• 98li amerikan basketbolcu, şuan girit'te u19 dünya basketbol şampiyonasında terör estiren yaşıtlarına göre çok atletik olan oyuncu. 5 sene sonra ismini çok duyacağımız yıldız adayı.
  • 98 doğumlu bu arkadaş fiba u19 dünya basketbol şampiyonasını kazanan amerika milli takımının en dikkat çeken oyuncusudur. soyadı gibi oyunu da nicolas batum'a benziyor bence, muhtemelen amerikalı antrenörler kendisinden yeni bir kevin durant yaratmaya çalışacaktır ki bence bu elemanın hamuru buna müsait. kendisi final maçında nik slavica'dan çılgın bir blok yemiş olmasına rağmen yarı finalde yunanistan potasına vurduğu smaç ile de güzel hatırlanacaktır.
  • harry giles ve frank jackson ile 2016 yazında duke blue devils kadrosuna katılacak kısa forvet, 2017 nba draftı'nda muhtemel ilk 10 seçimi.
  • new pg13

adam'ın kolej istatistikleri pg13'ün neredeyse birebir aynısı ve bu adamın ilk 5'te seçileceği bile şüpheli.
    sadece istatistik değil oyun stili de epey benziyor.
    strenghts
  • boston celtics'in seçimine göre belli olur. 1.sıradan gitmesi highlightslara göre josh jackson forvet pozisyonunda bundan bi tık adım ilerde görünüyor. 4 numara poziyonunda kısa kalıyor. ncaa'de anthony bennett'te o boyla işler yapıyordu. nba'de bodur kalır. boyu 2.03 phoenix suns önüne gelirse affetmez. direkt kadrosuna alır. tam da oynayabileceği bi kadro da boy gösterme fırsatını yakalar.
  • patlayıcılığı olmaması çok ilginç olan oyuncu. aslında fiziği buna çok uygun ama yavaş ve tahmin edilebilir hareketler yapıyor scout videolarında denildiği gibi. 26-27 yaşından itibaren yük olmaya başlar takımına en iyi senaryoda bile. umarım celtics seçmez kendisini.

edit: adam çatır çatır yediriyor lafları bana. aslında yine çok patlayıcı değil, daha çok "smooth" oynuyor. ama böyle oynayan adamı özlemişiz. bir de beklediğimden çok daha yürekli oynuyor.
  • (bkz: jason statham)
  • ben bu çocuğu 2015 u-19 dünya şampiyonası'nda izlemiştim ve hasta olmuştum. o amerika takımındaki en yetenekli adamdı. ncaa filan takip etmiyorum o yüzden son durumu nedir bilmiyorum ama benim o turnuvada izlediğim çocuğun potansiyeli inanılmazdı, 2017 draft'ında da ilk 5'ten gitmesi bekleniyormuş. fultz, lonzo veya jackson kadar konuşulmuyor ama gelecekte bu isimleri gölgede bırakırsa şaşırmam.
  • boston'ın 3.sıra seçimi oldu, hayırlı olsun ainge efendi.
  • boston'ın 3.sıradan aldığı 2.03'lük basketbolcu. inşallah faydasını görür finalleri görürüz önümüzdeki sezonlarda
hesabın var mı? giriş yap