şükela:  tümü | bugün
 • athlean-x fitness programının kurucusu.

  physical therapist olan bu abimiz, birçok ünlüye ve profesyonel atlete de trainerlık yapmaktadır.

  http://www.youtube.com/user/jdcav24 adresinden eğitim videolarına ulaşabilirsiniz.

  bu abimizin en güzel yanı şekilci olmamasıdır diyebilirim. workout videoları, genel olarak çekenin kişisel showuna döndüğü için, bu abimizin mantıklı açıklamalı ve sade anlatımlı videoları, ciddi olarak fark yaratmaktadır.

  jeff verdiği öğütler ve açıkladığı tekniklerle, kas yığını bir denyo değil, ideal ve işlevsel kaslara sahip fit bireyler olmanızı sağlar. bu açıdan da athlean-x youtube sayfası, diğer çoğu workout sayfasından ayrılır.

  not: kas yığını bir biçimsiz olmak isteyen denyolara da survival of the fittest, not strongest sözünü hatırlatırım.

  edit: bu arada jeff reyiz bence emekli gladyatöre benziyor. emekli gladyatör hiç görmedim ama bana sorsanız emekli gladyatör kime benzer, jeff cavaliere derim.
 • fizyoterapist olması sebebiyle anatomiye hakim, sağlığa ve amaca yönelik çalışmayı sunan adam. kendisiyle bire bir çalışmayı çok isterdim.
  putting the science back in strength
 • bu işi yılladır yapıyorum ve hemen hemen nerdeyse her gün internet ve çeşitli dergiler sayesinde bütün yeni araştırmaları ve trendleri takip ediyorum. açık ve net bu adamın youtube platformunda en iyisi olduğunu söyleyebilirim. eğer vücut geliştirmeye merakınız varsa ve kendinzde bir sağlıklı kas gelişimi istiyorsanız bu adamdan iyisi yoktur sizin için. youtube'da her kas bölgesi için farklı videoları vardır ve bulunduğunuz noktaya göre farklı seviyeli idman egzersiz sunmaktadır.
  herkese tavsiye ederim.
 • fitness konusunda takip ettiğim tek adam , muadillerine göre çok sağlam bir cv'si var ve fizyoterapist olarak bu işin okulunu okumuş ve amerikan futbol takımlarında kondisyon antrenörü olarak çalışmış.

  adamın genelde söylediği şu ''bir yanlış set sizin bütün kariyerinizi bitirebilir''
  bu yüzden eklemleri , bağları en az zorlayacak hareketler üzerinden gitmekte. diğer fitness'çılar gibi steroid'i basıp basıp bakın ben doğalım diyip hepimizin zaten bildiği hareketleri antreman programım diye ittirmiyor.

  ios için de bir app'i vardı bu arkadaşın athlean-x olarak , antreman programımı değiştirmek istediğimde bu adamın videolarından çok yararlanırım.
 • athlean-x adlı youtube kanalının sahibi. vücut geliştirme ve vücut anatomisi hakkında aşırı bilgili bir antrenör. alanında bir numara. fiziği zaten kendisi hakkında soru işareti bırakmıyor.
 • youtube videolarının başlıklarını biraz daha az clickbait yapsa, daha çok seveceğim adamdır. neyse, biz onu böyle sevdik. onun da tıklanmaya ihtiyacı var.
  sadece seneden seneye doğum gününde cheat meal yapması ( o da bir dilim doğum günü pastası) ile de ayrıca disiplin açısından göz doldurmuştur.
  temeli anatomiye dayanan egzersizler öğretir. gym'de sadece bench press ile barbell curl yapmayı bilen tiplerin "nabüyün kardo" diyeceği hareketler gösterir. siz kimseyi ziklemeyin, bu abinin dediği şeylere kulak verin. nörolojik etkenlerin güçlenmeye, dayanıklılığa ve kas gelişimine olan etkisini savunur.
  benzer yoldan ilerleyen ama daha çok calisthenics bazlı olan versiyonu için de red delta project özellikle tavsiyedir.
 • ego= 1/bilgi demiş einstein. bilgin ne kadar büyürse, egon da o kadar küçülür demiş yani. jeff başganı izledikçe aklıma bu söz geliyor.

  80'lerde rocky filmleri izleyip gaza gelince kendisini büyüten anneannesinin evinin bodrumunda fitnessa başlayıp, önce fizik tedavi eğitimi almış, sonra da spor alanında kariyerinin ilerletip profesyonel sporculara danışmanlık vermiş.

  videolarında en çok hoşuma giden, şov yapmadan, bilgiyi teorik dayanağını göstererek sporun içine hap gibi yerleştirmesi.

  ilk videolarında tek tabanca gördüğümüz jeff reyiz, son zamanlarda yanında çekirgesi jesse ile geyik dozu çok iyi ayarlanmış videolarla, spor yapan her insanın aklına takılan konuları, işine yarayacak tüyolarla kendine has üslubuyla anlatıyor. jesse demişken, jeff'e ilk geldiği zaman postürü bozuk, kamburu çıkmış, çelimsiz bir gençken şimdilerde hem vücudu güzelleşmiş hem de özgüveni artmış olarak görüyoruz.

  jeff başgan da seksenlerde çocuk olmuş her ekşici gibi sylvester stallone hayranı.* sylvester reyiz de instagramda dolanırken jeff başganın sayfasını keşfetmiş, övücü sözler sarfetmiş. jeff başgan da her zamanki efendiliği ve mütevaziliği ile çocukluk kahramanı sylvester reyize teşekkür etmiş. ara sıra mentionlaşıyorlar. *

  youtube videolarında duyulmuyor ama instagrama koyduğu videolarda salonunda led zeppelin, the doors , rolling stones parçalarının çaldığını duyabiliyoruz. **

  bu entarimize de jeff başganın sözleriyle son verelim değerli sporsever ekşiciler: train like an athlete.
 • uzun süredir takip ettiğim, bilgisine fazlasıyla güvendiğim fitness duayeni.

  videolara "what's up guys? jeff cavaliere, athleanx.com , today ı'm gonna show you..." şeklinde girişi her zaman akıllarda yer eder.

  beslenme konusunda inanılmaz takıntılıdır. yılda bir kez tatlı yeme izni verir kendine ki o da doğum günlerinde yediği, vazgeçemediği bir dilim havuçlu kektir.*

  youtube oynatma listeleri
 • yaptığı işe sevgi, saygı ve alçakgönüllülük ile yaklaşan ve alanında bence dünyanın en iyisi olan muazzam adam. youtube'daki videolarının not alınarak izlenmesi tavsiye edilir. cristiano ronaldo futbolda neyse bu adamda vücut geliştirme alanında odur. kelimenin tam anlamıyla goat.
 • kendisi fitness alanında aşmıştır.youtube videoları çok kaliteli olup , standart fitness antrenmanlarından çok daha fazlasını size verir.teknikleri ve kombinasyonları kendine özgüdür ve sizi devamlı bilgiye boğar.bakın abartmadan söylüyorum bu adamın tüm youtube videolarını dikkatlice izleyip ben antrenörüm diyen elemanlardan çok daha fazla bilgiye sahip olursunuz.ülkedeki saçma sapan fitness kanallarını takip edeceğinize bu abinin kanalını takip edin ve bir işin ne kadar çeşitli olabileceğinin farkına varın.

  athlean - x