şükela:  tümü | bugün
  • 98 doğumlu bu arkadaş fiba u19 dünya basketbol şampiyonasını kazanan amerika milli takımının en dikkat çeken oyuncusudur. soyadı gibi oyunu da nicolas batum'a benziyor bence, muhtemelen amerikalı antrenörler kendisinden yeni bir kevin durant yaratmaya çalışacaktır ki bence bu elemanın hamuru buna müsait. kendisi final maçında nik slavica'dan çılgın bir blok yemiş olmasına rağmen yarı finalde yunanistan potasına vurduğu smaç ile de güzel hatırlanacaktır.
  • harry giles ve frank jackson ile 2016 yazında duke blue devils kadrosuna katılacak kısa forvet, 2017 nba draftı'nda muhtemel ilk 10 seçimi.
  • new pg13

adam'ın kolej istatistikleri pg13'ün neredeyse birebir aynısı ve bu adamın ilk 5'te seçileceği bile şüpheli.
    sadece istatistik değil oyun stili de epey benziyor.
    strenghts
  • 2017 nba draftında ilk sıradan seçilmesi beklenen geleceğin yıldız adayı.

antremanda 17/17 üçlük attığı video, genç yaşında ne tür bir yeteneğe sahip olduğunun göstergesi.
  • markelle fultz hatta her ne kadar son dönemde baya nefret kazansa da lonzo ball
    varken draftta 1 numara seçilemeyecek basketbolcu. ilk 5 içinde seçilebilir ama.
  • boston celtics'in seçimine göre belli olur. 1.sıradan gitmesi highlightslara göre josh jackson forvet pozisyonunda bundan bi tık adım ilerde görünüyor. 4 numara poziyonunda kısa kalıyor. ncaa'de anthony bennett'te o boyla işler yapıyordu. nba'de bodur kalır. boyu 2.03 phoenix suns önüne gelirse affetmez. direkt kadrosuna alır. tam da oynayabileceği bi kadro da boy gösterme fırsatını yakalar.
  • videolarından gördüğüm kadarıyla ya charles barkley'in bir gömlek üstü ya da anthony bennett'in bir gömlek altı olarak nba kariyeri şekillenecek oyuncu.

ya da 3 sene sonra saski baskonia'da ya da 20 sene sonra hall of fame'da olur bu çocuk.

muazzam bir saf yetenek, ama o fizikle sakatlıklar yaşama riski hep baki ve de mock draft'te 4 ya da 5 numarada gidiyor gibi görünse de zannımca 7-8'e kadar düşme ihtimali var undersizedlığından ötürü.
  • patlayıcılığı olmaması çok ilginç olan oyuncu. aslında fiziği buna çok uygun ama yavaş ve tahmin edilebilir hareketler yapıyor scout videolarında denildiği gibi. 26-27 yaşından itibaren yük olmaya başlar takımına en iyi senaryoda bile. umarım celtics seçmez kendisini.
  • hey maaşallah orta çağ zırhı giyip smaç basmış arkadaş.

aferin evladım böyle devam et
  • ben bu çocuğu 2015 u-19 dünya şampiyonası'nda izlemiştim ve hasta olmuştum. o amerika takımındaki en yetenekli adamdı. ncaa filan takip etmiyorum o yüzden son durumu nedir bilmiyorum ama benim o turnuvada izlediğim çocuğun potansiyeli inanılmazdı, 2017 draft'ında da ilk 5'ten gitmesi bekleniyormuş. fultz, lonzo veya jackson kadar konuşulmuyor ama gelecekte bu isimleri gölgede bırakırsa şaşırmam.