şükela:  tümü | bugün
 • amazon'da 19 ağustos'ta pilot bölümü yayınlanacak olan jean claude van damme dizisi.

  https://www.youtube.com/watch?v=1pgx9kovlwc
 • jcvd'ı içli içli ağlarken görebileceğimiz bir pilot bölüm olmuş. ilk izlenimim, saçmalığıyla izlenebilirliğini arttırdığı yönünde. jcvd'nin her zaman kredisi var bende, her zaman izlerim onu, belki de ondan böyle düşünüyorum.
 • yayınlanan pilot bölümü çok çok çok iyi olmasa bile, stranger things'de de gördüğümüz retro akımına inceden yaslanmakta ve bu akımın önümüzdeki bir kaç yılda iyiden iyiye kendini yükselteceğini (belki de son kez) göstermektedir. netekim şimdi retro gibi gelen şeylerle büyüyen bizler, artık yeni dünyanın yapımcıları olduk. biz sıkılana ya da siz kusana kadar 80-90 retrosu devam edecek, yerini 2000'lerin çocukları alacaktır.

  ben izleyin derim. çünkü bu dizide, masallarla büyütülen çocukluklarımızın gerçeklere çarptığında yaşadığı hayal kırıklıkları ile başetmenin yeni yollarını bulmaya çalışanlar var.
 • jcvd ile bizimde yaşlandığımızı gözümüze sokan yapım. eğlenceli bol aksiyonlu aşklı meşkli pilot bölümüyle şuan için vasat olabilecek senaryosuyla sadece van damme odaklı bir diziye benziyor. van damme'nin bende her zaman bitmeyecek bir kredisi vardır ve dizi bu krediden kullanacağını pilot bölümde bizlere gösteriyor. ash vs evil deade benzettim biraz umarım sonu benzemez. velhasılı kelam jcvd'ı tekrar tvde görmek güzel
 • efsanenin marjinal haliyle geri dönüşüdür.

  marjinal diyorum çünkü hakkaten çok geyik lan! bir çok sahnede bildiğin kahkaha attım. jcvd yaşlanmış evet ama o vücut ne lan öyle. tamam biz de spor yapıyoruz biz de kaslarımıza özen gösteriyoruz da o yaşta bu nasıl bir özendir arkadaş.

  bu hede tutar bence ve ilk izleyenlerden olup tavsiye edenler listesine adınızı yazdırın derim. swh

  özetle; izleyin lan! jcvd bu sefer kendiyle ciddi ciddi toşak geçmiş.

  --- spoiler ---

  fabrikadaki dövüş sahnesinde güvenlik görevlilerinin liderinin jcvd'a saldırmadan önce '' hayır, hayır teker teker. yoksa birbirinizin yoluna çıkarsınız, kafanız karışır. '' cümlesi beni benden almıştır. bu sahneden önce kan sporuna gönderme yapan yönetmen bozuntusu gerekli açıklamayı yapmıştır. swh
  --- spoiler ---
 • jcvd filminin komedi unsurlarıyla revize edilmiş hali. ama ne revize gerçekten de inanılmaz samimi ve inanılmaz eğlenceli. özellikle çocukluğunu tv izleyerek geçirmiş, dövüş filmlerine aşina; 80-90 nesli için bulunmaz bir marjinallikte.
 • valla çocukluktan beri iflah olmaz bir van damme hayranı olarak ayıla bayıla izlediğim, objektif olarak değerlendiremeyeceğim bir pilot bölüme sahip. sanırım amazon böyle 3-4 dizi için daha pilot bölüm sipariş etmiş ve oylamalara göre hangisi için full sezon sipariş edeceğine karar verecekmiş. oldurun şunu be abi..

  --- spoiler ---

  dizi harika. van damme esasen hiç de fena bir oyuncu olmadığını jcvd filminde göstermişti. burada da benzer, bezgin, sönmüş bir yıldız rolünde çok iyi bir iş çıkarmış yine. bir yere kadar böyle yer yer güldüren samimi bir drama olacak izlenimi veren dizi bir yerden sonra absürde bağlıyor, bunu da rahatsız etmeden gayet keyifli bir şekilde yapıyor. 30 dakikalık bölümde pek çok cevher var. bir kere kesinlikle hakkının yenildiğine inandığım timecop filminin hakkını teslim etmeleri, antreman sahneleri, nicolas cage emekliliği ve looper göndermeleri çok keyifliydi. bulgaristan'da çekilen aptal film, finalde elemanları gaza gelip teker teker tekmelemesi falan benim gibi van damme filmleri ile büyüyenler için harika anlardı.

  bir dizinin başarısını ayrıca yan karakterler de çok etkiler. hanım kızımız çok standart olsa da diğer eleman ve yönetmenden harika hikayeler çıkar eminim ki.

  ayrıca bir sahnede van damme aynada kendine bakarken, arkadaki bloodsport posterindeki haliyle yüzleşiyor da... yaşlanıyor olmamız ne acı bir olay lan hakikaten. ağladığı sahnede ben de kahroldum. çocukluğumuzun yenilmez kahramanlarını böyle görmek çok koyuyor insana. aynı duyguyu en son creed filminde stallone'yi öyle gördüğümde yaşamıştım.

  bi de ilk sahnedeki abla neydi be!*

  --- spoiler ---

  olsun bu dizi ya... lütfen.

  ek: raizti'nin uyarısına göre bu oylama işi bir yarıştırma değilmiş. yeterince ilgi görürse birden fazla dizi için de sipariş verebilirmiş amazon. hadi inşallah. link verirdim şimdi oylayın diye ama oylama kapandı.
 • 1. bölümden sonra ikinci bölümünün yayınlanmadığı dizidir en azından ben diğer bölümleri bulamadım.
 • devamının gelmemesiyle üzen dizidir. neden devam etmediğine dair bir açıklama da yapılmadı. ya da yapıldı ama benim haberim yok.

  edit: krang nick'li yazardan gelen bilgiye göre yönetmeni sene sonunda 5 bölüm geleceğini duyurmuş. sevindirici bir haber.
 • https://www.youtube.com/watch?v=xathxvex83i

  yeşil ışık yanmış sonunda. arada bir yüzümüzü güldürecek haberler de oluyor böyle.