şükela:  tümü | bugün
 • bluetooth hoparlörlerden biri.
  incelemesi icin
  jbl pulse 3
 • siyah renk versiyonuna sahip oldugum sahane hoparlor. ses kalitesi bose revolve dan iyi, revolve plus tan bir tik kotu. ses seviyesi turk evleri icin fazlasiyla yeterli, 20 watt guce sahip. batarya icin sahane diyemem ama sanirsam 5 saat falan rahat calar yuksek seslerde. fiyati amerikada 200 dolarken, vergiler nedeniyle avrupada 250 euroya sahip oldum.

  fiyati avrupada cok kazik ama kalitesine bakinca 1000 lira deger mi diye dusununce pismanlik hissetmiyorum , suan icin hem goze hem kulaga hitap eden en iyi hoparlor bana gore.
 • harman international industries kalitesi altında jbl tarafından üretilen pulse serisi taşınabilir, şarj edilebilir bluetooth bağlantılı hoparlörlerin 3'üncü jenerasyonudur. 360°ses ve lava lambası tarzı ışık şovu sunması ile ön plana çıkmaktadır.
  kaliteli yapısı ve ipx7 sertifikası ile su geçirmez özelliğe sahiptir. şarj, usb ve aux in portlarının bulunduğu girişler conta ödevi gören bir kapakla korunduğundan komple suya daldırılabiliyor. 6.000mah li-po pil sayesinde ses şiddetine göre 12 saate yakın müzik keyfi sunuyor ve yine bu pil sayesinde tekli usb portu üzerinden akıllı telefon ve ya tableti şarj edebilen bir power bank'a dönüşüyor. jbl connect+ özelliği sayesinde desteklenen diğer 100 jbl hoparlör ile senkronize olabiliyor. bluetooth desteği olmayan cihazlardan ses alınabilmesi için ise üzerinde bir adet aux girişi mevcut.
  dahili mikrofonu sayesinde handsfree telefon görüşmelerine olanak tanıyor. jbl connect+ ile destekleyen diğer bir hoparlör ile senkronize olduğunda stereo ses veren bir sisteme dönüşüyor. yoksa normal şartlarda 360° ses veren mono bir hoparlör bu. hoparlör dışında akıllı telefon üzerinden açılan jbl connect uygulaması ile ses, ışık ve ışık renk kombinasyonları seçilebiliyor.
  diğerlerinden farklı olarak bluetooth 4.2 sürümünü içeriyor. bu nedenle daha aşağı sürümlere sahip cihazlarda film ve ya video klip izlerken ses ile görüntü arasında senkron kaybı oluşuyor yani ses, görüntüden biraz daha gecikmeli geliyor.
  kapalı mekanlarda kenar köşe gibi yerlere yakın olarak yerleştirildiğinde basslar biraz daha güçlü bir hal alıyor ve ses daha doygunlaşıyor.
  yine silindir şeklinde olan tasarımı ile dikine konumlandırılıyor ve alt tarafında konumlandırılmış 3 adet 40mm. çapında sürücü ile toplam 20 watt gücünde ses veriyor. hoparlörün büyük bir kısmını oluşturan ve ışık şovunun sunulduğu bölümü ise kaliteli plastik malzemeden imal edilmiş. bassları görsel şölene dönüştüren pasif radyatörler, üzerinde jbl logosu ve alt tarafta ise sadece ünlem işareti ile bu sefer mat yerine parlak kapaklar üzerine basılarak sunulmuş.
  yaklaşık 4,5 satte şarj oluyor. 5 kademe ledli bir şarj göstergesi var. şarj kritik seviyeye ulaştığında ise beyaz olan led ışık kırmızı olarak yanıp sönmeye başlıyor. ilk çalıştırıldığında jbl connect uygulaması ile akıllı telefonlar üzerinden varsa yazılım güncellemesi yapılabiliyor. nfc desteği ve dahili radyo bulunmuyor.
  diğerlerinde olduğu gibi tam güç ile kullanıldığında ortalığı inletiyor ancak pili daha kısa sürede bitiriyor. adaptör* ile besleme yapıldığında verdiği ses gücünü, pil* ile kullanmaya başlayınca bir miktar kaybediyor.
  dolby digital, dts ve surround sound sistemlerini desteklemiyor. kutu üzerinde bunları desteklediğini bildirir logolar yok.
  diğerlerinde olduğu gibi low frequency mod ile alt basları alabilmek için bluetooth ve ses kısma tuşlarına 10 saniye süre ile beraber basmak gerekiyor. bu aynı zamanda dsp sistemi de devre dışı bırakıyor. yani ne kadar gerekli olduğu tartışılır.
  kaliteli güzel bir kutu ile geliyor. beyaz ve siyah olarak iki değişik renk seçeneği ile sunulan ürün son derece şık duruyor. ancak diğer jbl ürünleri gibi son derece pahalı.