şekilde sarfetmişlerdi: galatasaray hevesle gallardo'yu istemektedir, hatta araya fresco girmiştir artık doğru ama river'ın da vermeye niyeti yoktur. river bunun üzerine gallardo olmaz ama mascherano var, genç yetenek, geleceğin yıldızı, 2-3 milyon dolara veririz size demişlerdir. galatasaray tabiki mascheranoyu almamış, o sene canaydın'ın söz veridiğim 3 yıldızdan biri diye (bkz: ücün biri) hitap ettiği otuzluk flavio conceicao u renklerine katmıştır. sonra ne olmuştur? conceicao bir kaç maç dışında vasat bir performans sergilemiş ve gönderilmiş,mascherano ise 11 milyon euro'ya corinthias'a transfer olmuştur. galatasaray ertesi sene o mevkide saidou adında bir takoza katlanmış, ve an itibariyle de harıl harıl ön libero aramaktır.

  (bkz: bir galatasaraylı olarak transfer beklemek)
 • transfer sezonunun soz gününde premier lig takımlarından west ham united ın yolunu tutmuş genç ortasaha.
 • kuduz aşısı yaptırmasını beklediğim futbolcu. hayır jermain defoe adlı arkadaş tarafından ısırıldı da bu geçtiğimiz haftasonu. evet, canm ısırıldı. tarzı biraz ısırgan ya mascherano'nun, çok da büyütmemeli, olayı meşru müdafa kapsamına itmeli. çüş devenin bale pabucu...
 • en gec gelecek sezon* manchester united formasini giymesi beklenen arjantinli orta saha oyuncusu...