• defacto isimli giyim firmasının yeni reklam sloganı. eskiden jean de üretiyorlardı diye biliyorum ama demek ki artık üretmiyorlar ve bok atmakta beis görmemişler. çok yaratıcı olmuş, zira üstümü başımı yırtıp defacto pantolonlar almaya koşuyorum hemen.
  • (bkz: mc hammer)
  • reklamcıların da bildiğin trolllük yapabileceğini kanıtlayan defacto mottosu. rakip firmalardan dont feed the troll diye kontra atak bekliyoruz.
  • önce amerikalılara, sonra amerikan özentisiyle jean giyenlere bok atarken, şalvar giyenleri de hedefe dahil eden slogan. defacto kırsal kesimde, özellikle doğu ve güneydoğu tarafında patlama yaşar diyorum ben. (bkz: akım derken bokum demek)
  • reklamcılığın parlak fikircilik olmadığını bir kez daha anlatmış reklam sloganı. vah vah defakto. vah. şalvarı da yanına alsaydın var ya, yürür giderdin ordan. bi gerilla kampanya patlatırdın, kulaktan kulağa ağını kullanırdın, kot olmayan kumaşların daha rahat daha sağlıklı ve daha güzel olmasından kota karşı propagandayı canladırırdın, voleyi vururdun. ama parlak fikri bilgiyle deneyimle kültürle ince ince işlemezsen böyle olur.

o değil de, eski solcular hedef kitle olmuş. vah vah..
  • dogru bi onermedir.. zira amerikalı erkek dar kesim jean giymez.. giyen erkege de iyi gözle bakmaz.. hor görür.. "gay misin sen" der.. karı gibi güler bi kenarda kıs kıs..
    oysa giysene 501i daş gibi.. di mi?
  • sinan engin tarzı metin yazarlığını benimsemiş reklamcı işi slogandır. bu yaklaşıma göre şalvar türkiyenin jeanidir, bobo pardon ofis çiftçinin karagün dostudur...
  • jean amerika'nın şalvarıdır derken,burda kötü olan şalvar mıdır? yoksa amerikanın şalvar giyecek kadar kırsal olması mıdır? nedir yani konu,anlayamadım ki,evet diyelim amerikanın şalvarı,ee biz sevdik o şalvarı 50 senedir giyioruz,siz şimdi amerikanın şalvarı deyince aa çok banel diyip vazmı geçizez yani.
hesabın var mı? giriş yap