şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: amazon)’un kurucusu jeff bezos’un 25 yıllık eşinden ayrılması durumudur.

  yenge hanımın tazminatı 4 aydır hesaplattığı tahmin edilmektedir.

  kaynak
 • amazon'un ama'sini talep edecektir.
 • bence cef yarısını vermez amazon'un, am'ını alır gider.
 • (bkz: azon.com)

  telif hakkini biran once almak lazim.
 • 70 milyar dolarla bekar olmak mı 140 milyar dolarla evli olmak mı? sorusunun cevabını bu sayede öğrenmiş oluyoruz.
 • şu an nafaka ve tazminat hesabı yapan kadınlar için şuraya bir hesap makinesi ve jeff bezos serveti linki bırakıyorum.

  özene özene bakın sonra siz de bu tür orospuluklar yapıp, erkeğinizi boşayıp nafaka ile tepesine binebilir ve götündeki donu dahi alıp onun hayatını karartabilirsiniz. ne de olsa devlet her koşulda kadını haklı buluyor ve destekliyor. erkek direk pkk'lı muamelesi görüyor mahkemelerde. yalan söylediği ortaya çıkan sıla'yı bile destekliyor aile bakanlığı. sakın namuslu rolü yapmayın, her boku yeyin ama onurlu insan taklidi yapıp bari ondan da ekmek yemeyin emi nafaka sevdalısı kancık kızlar.
 • sözlükte kahir ekseriyetin kendi cinsiyeti üzerinden nafaka avcılığı ya da parayı bulunca boşanma olarak değerlendireceği, bu değerlendirmeyi yapanların çoğunun ise "madem öyle, bu servet 140 milyar dolara ulaşana kadar kimse neden adım atmamış" sorusunu irdelemeyeceği boşanma.

  öncelikle jeff bezos'un evlenecek kadın ile ilgili olarak söylediği ve şahsen orada burada referans verdiğim söylemini buraya bırakalım;

  "the number one criterion was that i wanted a woman who could get me out of a third world prison"

  bir kadında aradığı öncelikli kriter kendisini bir üçüncü dünya ülkesi hapishanesinden çıkarabilecek kadar kendi ayakları üzerinde durabilen, vefakar ve dirayetli oluşu olan bu insan kendisini kadınlara ilgi çekici gelmeyen biri olarak tanıtırken eşi ise bu kendi halindeliği sevdiğini belirtiyor.

  burada "o zaman ilgi çekici gelmeyebilir ama şimdi parası var" diyecek arkadaşlar haklı olmakla birlikte jeff bezos'un parayla elde edebileceği hiçbir kadının amazon'n ilk dönemlerinde muhasebe işlerini yürüten eşi kadar bezos'u üçüncü dünya ülkesi hapishanesinden çıkartacak potansiyelde olmayacağını, kendisinin beklentilerini karşılamayacağını değerlendirirsek (kişiler elbette değişebilir fakat) bu boşanma düşünüldüğü kadar magazinsel olmayabilir.

  zira borsalar şirketlerin gelecekteki büyüme ve küçülme işaretlerini üssel olarak fiyatlarına yansıtırlar ve ne kadar kar ederseniz edin, beklentinin altına düştüğünüzde 1 trilyon dolar piyasa değerinden 700 milyar dolara 88 yerine 84 milyar dolar kar açıklayacak olması sebebi ile gerileyen apple örneğinde olduğu gibi değer kaybetmeniz kaçınılmaz olur.

  bunun yanında büyük şirket sahiplerinin ellerindeki hisselerin değerlerinin çok yüksek olması sebebiyle arz/talep dengesini bozarak fiyatı düşürebileceğini, satış sonrası şirket hakkında kötü haberler çıkarsa insider trading suçlaması ile karşılaşabileceklerini ve en önemlisi değer yatırımcısı olarak türkçeleştirebileceğimiz yatırımcı grubu başta olmak üzere pek çok yatırımcının şirket sahiplerinin hisse alım satımlarını gelecek projeksiyonlarında kullandığını da bir köşeye not edelim.

  abd ekonomisinde 2020'lerin ilk 5 yılı içinde yeni bir resesyon beklentisi olduğunu, olası yasal sürecin tamamlanmasının birkaç yıl alabileceğini de not ettik sanıyorum.

  şimdi bu olayla bağlantılı ya da bağlantısız olabilecek şekilde enron yöneticisi lou pai'nin bir striptizci ile yaşadığı ilişkiden sonra açılan boşanma davası sonrasında mahkeme kararı ile elindeki enron hisselerini piyasayı sallamadan satmak "zorunda kaldığını" ve böylece aslında üst yönetimce patlamasının sadece zaman meselesi olduğu bilinen enron bombasından "şans eseri" kurtulduğunu ve bu durumu kesinlikle eşi ile planlamış olamayacağını da hatırlayalım.

  sonra da halka açık şirketler hakkında görüş beyan etmenin sadece lisans sahibi insanlar tarafından yapılabileceğini, ekşi'deki bir yazarın kendi halinde magazinsel bir konuda saçmalayabileceğini, hatta bu ihtimalin alış ya da satış yönünde verebileceği bir yatırım tavsiyesinden daha mantıklı olduğunu, jeff bezos boşanmasının nafaka avcılığı ya da parayı bulunca değişme olarak yorumlanabileceğini de unutmadan 140 milyar dolarlık serveti olan adamın özel hayatı ile çenemizi yormaya devam edelim.
 • ablamızın boşanma sonrası elde edeceği serveti ,sanırım hesap makinası bile hesaplayamayacaktır...

  bu erkek milleti hep böyle mına koyim... parayı bulan guduruyo azıyo, eşini boşuyo...

  ben de buluyim, evlenicem :) vizyonumu sikeyim...

  amazon'un am'ı...