şükela:  tümü | bugün
 • georgetown forveti. 2007 nba draftında ilk turda seçilebilir.
 • 2007 nba drafti'nin lottery picklerinden biri olacak kısa forvet. seçileceği yer workoutlarda kendisinin ve diğer seçilecek oyuncuların gmleri ne derece etkilediğine bağlı, ama tahminen 8'den sonra her an seçilebilir. en büyük özelliği üstün basketbol zekası ve çok yönlülüğü, hiç bir özelliği baskın derecede göze batmasa da herşeyi makul seviyede yapabilen oyunun her alanında etkili biri olarak gösteriliyor. yine de skorer yetenekleri pek yok, şutu zayıf ama takım oyununa çok yatkın.
 • 2007 nba draftinde boston celtics tarafindan 5. siradan secilen forvet. eger son dakika haberi dogruysa seattle supersonics'e takas olacak.
 • kevin durant la birlikte takımının skor yukunu ceken oklahama city thundes oyuncusu
 • eğer oklahoma city thunder'da değil de 3 numarası iyi olmayan bir takımda oynasaydı başlığında methiyeler olacağına inandığım oyuncu. 4 numaraya uygun olmayan oyun yapısı nedeniyle hep ezik kalıyor bu adam. halbuki 10 numara sf.
 • takas sonrası boston celtics'e tam olarak alışamamış ve düzene uyum sağlamakta zorlanan basketbolcu.

  ancak knicks'e karşı oynanan playoff maçlarında yavaş yavaş takıma kendini dahil etmeye başladığını ve uyum sürecinde olduğunu göstermiştir.

  yazın ardından takımın önemli bir parçası olacağına ve gelecek yıllarda big three etkisini kaybettiğinde de rajon rondo'yla beraber takımı sırtlayacak bir güç haline geleceğine inanıyorum.
 • hazırlık kampı başladığından beri, doktorlar tarafından takımla beraber çalışmalara katılmasına izin verilmeyen kısa forvet. sebebinin ne olduğu henüz açıklanmıyor, boston celtics yönetimi şimdilik geçiştirmece stratejisini uyguluyorlar; ancak kendisi hakkındaki sessizlik, yerini söylentilere bırakıyor ve bu söylentiler de beklenildiği üzere hiç hoş değil: basketbol hayatının bitebileceği dahil pek çok karamsar görüş.

  bir de ilginç bir tesadüf: jeff green, maryland doğumlu genç, all-star potansiyelli bir kısa forvet. peki boston celtics tarihinde maryland doğumlu başka hangi genç, all-star potansiyelli ya da all-star olmuş kısa forvetler vardı? len bias ve reggie lewis.

  umuyoruz ki jeff green'in sonu bu diğer maryland doğumlu boston celtics kısa forvetlerine benzemez.
 • 9 ocak'ta ameliyat masasına yatacak boston celtics oyuncusu, bu sezon oynayamayacak olması ve geçireceği ameliyatın büyüklüğü nedeniyle nba'in sözleşmesi hakkında bir şeyler yapma ihtimali var, ama bu konu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

  tabi önemli olan kendisinin en kısa zamanda sağlığına kavuşması, rutin testler sayesinde hayatının kurtulduğu söyleniyor kendisi için, umarım açıklamada dendiği gibi basketbola dönecek kadar iyi olur.
 • geçen sezon boston bu oyuncuyu kadrosuna katmak pahasına kendrick perkins'den vazgeçmiş ve bozulan takım kimyası sonucunda muhtemel bir nba şampiyonluğunu (hatta allen garnett ve pierce'dan oluşan çekirdek kadronun son şansını) yitirmişti.

  şimdi ise green'in bir ihtimal basketbol kariyerinin sona ermesiyle gelecekte kullanacakları ana parçalardan birini de yitiriyor olabilirler.yoncalar için talihsiz bir durum.

  tabi bir sporcunun kalbi yüzünden en iyi yaptığı şeyden vazgeçecek olması can sıkıcı da, yalnız bu nedir kardeşim, boston'un genç kısa forvetlerindeki kalp sorunları, bir değil, iki değil.
 • bu sezonu toptan kaçırması kesinleşmiş. bu ne şanssızlık arkadaş ya? adamların son şansları için yaptığı bütün planlarda sakatlık sorunu oldu. en son yaklaştıklarında finallerin 7. maçında perkins'in sakat olduğu için oynamadığını hatırlatmama gerek yok sanırım.