şükela:  tümü | bugün
 • her albümü kusursuza yakın olan mükemmel ötesi amerikalı grup nevermore' un akıllara durgunluk veren gitaristi. bu zamana kadar nasıl olur da entry girilmez dememe neden olacak kadar önemli bir gitaristtir kendisi. sanctuary günlerinden beri, yine aynı oranda önemli bir sima olan müthiş vokalist warrell dane ile birlikte olan jeff, özellikle kendine özgü solo tekniği ve death metale kayan riffleriyle hemen dikkat çeker. 31 yaşındaki jeff daha 16 yaşındayken, megadeth' in "so far..." albümü döneminde bir gitarist seçmesine katılmış ve 3 megadeth şarkısı çalmış, ardından mustaine kendisine: "bu grupta çalmak için yaşın çok küçük ama gelecekte çok iyi bir gitarist olacaksın." demiştir.
  nevermore' un önceki 2 gitaristinden biri cannibal corpse' a katıldığı, diğeri de pilot olmaya karar verdiği için grubun tüm müziğini tek başına yazan ve 7 telli gitarının kusursuz sounduyla (bkz: dead heart in a dead world) akıl alan loomis, gitar çalmayı kendi kendine öğrenmiş ve bu sayede diğer pek çok kendi kendine gitar çalmayı öğrenen isim gibi (bkz: chuck schuldiner) son derece özgün bir stile sahip olmuştur.
  bilindiği gibi metal gruplarında çalan çoğu isim, ne dinledikleri sorulduğunda genelde metal dışında şeyler söylerler. jeff loomis ise bu soruya arch enemy, in flames, opeth, soilwork, evergrey gibi isimleri sayarak bir kez daha saygımızı kazanıyor.
 • günümüzün en iyi metal gitaristi. akustik parçaları bile tam anlamıyla "sert" ve "metal" bir şekle sokan (bkz: insignificant), son zamanlardaki kendisin de belirttiği meshuggah etkilenimli riffleri ve kimseninkine benzemeyen tarifsiz gitar çalış stiliyle, ultimate metal gitaristi. www.metal-rules.com' daki şu yorum yeterli sanırım:

  "jeff loomis is possessed!!! holy shit, i know he can shred and he’s done so continuously on previous albums, but again i am sitting here picking my jaw off the floor thinking, “holy fucking hell, this guy rips like no other”. this is the first impression that this album left me with. i was so blown away with the soloing and the politics of ecstasy styled-riffing that hardly no other thought could process."

  ayrıca www.metal-observer.de' de de, jeff loomis bir article konusu yapılmış ve:

  "nevermore's jeff loomis, quite possibly the best metal-guitarist in the world, most definitely in the western hemisphere, is a metal-virtuoso. i decided to do an article on him after i heard "dead heart in a dead world". he handles all of the guitars on this, and gives out a remarkable performance. he is of perfect balance, possessing flawless songwriting, and unmatched soloing. loomis is in a world of his own, far, far away from any guitarist.
  you have malmsteen, the greatest lead guitarist, you have jon schaffer, the greatest rhythm guitarist. like most guitarists, they favour either lead or rhythm. loomis, does both, in perfect usage.

  loomis is unreal, handling most of the songwriting for nevermore, which is in my opinion the best band in the u.s. album after album, the guitars are more impressive. "dead heart..." is a huge leap, loomis proves his worth even more. with the current trend, i'm almost afraid to hear nevermore's next album!"

  denmiştir.
 • seattle yöresinden gelen 1971 doğumlu bu kardeşimiz sanctuary'e gitarist aranırken - bunda daha önceden megadeth'in seçmelerine katılması ve dave mustaine tarafından da gayet beğenilmesinin de etkisi olabilir - bulunmuş, ancak sanctuary'deki varlığı 2 aydan uzun sürmemiştir. çünkü grup dağılmış ve warrel/ben ile birlikte nevermore'u kurmuşlardır.

  her fırsatta korn vesaireden pek hazzetmediğini, 7 telli kullanmasının özentilik değil sadece kendisine gitarlarını yapan şahsın fikri olduğunu, 6 telli gitarla da şu anki sololarının tümünü çalabildiğini ve daha çok alice in chains sound'unu sevdiği için bu gitarla iyi sonuç aldığını belirtir.
 • kanımca şu an itibariyle dünyanın en iyi metal gitaristidir. çalamayacağı hiç bir şey olmadığı gibi, kendine özgü deli sololarını dinleyen insanlarda; salya akıtma, hissisleşme, ürperme ve bir süre konuşmadan bekleme gibi sorunlara neden olabilir. kusursuz gitarist dendiğinde aklıma gelen ilk isimdir. lamb of god ve özellikle de meshuggah'tan çok hoşlandığını, hatta en büyük dileklerinden birinin, bir gün meshuggah ile turlamak olduğunu söylüyor. bu etkilenmeyi de zaten "enemies of reality" albümünde görerbiliyoruz.
 • lamb of god'u çok sevdiğini söyleyen insan. gitar manyağı olmak için sololarının dinlenmesi gereken birkaç kişiden biri.
 • 16 yaşında, wisconsin guitar battle yarışmasını kazanmasini sağlayan solosu için, şu sayfadaki mp3 indirilebilir, ağızdan salya akıtılabilir.

  http://www.jeffloomis.com/sounds/jeff-16.mp3
 • peavey xxx kullanan sahis....hala kanimca en iyi sound u polytics of extacy de bulmustur.track 9 u dinlenir,cosulur...ve o aksaaaak ritmlerin icinde kaybolunur.
 • nevermore'un son albümünün albümle aynı adı taşıyan son şarkısı this godless endeavor'un sonlarına doğru attığı uzun mu uzun sweep solo+vokal arkasına melodi döşeme bölümü, loomis'in neden dünyanın en iyi metal gitaristi olarak nitelendirildiğinin bir kanıtıdır. zira adam resmen tümüyle sweep'ten oluşan hayvan bir melodi çalmaktadır ve bu şarkının solosu bile değildir. saygıyla eğiliyoruz, salyaları tutamıyoruz.
 • metal sludge'a yaptığı 20 questions'ında jeff waters'a bayağı bir saydırmış adam.
 • şu anda bir solo albüm üzerinde çalışıyor, jason becker / marty friedman tarzında olacakmış.