şükela:  tümü | bugün
  • blancpain'yi ayaga kaldiran, james bond'a omega takan, simdi hublot ceo'su olan peynirci.

(bkz: biver cheese)
  • an itibarıyla ntv'de adını bilmediğim bir programda izlediğim, bilinen bir saat markasının (bkz: hublot) ceo'su olan iş adamı.

son kısmına denk geldiğim programda dikkatimi çeken iki şey oldu:

ilki, "çevremde neden kendimden daha az yeterli olan insanları bulundurayım ki? bir konuda benim kadar iyi olmalı ya da benden daha iyi olmalı." minvalindeki sözleri idi.

diğeri ise, yılda 5000 kilogram peynir ürettiğini ve bunun isviçre'nin belki de en iyi peyniri olduğunu söylemesi oldu. dahası peynirleri sadece arkadaşları ile paylaşıyormuş.

bir de iş disiplini olarak almanlar ve isviçreliler ile aynı kaba koydu bizi. o konuda bir yorum yapmam güç.
  • cok degisik biri... bu kadar param olsa benzer seyi yapar miyim bilmiyorum... sunva vidinli ile roportajindan bir alinti...

soylediklerini aynen aktariyorum, "isvicre'de yilda 5000 kilo peynir uretiyorum ama satmiyorum, 96 adet inegim ve bu peyniri sadece kendi zevkim ve dostlarimin yemesi icin uretiyorum"
  • iyi kötü saat kolleksiyoneri olarak hayranlıkla dinlediğim kişi .
    kırmızı suratlı ve işletme bilimine pandik atmış bir adam .
    5 milyon dolarlık saatin kayışının kauçuk olduğunu utanmadan söylüyor. en büyük 10 marka varsa; kolleksiyonerlerin en az peşinden koştuğu marka hublot tur.
    istanbul a ait söyledikleri inanılmaz ; vay be ne şehirde doğmuşum dedirtti bana
    thy hakkında söyledikleri dinleseniz akp li dersiniz
    20 yıl sonra türkiye'nin dünyadaki 10 ekonomiden biri olacağına erdoğan'dan fazla inanmış.
    veya patronuna istanbul da mağaza açtırmış aksini düşünmek istemiyor.
    uçaklarda kullanılan calver maddesini kullanıyorlarmış. o ha amk platinyum carbon fiber biliyoruz da bu ne yaa
    cahilliğimi giderecek arkadaşlara yeşil ışığım açık.
    saat dünyasıyla en ufak ilgisi olanların mutlaka izlemesi gereken röportaj.
  • tag heuer lvhm ye gectikten sonra markanin basina getirilen, heuer in eski sahibi jack heuer i onursal baskan olarak geri cagirip markaya heritage'ini geri veren, formula 1 anlasmalari olsun, hollywood baglantilari olsun, innovasyon olsun; elini attgi her markayi costurup lvhm nin saat grubunun patronu olmus, isvicre saat dunyasinin yasayan efsanelerinden biridir kendisi. lvhm tag e 700 mil ceyms franko sayip satin alirken bundan dolayi saymis iste. elinde biver varsa at fava bekle!

bu arada, ogluna jack ismini verecek kadar da jack heuer'i sever, sayar, babam der. bu da oyle bi animdir.
  • 1981 yılının sonunda 25.000 dolara aldığı blancpain markasını 1992'de 43.000.000 dolara swatch group'a satan işletme dehası.
  • inovasyon açısından son derece cesur bir yönetici ve zevk adamı üstelik ticari zekası oldukça yüksek. egosu tavan zannettiğiniz anlarda çocuk heyecanıyla her şeyin başının aşk olduğunu ve aşkla yapmak gerektiğini sık sık duyarsınız kendisinden. bin dolar ve üzerinde akıllı saatin niş market olduğunu fakat bu alana girme cesaretiyle saat firmalarının yüksek fiyatlı hatta uçuk fiyatlı akıllı saat piyasasına doğru gideceğini görmüş ve bu alana bir cephe açmıştır.

ayrıca gerek motor sporları gerekse takım ve bireysel sporcular ile saat firmalarının işbirliği vurgusu oldukça kuvvetlidir. richard mille'in massa işbirliği yanında kendisi kobe bryant ve hüseyin bold ile çalışması buna bir güzel örnek teşkil eder. kendisiyle yapılan röportajlar tavsiyeliktir.