şükela:  tümü | bugün
817 entry daha
 • anladığım kadarıyla kamerun futbol federasyonunun da dahil olduğu skandalın sahibi. şimdi kamerun futbol federasyonu çıkmış galatasarayın iddiaları kargaların bile güleceği saçma sapan bir iddia demiş. bu topa girdiklerine göre ve bir soruşturma başlatıp teknik direktörü falan suçlamadıklarına göre onlar da işin içinde. bence galatasaray olayı büyütüp kamerun federasyonunu şike suçuna iştirak etmekten şikayet etmeli yoksa kamerun federasyonu neden suçlu olduğunu bile bile teknik direktör ve iki futbolcuyu korusun değil mi ?

  bu konunun gündemden hiç düşmemesi gerekiyor. gazetecilerden ricam her basın buluşmasında galatasaraylı yöneticilere bu konunun son durumunun ne olduğunu sormaları.
 • tıynet turnasolü...

  #124691403
 • göt yakan futbolcu.
 • bu adam hakkında uzun konuşuluyor olmasının amacı bir süre gündemde tutarak beşiktaş’ın şampiyonluğunu itibarsızlaştırmaya çalışmaktı.

  bakın iddia tam olarak şu: beşiktaş’ın forveti aboubakar billong’u arayarak diyor ki; bak billong! seni severim. şimdi sen de biliyorsun ki biz sizinle oynayacağımız ligin son 4 haftasına fenerbahçe’nin 5 galatasaray’ın ise 6 puan önde giriyoruz. ama iş garanti değil. biz bu maçlarda iki yenilgi bir galibiyet alabiliriz. galatasaray da tüm maçlarını kazanabilir. biz de galatasaray ile tam olarak 2 farklı yenilebiliriz. işte o zaman iş averaja kalacak. bak biz bir kere berabere kalsak ya da galatasaray’a 2-1 yenilsek olmaz. galatasaray’a 2-0,3-1,4-2 yenilmemiz lazım. 4-3 yenilsek de olmaz. en kötü 4-2 ya da 5-3. iki fark olmalı. anladın mı? biz 2 kere yenilmez 3 kere yenilirsek de olmaz. 1 kere yenilirsek de olmaz. illa 2 kere yenileceğiz. galatasaray’a da kalan tüm maçlarını kazanacak ve bizi de iki farklı yenecek. işte bir sürü kombinasyona sahip olan kalan maçlar sadece benim sana dediğim şekilde biterse o zaman iş averaja kalacak. anladın kardeşim. şimdi bak biz ayarladık dediğim gibi olacak. o yüzden bizim sizi farklı yenmemiz lazım. sen bize yardım edeceksin. karşılığında ben de seni kamerun spor bakanı olarak milli takıma aldıracağım. billong da durur mu yapıştırmış cevabı. tamam reis!

  maçtan önce şöyle atak oynayacağız, böyle savunma yapmayacağız, böyle puan alacağız diyen hocaları bugün diyor ki billong maçtan 3 hafta önce milli takıma davet edildi. kadro dışı bırakan başkanları diyor ki disiplinsiz tavırları ve maçtan önce dövme yaptırdığı için kadro dışı bıraktık.

  ama galatasaray yönetimi hala ateşi körüklüyor ve taraftarını kışkırtmaya devam ediyor. daha 2 gün oldu başkanları diyor ki uefa’ya belgelerle başvurduk. yahu sen ne belgesi ile başvurdun bi söyle bize. belge ne belge ne. hakikaten soruyorum ya net olarak soruyorum. belge ne? hangi belge? kamerun spor bakanı aboubakar billong’u milli takıma mı aldırmış? bu mu belge? yahu para vermişler falan deyin bari azıcık mantıklı olsun. neticede amaç çamur at izi kalsın. bu komik gerekçeyi hangi toplantı masasında aldınız. bu fikri kim öne sürdü. kim kabul etti. nasıl servis edildi akıl alır şey değil. full mantıksız. komik. iddia edeni küçük düşürücü nitelikte bir şey bu. insan utanır bunu iddia etmeye.

  sevgili galatasaraylı dostlar. bakın türk futbolu zor bir dönemden geçiyor. milli takım düzeyinde bitik durumdayız. tff başarısız. mhk başarısız. bütün kulüpler borç içinde. siz de. biz de.
  biz daha beşiktaş’ın öz evladı sergen yalçın ile anlaşamadık. aboubakar bedavaya çekti gitti. para yok. transfer bütçesi de izni de yok futbolcu satmayı bekliyoruz transfer için.
  sizin başkanınız yok. hocanız yok. 1 ay sonra şampiyonlar ligi ön eleme maçınız var. transfer yok. kiralıklar gitti. siz hangi ara sezonu açacaksınız, başkan seçeceksiniz, hoca getireceksiniz. transfer yapacaksınız antrenman yapacaksınız da şampiyonlar ligi ön eleme maçına çıkacaksınız. cumartesi pazarlar da dahil sadece 30 gününüz kaldı maça.

  vakit herkesin işine gücüne bakma vakti. güldük eğlendik. yeter.