şükela:  tümü | bugün
 • filmekimi 2005 kapsamında gösterilecek olan fransız yapımı, gérard depardieuun oynadığı film. iksv sitesinde yer alan film açıklamasına göre;

  --- spoiler ---
  gel arkadaş kalalim
  je préfère qu’on reste amis
  just friends
  yönetmenler: olivier nakache & éric toledano
  oyuncular: jean-paul rouve, gérard depardieu, annie girardot

  fransa, 2005
  35 mm. / renkli / 100’
  fransızca; ingilizce ve türkçe altyazılı

  4 salı 11.00
  6 perşembe 19.00
  otuz beş yaşındaki claude mendelbaum, utangaç bir adamdır. iyi giyinmeyi beceremez, saçı başı dağınıktır; iyi yüreklidir, biraz da kilolu. kısacası kadınlar onu görmez bile. boşandıktan sonra kimseyle beraber olmamıştır, iki yıldır yalnızdır. ama artık bu halinin katlanacak bir yanı kalmamıştır. yaşıtı birçok erkek gibi o da rüyalarının kadınını aramaktadır. en yakın arkadaşının düğününde, kendinin tam tersi olan serge ile tanışır. serge, hiçbir şeyden korkusu olmayan, hatta kendisiyle dalga geçilmesinden bile çekinmeyen bir adamdır. o da boşanmıştır, iki de çocuğu vardır ve claude gibi yalnızdır ama asıl derdi hep kendine bir eğlence bulmaktır. claude ve serge çok iyi arkadaş olurlar. arkadaşlıkları ilerleyip tüm zamanlarını uygun “bir bayan arkadaş” bulmak amacıyla birlikte geçirmeye başlayınca, arayıp durdukları şeyin aslında burunlarının dibinde olduğunu fark ederler: gerçek dostluğun.

  fransız komedisi türüne yepyeni bir soluk getiren yazar-yönetmen toledano ve nakache’ın italyan komedilerini anımsatan bu ilk filminin çıkış noktası, kadınların onları terk ederken sıkça söylediği sözler olmuş: “sen benim kardeşim gibisin” veya “gel, arkadaş kalalım!”.
  --- spoiler ---
 • gérard depardieu izlemeye gittiğim, ama jean-paul rouve den daha bir keyif aldığım film olmuştur.
 • komik mi komik bir fransız filmi.

  --- spoiler ---
  kahramanımızın düğünde ispanyolca konuşulan sahnede

  -por que?

  demesi ile dayanamayıp koltuktan düşürtmüştür.
  --- spoiler ---

hesabın var mı? giriş yap