şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tasarımına bayılıp aldığım taşınabilir bluetooth hoparlörü. tizler çok temiz basslar ise idare eder seviyede. ayrıca jack girişi var.

  fiyatı 6 katı olan bir bang & olufsen beoplay a1 tabiki değil açıkçası ama cihazın ekonomik olması clip 2 serisini cazip kılıyor. beni benden alan en güzel özelliği ise çantaya, çadıra, bisiklete rahatça takılabilmesi.

  ayrıca su geçirmiyor.
 • harman international industries kalitesi altında jbl tarafından üretilen clip serisi taşınabilir, şarj edilebilir bluetooth bağlantılı hoparlörlerin 2'nci jenerasyonudur.
  jbl xtreme modeli gibi ödüllü bir tasarıma sahip olup, kaliteli yapısı ve ipx7 sertifikası ile su geçirmez özelliğe sahiptir. şarj portunun bulunduğu giriş, conta ödevi gören bir kapakla korunduğundan komple suya daldırılabilir. 730mah li-po pil sayesinde ses şiddetine göre 8 saate yakın müzik keyfi sunar. jbl connect özelliği bulunmaz.
  gürültü ve yankıyı engelleyen mikrofonu sayesinde handsfree telefon görüşmelerine olanak tanır.
  jbl boombox gibi bluetooth 4.2 sürümünü içerir. bu nedenle daha aşağı sürümlere sahip cihazlarda film veya video klip izlerken ses ile görüntü arasında senkron kaybı oluşur yani ses, görüntüden biraz daha gecikmeli gelir.
  1 adet 40mm. çapında sürücü ile toplam 3 watt gücünde ses verir. su geçirmez özelliği nedeniyle olsa gerek ses, jbl go kadar berrak çıkmaz, yani biraz daha boğuk gibi gelir. ancak sorun teşkil etmez.
  disk şeklinde olan tasarımına ilaveten üzerinde bulunan turuncu renk kancası sayesinde sırt çantası gibi harici eşya veya noktalara takılıp-asılabilir. kutu içeriğinde şarj aleti sunulmaz. bunun yerine bir şarj kablosu verilir ve mobil cihazların şarj edildiği her türlü (usb type-c hariç) şarj aleti ile sorunsuz bir şekilde şarj edilebilir. bu şekilde şarj süresi ortalama 2,5 saat sürer. kademeli bir şarj göstergesi yoktur. onun yerine cihazın arka üst bölümünde konumlandırılmış 1 adet led ile şarj bildirimi yapılır. şarj kritik seviyeye ulaştığında mavi olan led, kırmızı olarak yanıp sönmeye başlar.
  nfc desteği ve dahili radyo bulunmaz. bluetooth desteği olmayan cihazlardan ses alınabilmesi için dahili bir aux kablosu üzerine sarılı halde sunulur.
  kaliteli ve şirin bir kutu ile gelir. çeşitli renklere sahip olan ürün squad yani kamuflajlı renk ile çok sexi görünür.
  ek olarak burada dikkat edilmesi gereken en büyük husus jbl tarafından üretilen bu tarz taşınabilir hoparlörlerin içinde kullanılan lipo pillerdir. bu piller özel bir dikkat gerektirir. bu konuyu lipo başlığında açıkladım. jbl xtreme modelinde görülen en büyük sıkıntı işte bu pil problemidir. jbl go veya jbl clip serisi hoparlörler her ne kadar küçük olsalar da sonuç itibari ile şarj-deşarj döngüsü ile aynı lipo pil prosedürlerine dahildir. model fark etmez.
  sözün özü, bu tip pilleri kullanan hiç bir hoparlör veya elektronik cihaz, pili tam boşaltana kadar kullanılmaz.
 • hediye vesilesiyle tanıştığım şirin mi şirin bluetooth hoparlör. teknik özellikler kısmına girmiyorum. evde bu geldiğinden beri bilgisayarın sesini buna verir oldum, suya karşı koruması da süper. boyutu, tipi ve dahili aux kablosunun olması en şükela kısmı.
 • bağ bahçe işlerini yaparken yanımda götürüyorum. gayet başarılı bir ses çıkışı var. tozdan etkilenmemesi de en beğendiğim özelliği diyebilirim.
 • +1
 • şarjı kitapçığında yazıldığı gibi 8 saat falan değildir, kısacası beni hayal kırıklığına uğratan alettir efendim. adam gibi 2 saat şarkı dinledikten sonra batarya bitiyor alacakların bunu da göz önünde bulundurmasında fayda var.
 • daha önce aynı markanın flip 3,flip 4 serilerini, ultimate ears'ın wonderboom ve sony'nin xb10 serisini uzun süre deneyimleyen biri olarak kararsız kalanları bikaç cümleyle aydınlatacağım.
  beklentiniz hem işte hem evde hem de çimenlerde demlenirken kullanılabilecek orta segment uygun bir hoparlorse flip 3 veya 4 sizi sarj süresi ve ses kalitesiyle doyurur.
  yok efendim benim evde zaten kapı gibi hoparlorum var sadece dısarıda plajda, çimenlerde otlanırken kullanabileceğim,(sub ve bass frekanslar hariç) her frekansı kristal bir şekilde duyabileceğim bir hoparlor olsun, fazla da pahalı olmasın diyorsanız clip 2 size yeter de artar.
  moruk benim param var ama salak da değilim. mal gibi marshall'ın ya da harman'ın sırf adına para vermeyeyim, her yerde işimi görsün diyorsanız urban ears alın.
 • yaklaşık 8-9 aydır kullanıyorum ve gayet memnunum. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sarjı 2 saat değil,çok rahat 5-6 saat gidiyor.kabloyla bağlanma şansı sunsa da bluetooth bağlantısında daha kaliteli ses alıyorsunuz. ayrıca malzemesinden dolayı darbelere karşı dayanaklı ve su geçirmiyor. şuan mağazalarda clip 3 modeli satılıyor ancak internet üzerinden bulmak mümkün.

  yatırım tavsiyesidir :)