şükela:  tümü | bugün
 • büyüklere çizgi dizi.

  başka bir gezegenden gelen üç uzaylı insan ırkını değerlendirmek adına ana karakterimiz jeff ile yaşamaktadır. jeff bildiğiniz (bkz: loser), hatta dizide 'earth's most average person' olarak değerlendiriliyor.

  ikinci bölüm itibariyle fena gitmiyor diyebilirim. (bkz: rick and morty) yokluğunda şans verilebilir.
 • bir rick and morty olmasa da her bölümü keyifle izlenebilecek çerez bir dizi. sanırsam hiç ama hiç popüler değil, imdb'de sadece 152 kişi oylamış. ilk sezonu 5 bölüm ve tek oturuşta hepsi yağ gibi aktı, hafiften bir south park tadında absürtlük de tattım izlerken. rick and morty benzeri dizi arayanlar için güzel bir seçenek, izleyiniz.
 • --- spoiler ---

  jeff "enerji dönüştürücü" sayesinde hayatının yaşam enerjisini harcayarak, yani sahip olduğu hayatı vererek araba, ev gibi şeyler elde etmektedir. aslında metaforik bir anlatımla hepimizin sahip olduğu yaşam anlatılmaktadır burada. mesela bir araba için hayatının 5 yılını verir jeff... yaşanan olaylar sonrası, hayatını bu kadar değersizce harcamaması gerektiğini düşünür. son sahnede "artık hiçbir şey için yaşam enerjimi vermeyeceğim" dedikten sonra 12 saat boyunca çalışmak için yola çıkar, diğer insanların arasına karışır...

  --- spoiler ---
 • dün gece rick and morty hakkında bakınırken sözlükte denk gelerek bir çırpıda beş bölüm birden izlediğim güzel çizgi dizi. bilinmemesi hala şaşırtıyor.
 • rick and morty'nin yeni sezonunu beklediğimiz şu günlerde ilaç gibi gelmiştir. izlenesi...
 • dizipub'in anasayfasinda ciktigindan beri populeritesi artmis adult cartoon.
 • izleyin ve gülün.

  3 uzaylı var. biri lider ve yükselmek için her şeyi yapar. diğeri saf ve iyi niyetli, sadece biraz söz hakkı istiyor. sonuncu zeki, mantığıyla hareket ediyor, çok sakin görünse de içinde bir şeytan yatıyor.

  edit: bir bölümde uzaylılar kendi gezegenlerine dönüyor tatil için. ted, tek başına kedisiyle birlikte yaşıyor. katil sakinliğinde kendi evinde vakit geçiriyor.

  sammy, tam bir dolandırıcı. mafya ile başı dertteymiş. klüplerde kız peşinde vakit geçiriyor.

  jimmy, bir aile babası. 1 çocuğu var. ama ne karısı ne de ergen çocuğu onu sikliyor. karısı onu komşusu ile aldatıyor. kendi ailesinde bile ezilen bir adam.
 • bu kadar az kişi tarafından bilinmesine ve imdb puanının 8.1* olmasına şaşırdığım çizgi dizi.

  dünyanın en sıradan adamı jeff, şerefsiz sammy, saftirik ted ve yalnızca biraz önemsenmek isteyen jimmy ile bir alternatif olmaktan çok; kendi izleyici kitlesini yaratabilecek izlenimini bırakıyor.

  dokuzuncu bölüm de pek bir güzel olmuş, çiftlerin düğün manyaklığına güzel göndermeler var.

  bu çizgide devam ederlerse patlama yapmaları yakındır, umarım ederler.
 • yaratıcı fikirler barından, alttan alttan göndermeler yapan güzel bir çizgi dizi. rick and morty ile kıyaslanmaz birbirinden çok farklı kulvardalar.
  özellikle bazı sahnelerde kahkaha attıracak kadar komik detaylar var. mesela 4. bölümde jeff'in kaza videosuna gelen yorumlar çok tanıdık gelecektir.
 • (bkz: triptank)