şükela:  tümü | bugün
 • jayjenjo ismine sahip bu profile sahip şahıs son 1 haftada girdiği 17 entry ile sözlüğün altını üstüne getirdi. ne zaman ve nasıl yazar olduğu bilinmeyen bu şahıs, toplumun ortak ahlaki değerlerine düpedüz saygısızlık etmekte, insanları kışkırtıp birbirine düşürme amacındadır. kendisine ait olan başlıklardan bir kaç tanesini aşağı bırakıyorum. bu sayede sözlük yönetiminin de artık bu ve bunun gibi hesaplara göz yumması artık son bulmalıdır.

  (bkz: ergenliğe giren kızını utanmadan öpebilen baba)

  (bkz: delikanlı adamın anası bacısı karısı güzel olmaz)

  (bkz: üniversiteye bakire gidip evine patlak dönen kız)

  (bkz: laikliği savunup kurban bayramında tatil yapmak)

  (bkz: toplum içinde utanmadan gülebilen kadın)

  yukarıdaki başlıklara girer bakarsanız eğer sizler de ne demek istediğimi ne için uçurulması gerektiğini hala anlamadıysanız, anlayacaksınızdır.

  sözlük yönetimini göreve davet ediyorum ve siz yazar arkadaşlardan duyarlılık bekliyorum.

  düzenleme: düşünce özgürlüğü her istediğini söyleyebilme özgürlüğü değildir. kafamıza göre şu kişi bu kişi sözlükten uçurulsun da demiyoruz. sözlük formatına uygun bir şekilde, 10 yaşındaki kızların vücutlarına bayılıyorum desem benim bu söylediklerime saygı mı duyacaksınız? istemediğimiz şeyleri söylediği için değil, söylediği şeylerin toplumun ortak değerlerine hakaret içermesinden ötürü uçurulsun istiyoruz. kemal sunal'ı veya mustafa kemal atatürk'ü sevmiyor olabilirsiniz. ancak tutup da hakaret edemezsiniz. bu düşünce özgürlüğü değildir. sözlükte, muhammedin peygamber sayıldığı dünya diye bir başlık açarsam bu düşünce özgürlüğüne mi girer? yoksa insanların ortak değerine hakarete mi? karar sizin. sözlükte kimse için kolay kolay uçurulsun denmiyor. nice troll mevcut ancak hepsine sadece kızıyoruz çünkü adam mesela diyor ki çalıyor ama çalışıyor, bu kafaya sahip insanları yazar yapmayın demiyoruz. ancak bu jayjenjo isimli yazar apaçık şekilde toplumu birbirine düşürüyor. ve de sözlükte açtığı başlıklar, medya üzerinde büyük etkiler bırakıp ekşi sözlüğün itibarını düşürüyor. insanların düşüncelerini paylaştığı platform düzenli bir şekilde itibarsızlaştırılıyor ve de ekonomi, hükümet, muhalefet vs hakkında ne söylenilirse söylensin, insanlar artık olaya şöyle bakıyor "am meme göt konuşulan, patlak eve dönen kızların konuşulduğu platformun söylediklerine mi değer vereceksin?" sözlük yönetimi sözlüğün itibarsızlaştırılmasına da aynı zamanda göz yummaktadır. bunun gibilerden gaz alıp nice daha saçma başlık açanların sayısı da gün geçtikçe artmakta.

  düzenleme 2: bu şark kurnazı arkadaş (bkz: ergenliğe giren kızını utanmadan öpebilen baba) başlığında yazdıklarını silip kaçmaya çalışmış. burada ekran görüntüsü mevcuttur.

  düzenleme 3: şimdi de (bkz: asv21şl21ş42vuplvk2-121-21v124v21l12lvi12vl214i) başlığını açarak sözlüğün formatının ırzına geçmiş şahıs kendileri.

  düzenleme 4: sanıyorum ki bu son düzenleme olacaktır. bu kullanıcı çok fazla saçma başlık açmakta olduğu için diğerlerini ekleme gereği hissetmedim. ancak söylemek istediğim şey, değerli bir arkadaşın bana gönderdiği şu mesajdır, sizlerle de paylaşmak istedim. herkese, her şey için teşekkür ediyorum şimdiden.

  gelen mesaj;

  bu tür hesaplari , sözlük moderatörleri kendileri acip, ortaligi kizistirip , gündem maddesi yapiyorlar.

  adimi kullanmadan paylasabilirsin.
 • katıldığım kampanya. hatta kendisinin bu açtığı başlıklar dolaysızla gözaltına alınması gerekiyor. topluluk için büyük tehdit.
 • bir yazarin fikir ozgurlugu cercevesinde actigi basliklardan oturu ucurulmasina karsiyim. suc teskil etmedigi surece bu tur basliklar acik kalmali ki kimlerin orul orul orospu cocugu oldugunu gorelim. orospu cocuklari hayatimizin her alaninda var, eksi'den onlari uzak tutarak burayi steril bir ortama cevirmek bizi gerceklerden koparir.

  edit: egm, gozalti, tck madde 126 diyenleri goruyorum. saka misiniz oglum siz? toplumlarin normlari ve gelenek goreneklerine gore mi sekillenecek yasalar ve kanunlar?
 • katılıyorum. bu puşt 16-17 yaşında değilse ben de bir şey bilmiyorum. siktir git sivilcelerini patlat, sikini sıvazla, yaşıtlarınla oynasana mal diyorum kendisine.
 • bu orospu çocugu aktrollerden bile daha tehlikeli,desteklediğim kampanyadır.
 • (bkz: 12 yaşındaki küçük kız çocuğuna taciz)

  bu başlıkta söz edilen pedofil insan profilini gömüyoruz ama aynı zihniyette insanlar sözlükte yazar olmuş durumda. şimdi çıkıp da özgürlük falan demeyin; sınırsız özgürlük bir nevi tutsaklıktır. bu siteyi bu tarz kişilerle doldurursak şu sitedeki fikir özgürlüğümüz de tehlikeye girer. yani bu yazar için değil, genel olarak sözlüğü dolduran trollerle ilgili düşüncem budur

  tanım: desteklenmesi gereken kampanyadır.
 • katılmadığım kampanya. en fazla çaylak olsun böyle yazarlar. ergen veya değil yazdıkları formata uygun mu? öyle. e o zaman niye uçuruluyor? sizin istediğiniz gibi bir kalıba uymuyor diye mi? hakikaten komiksiniz. o uçurulsun bu uçurulsun, şu müslüman mı lan piuuuvvv bu ne la? engelleyin bu kadar rahatsızsanız.

  edit: çaylak olmayı hak ettiği halde hala yazabiliyor. resmen bug bulmuş adam lan.
 • uçurmak doğru değil, cevap yazmayı deneyin.
 • troll'ler lanetli çaylak dahi yapılmıyor bu sözlükte. kanzuk anca tıkınsın.
 • entrylerine göz gezdirdi, ne kadar çabuk uçurulursa o kadra iyi olur.