şükela:  tümü | bugün soru sor
512 entry daha
  • “it's quite an undertaking to start loving somebody. you have to have energy, generosity, blindness. there is even a moment right at the start where you have to jump across an abyss: if you think about it - you don't do it.”*
  • adam demiş hell is other people diye. ellerinden öperim.
  • adam eserlerini ana dili olan ingilizce'de yazdığı için bizim pek bilmiş sözlük yazarlarımız tarafından ingilizce alıntılanmaktadır.

geçen fransızca'ya çevrilen bir kitabını okudum. bütün anlamını yitirmişti cidden.
    türkçe'ye çevrildiğini, burada türkçe paylaşıldığını düşünemiyorum.
  • depresyon döneminde kesinlikle okunmaması gereken yazar.
    şahsıma sorsan en sevdiğim yazarlardan ancak yazdıkları ile insanın aklını fazlasıyla bulandırıyor kitapları içerisinde dikkatli bir şekilde anlattığı detaylarla.
  • kendisi olmasa nice facebook ve twitter paylaşımlarında geçen sözler olmazdı herhalde.edebiyat hocamız kendisi hakkında "içki içtiği için kör olmuş zavallı bir adamdır" demişti.şu an kendisi fetöden içerde.burdan bile ne kadar büyük bir insan olduğu anlaşılıyor.en sevdiğim sözü ise ; "en büyük günah pişmanlıktır."

yani diyor ki birisini seviyorsan özlüyorsan git whatsapp'tan yaz kardeşim karşındaki mal değilse anlar.içinizde kalmasın 50 yaşında hatırlayıp üzülmeyin.yani ben böyle anladım sizi bilmem.
  • ergenlik, bunalım veya iyi düşüncelere sahip olunmayan zamanlarda okunmaması gereken yazar. sağlıklı düşünce yapısına sahip kişilere bile sandalye ve masa ile sohbet olanağı sağlayabilir kimin var olduğunu sorgulatabilir.

(bkz: bulantı)
  • (bkz: üçüncü dildeki şeyleri ingilizce ifade etmek)
    (bkz: en sevdiği film life is beautiful olan tip)

ha bu arada ergen ruhlu lavuğun biriydi, hiç sevmem.
  • bu neşeli ve akıllı seslerin ortasında yalnızım. bütün bu insanlar, memnuniyetlerini bildirmekle ve aynı fikirde olduklarını söyleyerek vakit geçiriyorlar. tanrım, hep beraber aynı şeyi düşünmenin ne anlamı varsa. içe dönük halleri olan, o balık yüzlü insanlardan biri bazen onların arasından geçiyor. işte o zaman ötekilerinin suratlarının ne hâl aldığını görmek yeter. onlara göre böyle insanlarla anlaşmak hiçbir zaman mümkün değildir.

jean-paul sartre-bulantı
4 entry daha