şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  (bkz: the messiah complex)
  (bkz: hope) ?

  --- spoiler ---
 • ölüdür, ölü.

  messiah complex, hope ve phoenix force ile alakalı bir mevzu. phoenix force ve jean grey ayrı şeylerdir.

  ayrıca messiah complex igrenç bir seridir. kusun. okumayın.

  --- spoiler ---

  nightcrawler'ı öldürdü orspu çocukları.

  --- spoiler ---
 • sadece marvel için değil, tüm çizgi roman alemi için özel bir karakterdir. x-men'in kalbi olarak kabul edilen çok önemli bir karakter olmasına rağmen trajik şekilde ölerek çizgi romanlarda kendi zamanına kadar hüküm süren iyiler daima kazanır geleneğini yıkan ilk karakterlerden biri olduğu söylenebilir. hatta ilk karakter bile olabilir. bilindiği üzere daha sonra önemli karakterlerin ölümü alışıldık bir şey halini aldı, hatta kendisi bile tekrar tekrar öldürülüp diriltildi.

  bunlar bir yana canımızdır. yeni nesil x-men okurları tarafından değeri pek bilinmese de ben ve birçok eski x-men okuru için yeri çok ayrıdır. evrendeki en güzel kalbi ve en habis varlığı aynı bedende taşır. ayrıca marvel yazarlarının sırf wolverine çok popüler diye yarattığı zorlama romantizme inat cyclops reise yar olmuştur.

  dark phoenix saga'nın sonunda her şeyi gören ve bilen uatu the watcher'ın sözleri de çok güzel özetler karakterini:

  "jean grey could have lived to become a god, but it was more important to her that she died as a human."
 • jean grey oldukça güçlü bir telepattır. xmen - last stand de hikayesinin içine sıçılıp bilimum x men fanını yasa boğsada halen xmendeki en ilgi çekici karakterlerden biridir. jeanı bu kadar özel yapan tabiki kızıl saçları seksi göğüsleri değildir(gerçi bu da yapıyor). jean phoenix denilen gücünü evrendeki yaşam enerjisinden alan kozmik bir varlık tarafından konak olarak kullanılmaktadır. bir nevi simbiyot. phoenix sayesinde jeanin telepatik güçlerini sınırlayan tek şey kendi hayal gücüdür. tüm maddesel evren üzerinde atomik boyutlarda kontrol yeteneği edinir.
  phoenix halindeyken yetenekleri:
  -maddeleri atomlara ayırma
  -atomları istediği gibi manipüle etme
  -kozmik hızlarda hareket (kendini bir nevi radyasyona çevirip hareket eder)
  -enerji kontrolü(ateş, ışık gibi enerjilerde kontrol yeteneğine sahip)
  -ilüzyon ile kendi kopyalarını yaratma
  -zihin kontrolü
  -beyin gücü ile enerji huzmeleri ile saldırabilme
  ilginç bir özellikte jeanin phoenix halindeyken ölememesi(kendini öldürebilir tabi). çünkü phoenix jeanin bilincini kendi içinde tutuyor. bu da jeanin maddesel vücudu yok olsa bile bilincinin yok olmayacığı anlamına gelmekte.
  jeanin phoenix halindeyken galactusla savaşıp galactusu şamar oğlanına çevirmesi onun gücü hakkında bir örnek olabilir. zaten kendisi omega seviyesindeki bir mutanttır.
  kısaca kendisi çok seviyoruz ve xmen - last stand faciasını kınıyoruz. böyle bir karakter bir filmde harcanmamalıydı.
 • 5.sinid nadir mutantlardandir kendileri.gucu telepatik ve telekinetik guclerden olusur.beyin okuyup kontrol edebilir, ayrica cisimleri yerinden oynatabilir, x men in 3. filminde denizi tasi topragi askerleri kuleyi ucagi ayni anda havaya kaldirildigi gorulmustur buda phoenix adi verilen guctur.allah gucunden onceki guc gibi birseydir.
 • (bkz: sophie turner)
 • gelişmiş mutantlardır, buna rağmen, ne zaman bir şey yapmaya kalksa sonrasında ayılıp bayılır.
 • fox kids izlemiş efsane nesilden biri olarak çocukluğum bu abla gibi telepat olacağım inancıyla geçti. gerçi, hala ucundan azıcık inanıyorum ama öhm, neyse.

  öte yandan tee çocukken bu karakter sayesinde kızıl saça bir hayranlık beslemeye başlamıştım. bugünkü kızıl kafamın müsebbibi de kendisidir.

  hı, ayrıca, kendisi istisnai bir özelliğe de sahiptir. hatunların efendi adam yerine piç tercihi tespitini geçersiz kılmaktadır. çünkü, en başından itibaren, kendisine çılgınlar gibi aşık olan asi çocuk wolverine'i reddedip efendi adam cyclops'u seçip evlenmiştir. yanlış hatırlamıyorsam x2'de wolverine'e "kadınlar tehlikeli adamlarla flört ederler, iyi adamları ise evlerine götürürler" tarzı bir cümle ile durumu özetlemişti.
 • phoenix in gücünü görünce hem hayran olup hem tırstığım x-men üyesi mutant ablamız. özünde iyidir ama phoenix açığa çıkınca eşyaları ve insanları yoketmek gibi bi hobisi var