şükela:  tümü | bugün
 • stratocaster tercih eden ingiziliz gitarist.. blues yapar feci.. jimi hendrix, eric clapton, stevie ray vaughan gibi super insanlarla cali$mi$tir. aklima gelmeyen solo albumleri de var.
  you had it coming sanirim son albumu
  what mama said en super parcasidir zannimca
  solo albumlerinde kendine has bi tarzi var.. techno rock denilebilir
 • cause we've ended as lovers nasi gitar caldigini, daha dogrusu konu$turdugunu, aglattigini ogrenebilecegimiz parcasidir
 • sağlam gitar çalan ve kalın tel kullanmaya jimi hendrix 'in tavsiyesiyesiyle başlıyan ünlü bir rock gitaristi .
 • her tarzı mükemmel çalan gitarist. yardbirds zamanlarından jeff's boogie'yi her dinlediğimde aklım başımdan gidiyor.
 • eric clapon ve jimmy page ile birlikte ingiliz blues patlamasinin uc buyuklerindendir. altmisli yillarda birlikte yaptiklari kayitlari hala meshur ve dinlenilmesi gereken calismalardir. yetmislerde jan hammerin da etkisiyle daha cok fusiona yonelmis donemin unlu jazz-rock muzisenleriyle albumler cikarmistir. seksenli yillarda bir de flash isimli daha pop-rock bir calismasi vardir. bu albumde rod stewardin seslendirdigi people get ready ise cok tutmus ve liste basarisi saglamistir. burada get workin sarkisini kendi soylemistir. gene ayni donem mick jagger ve tina turnerla kayitlar yapmis sonra kendi bildigi yolda ilerlemeye devam etmistir. ticari muzigin marjinda kalmasi isminini daha genis alanlarda duyulmasina, clapton, page gibi efsane statusune gelmesine engel olsa da mutlaka dinlenilmesi gereken farkli calismalari olan saygin bir muzisyendir.
 • strat cat derler kendisine...
  efsaneye göre the yardbirds heart full of soul'u kaydedecekmiş, çalarken de başındaki riff'i sitarla yapmak için yanıp tutuşuyorlarmış. jeff beck abimiz "bi saniye lütfen" demiş içerideki odaya kapanmış biraz takılıp dışarı çıkmış "aha beyler sitar tonunu gitarda elde ettim" demiş* daha sonra da heart full of soul'un başındaki tonu acayip sitara benzeyen melodiyi gitarla çalmış.
  bir de jeff's boogie'si vardır bunun yardbirds'le kaydettiği. ileride sözlükten elinizi ayağınızı çekip çoluk çocuğa karıştığınız vakit çocuğunuz rock gitaristi olmaya karar verir de size gelip "baba gitara hakim olmak ne demek?" diye sorarsa ona bu parçayı dinletin...
 • pena kullanmayan baba.
 • gönül adamı, muhteşem insan. kanımca yardbirds'e katkısı her halükarda page'den çok olmuştur.
 • görünüşe göre yerinde duramayan bir müzik insanı, deli gitarist.

  arkadaş müzikal serüvenine 60'larda başlamış hala devam ediyor ama nasıl bir devam ediş o öyle... en son albümü jeff'i stüdyoda karşılaşıp tanıştığı apollo 440 ekibiyle beraber çalışarak yapmış ve ortaya çıkan mükemmel bir rock vs big beat albümü. havada delicesine uçuşan gitar soloları, çılgın davul ritimleri ile karışıyor, sample edilmiş gitar sesleri üzerinde şaşırtıcı efektler ve ses oyunları oha oha dedirtiyor bizlere. 80'lerde gitar ustalarının tekniklerini döktürdükleri virtüöz albümleri oldukça moda idi ama tabi zamanı yakalayamayanların havası bir anda söndü. jeff usta ise pek sesini çıkarmadan (zaten genelde sakin ve hava atmayı sevmeyen bir insanmış) döktürmüş bu albümde. teknik zenginlik, müzikal kalite, eğlence, rock ve techno sound'u ve bol bol air guitar* imkanı! yatağın üzerine çıkıp tepinesim geldi (bkz: smiley)!
hesabın var mı? giriş yap