• jean claude van damme'ın hem kendisini hem de johnson kod adlı bir gizli ajanı eş zamanlı oynadığı aksiyon, komedi ortaya karışık dizidir. dizinin komedi kısmından ben hafiften bir chuck tadı aldım. aksiyonlu sahneler ise klasik jean claude van damme zaten.

itiraf etmeliyim ki dizinin sonunu çok güzel bağladılar. efsane yapımlar bile en sonunda saçmalayıp izleyiciye "bu mu ya!" diye isyan ettirirken sadece 6 bölümcük bu minik dizi, kendinden beklenmeyecek şekilde iyi bir final yaparak takdirimi kazandı.
  • efsanenin marjinal haliyle geri dönüşüdür.

marjinal diyorum çünkü hakkaten çok geyik lan! bir çok sahnede bildiğin kahkaha attım. jcvd yaşlanmış evet ama o vücut ne lan öyle. tamam biz de spor yapıyoruz biz de kaslarımıza özen gösteriyoruz da o yaşta bu nasıl bir özendir arkadaş.

bu hede tutar bence ve ilk izleyenlerden olup tavsiye edenler listesine adınızı yazdırın derim. swh

özetle; izleyin lan! jcvd bu sefer kendiyle ciddi ciddi toşak geçmiş.

--- spoiler ---

fabrikadaki dövüş sahnesinde güvenlik görevlilerinin liderinin jcvd'a saldırmadan önce '' hayır, hayır teker teker. yoksa birbirinizin yoluna çıkarsınız, kafanız karışır. '' cümlesi beni benden almıştır. bu sahneden önce kan sporuna gönderme yapan yönetmen bozuntusu gerekli açıklamayı yapmıştır. swh
    --- spoiler ---
  • jcvd filminin komedi unsurlarıyla revize edilmiş hali. ama ne revize gerçekten de inanılmaz samimi ve inanılmaz eğlenceli. özellikle çocukluğunu tv izleyerek geçirmiş, dövüş filmlerine aşina; 80-90 nesli için bulunmaz bir marjinallikte.
  • jcvd'ı içli içli ağlarken görebileceğimiz bir pilot bölüm olmuş. ilk izlenimim, saçmalığıyla izlenebilirliğini arttırdığı yönünde. jcvd'nin her zaman kredisi var bende, her zaman izlerim onu, belki de ondan böyle düşünüyorum.
  • devamının gelmemesiyle üzen dizidir. neden devam etmediğine dair bir açıklama da yapılmadı. ya da yapıldı ama benim haberim yok.

edit: krang nick'li yazardan gelen bilgiye göre yönetmeni sene sonunda 5 bölüm geleceğini duyurmuş. sevindirici bir haber.
  • bugün itibari ile 6 bölüm olan ilk sezonu amazonda yayinlanmistir.
  • çok eğlenceli bir iş olmuş. van damme harika oynuyor.
  • (bkz: vasat)

güzel fikir ama işleniş çöp. ve komik değil... dandik sıradan james bond tipi aksiyon filmiymiş de sonradan diziye çevirmişler gibi, iyi ki iptal edilmiş... böyle dizi olmaz, zaten 6 bölüm 30 dakikadan üç saatlik film olduğu ortaya çıkıyor. dizi kurgusu farklıdır film kurgusu farklıdır, bu basit gerçeği bilmeyen senaristi mimledim bir daha hiçbir işini izlemem. zaten cehennem melekleri'ni yapan adammış, şimdi de yeni wonder woman'ın senaristiymiş... onu izlemeyeceğim kesinleşti. amazon prime'da rastladığım en kötü yapım budur...

4/10.
  • van damme hayranları için 9 üstü;
    benim gibi hiç sevmeyenler için 3/10'luk dizidir.

bir nevi cobra kai gibi düşünün, nostaljiye oynuyor ama o nostaljinin yakalamadığı ve yakalayamayacağı don fucking drapper gibi z kuşağı mensuplarını tatmin etmesi çok ama çok zor. çünkü ben timecop'u bile bu diziden sonra izledim ve van damme'a itiraz ederek diyorum ki;

looper >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> timecop, not even close...
  • ayıla bayıla izlediğim ve bittiği için çok üzüldüğüm dizidir.
    dizide jcvd abimiz kendi ünüyle,yaşlanmasıyla,filmleriyle iyi dalga geçip bi sürü göndermeler vererek gerçek bir aktörün bence nasıl olması gerektiğini gösteriyor. süper filmler yapıp çok ünlü olsa da kendiyle böyle tşak geçebilmeli insan bence. çok beğendim.
    ha bir de amazon prime farkı, gerçekten mini dizi bile olsa çekim kaliteleri, oyunculuklar cidden üst düzey, izlerken zevk veriyor insana.
    jcvd abimiz de 60 yaşında ama hala taş gibi. maşallah.
hesabın var mı? giriş yap