şükela:  tümü | bugün
 • başlığını gecikmeli açarak kendisine haksızlık ettiğim watts'lı* rapper. zamanında ses getiren bir single* çıkarıp xxl dergisinin top 10 freshmen'i arasına girmişti (the source dergisinin gelecek vaadeden genç rapçileri tanıttığı unsigned hype köşesi gibi bir liste). 2-3 ay evvel de follow me home isimli hiç fena olmayan bir albüm çıkardı. daha çıktığı ilk gün albümden oldukça etkilendiğim halde niye bu entry'yi yazmakta bu kadar geciktim bilmiyorum. bu çocukta iş var yani. sesi de insanın aklında hemen yer ediyor. ilk albümüyle hem prodüksiyon, hem de lirikal olarak hardcore şarkılar yapabileceğini gösterdi. ilerde west coast için önemli bir isim olacaktır.
 • gta v'in franklin için yaptığı trailer'dan keşfettiğim bir isim. pek rap müzik dinleyen biri değilim fakat bu adam çok hoşuma gitti. trailer'da çalan "hood gone love it" adlı parçayı buldum ve indirdim. kaçıncı tekrarını dinlediğime dair bir fikrim yok ve hala dinliyorum.
 • kendisi hakkında yazılmamış bir gerçek ise blood oluşudur. hatta ve hatta kendi iddialarına göre tamamı crip olan bir lisedeki tek blood olarak çeşitli zorluklar yaşamıştır.
 • parental advisory ile old school west coast beatin hakkını babalar gibi vererek geri dönen delikanlının tillahı - gkmc'de en iyi verse'e sahip og.
 • sesiyle ayrı bir tarz yaratan rapper. kendrick lamar ile olan pay for it şarkısı çok iyidir özellikle.

  http://www.youtube.com/watch?v=3wxmtnfjpma
 • future ve kankası kendrick lamar destekli yeni single'ı king's dead'i yayınlamış olan rapper.

  şarkı da her şey güzeldi. ta ki future işin içine dahil olana kadar. afedersiniz ama herif parçanın bildiğin anasını sikmiş. yıllardır rap dinlerim duyduğum açık ara en igrenç verse. rakipsiz.

  https://www.youtube.com/watch?v=3po4tz_kfcu