şükela:  tümü | bugün
  • jay turser'in les paul kasa gitarlarının ait olduğu seri. seride 3 farklı model var. jt-220, jt-220d ve jt-220d serpent. serpent'a çok hakim değilim fakat 220 ve 220d arasında elektronik aksam ve teknik özellikler açısından bir fark yok. gövde kaplaması farklı sadece. ve bence bu çok ciddi bir fark yaratmış. aşağıdaki linkte 220 ve 220d'nin tobacco sunburst renkleri arasındaki farkı incelerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.

ben bu görüntünün verdiği kalite hissi ve rengin güzelliği sebebiyle 220d'nin tsb rengine kafayı takmış durumdayım. (ne yazık ki türkiye'de yok)

görüntüyü bir yana bırakırsak, 200 serisi incelemelerde oldukça olumlu puanlar almış gördüğüm kadarıyla. başlangıç seviyesi için cort'un üstü epiphone'un altı gibi yorumlar yapılıyor. ve hatta fiyat/performans bakımından ikisinden de üstün olduğu söyleniyor. youtube'da çok sayıda incelemesi mevcut. dinleyebilirsiniz. ben tonunu tatmin edici buldum. lp kasa sevdalısıysanız ve makul bir bütçeniz varsa kesinlikle değerlendirebileceğiniz bir marka okuduğum ve izlediğim kadarıyla.

http://www.jayturser.com/…cts/electrics/jt-220d.php