şükela:  tümü | bugün
 • büyüklere çizgi dizi.

  başka bir gezegenden gelen üç uzaylı insan ırkını değerlendirmek adına ana karakterimiz jeff ile yaşamaktadır. jeff bildiğiniz (bkz: loser), hatta dizide 'earth's most average person' olarak değerlendiriliyor.

  ikinci bölüm itibariyle fena gitmiyor diyebilirim. (bkz: rick and morty) yokluğunda şans verilebilir.
 • bir rick and morty olmasa da her bölümü keyifle izlenebilecek çerez bir dizi. sanırsam hiç ama hiç popüler değil, imdb'de sadece 152 kişi oylamış. ilk sezonu 5 bölüm ve tek oturuşta hepsi yağ gibi aktı, hafiften bir south park tadında absürtlük de tattım izlerken. rick and morty benzeri dizi arayanlar için güzel bir seçenek, izleyiniz.
 • dün gece rick and morty hakkında bakınırken sözlükte denk gelerek bir çırpıda beş bölüm birden izlediğim güzel çizgi dizi. bilinmemesi hala şaşırtıyor.
 • rick and morty'nin yeni sezonunu beklediğimiz şu günlerde ilaç gibi gelmiştir. izlenesi...
 • dizipub'in anasayfasinda ciktigindan beri populeritesi artmis adult cartoon.
 • izleyin ve gülün.

  3 uzaylı var. biri lider ve yükselmek için her şeyi yapar. diğeri saf ve iyi niyetli, sadece biraz söz hakkı istiyor. sonuncu zeki, mantığıyla hareket ediyor, çok sakin görünse de içinde bir şeytan yatıyor.

  edit: bir bölümde uzaylılar kendi gezegenlerine dönüyor tatil için. ted, tek başına kedisiyle birlikte yaşıyor. katil sakinliğinde kendi evinde vakit geçiriyor.

  sammy, tam bir dolandırıcı. mafya ile başı dertteymiş. klüplerde kız peşinde vakit geçiriyor.

  jimmy, bir aile babası. 1 çocuğu var. ama ne karısı ne de ergen çocuğu onu sikliyor. karısı onu komşusu ile aldatıyor. kendi ailesinde bile ezilen bir adam.
 • aylardır 3. sezonunu beklediğim ve takip ettiğim rick and morty başlığında görmemle izlemeye başladığım ve itiraf edeyim rick and morty'den daha fazla sevdiğim çizgi dizi olmuştur. daha fazla sevme nedenlerime gelirsek:

  • burada olaylar daha dünyevi. yani rick and morty evrenindeki kadar fantastik olaylara şahit olmuyoruz. rick and morty'de hemen hemen her bölüm bambaşka dünyalara, evrenlere yolculuk edip yığınla yeni karakterle tanışırken burada daha sıradan olaylara şahit oluyoruz.

  bunun nedeninin de çizgi dizinin çıkış noktası olduğunu düşünüyorum. nitekim dünyayı ziyarete gelen 3 tane mal uzaylının amacı, insan ırkının kurtarılmaya değer bir ırk mı yoksa yok edilmesi gereken bir ırk mı olduğunu anlamaya çalışıp rapor göndermek. bunun için dünyanın en düz adamını seçiyorlar o adam da jeff olunca gayet düz olaylara tanıklık ediyoruz. fakat düz kavramını tırnak içine almakta fayda var. en nihayetinde içinde uzaylıların olduğu bir çizgi diziden bahsediyoruz. bu evrende ne kadar düz olunabiliyorsa o kadar düz diyelim.

  demek istediğim asla bir futurama ya da rick and morty'deki kadar olağanüstü olaylara tanıklık etmiyoruz. ve işte tam bu nedenden dolayı jeff & some aliens beni kalbimden vurdu. sıradan olaylar ve hikayelerin içinde o kadar zekice göndermeler, diyaloglar, bağlantılar ve insan ırkına verilen mesajlar var ki her bölümün hikayesi beni alıp götürüyor.

  • bu çizgi dizi vesilesiyle bir kez daha anladım ki ister animasyon, ister sinema filmi, ister dizi ne olursa olsun fark etmez; kilit nokta her zaman yazarlık. adamlar yazarlık işini gerçekten çok iyi kotarıyorlar. şimdi size soruyorum, hangimizin aklına uzaylı ırkını öldürebilen tek şeyin içine sperm karıştırılmış smoothie olduğu gelir? işte bu heriflerin aklına geliyor ve bu önerme üzerine bir bölüm yazıp yarım yarım yarabiliyorlar.

  • olaylar itibariyle izlediğim en adult çizgi dizi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. düşünün ki yanında rick and morty, futurama, simpsons, beavis and butt-head, south park, family guy ve türevleri hafif kalıyor. bunun nedeni de kuşkusuz baş rolde hiçbir çocuk karakterin olmaması. hatta ilk sezon itibariyle bir bölüm hariç (jeff'in yeğeni) çocuk yok.

  diğer saydığım çizgi dizilerde merkezde hep çocuk karakterler var. rick, fry, bart ve lisa, beavis ve butt head, eric cartman, stewie vs. hepsi çocuk ancak jeff & some aliens'da herkes yetişkin. bu durum haliyle içeriğe de yansıyor. küfür kıyamet sular seller gibi, sex ve çıplaklık hiçbir çizgi dizide görmediğim kadar sansürsüz ve yoğun, adam öldürme, kan ve vahşet gırla. etik ve ahlak kuralları hiçe sayılmış. haliyle adult kavramının karşılığını yüzde yüz alabileceğiniz bir çizgi dizi. kesinlikle çocuklara göre değil, tamamıyla yetişkinlere hitap ediyor.

  • çizimleri south park ile beavis and butt-head arası olmuş diyebilirim. ne south park kadar flash kokuyor ne de beavis and butt-head kadar retro. ikisinin arasında çok güzel bir tarz oluşturulmuş.

  • izlerken aklıma hep 3rd rock from the sun geldi. her iki yapımın çıkış noktası aynı ne de olsa. tek farkları, 3rd rock from the sun'da gelen uzaylılar insan ırkını gözlemlemek için insan kılığına giriyorlar burada ise şekil değiştirmiyorlar haliyle insan içine çıkamıyorlar. don atlet, jeff'in evinde takılıyorlar.

  • kısacası bir oturuşta 8 bölümünü izleyecek kadar çok beğendiğim ve rick and morty'i unutturabilecek kadar iyi bir çizgi dizi bana göre. umarım sezonlarca devam eder.
 • bu kadar az kişi tarafından bilinmesine ve imdb puanının 8.1* olmasına şaşırdığım çizgi dizi.

  dünyanın en sıradan adamı jeff, şerefsiz sammy, saftirik ted ve yalnızca biraz önemsenmek isteyen jimmy ile bir alternatif olmaktan çok; kendi izleyici kitlesini yaratabilecek izlenimini bırakıyor.

  dokuzuncu bölüm de pek bir güzel olmuş, çiftlerin düğün manyaklığına güzel göndermeler var.

  bu çizgide devam ederlerse patlama yapmaları yakındır, umarım ederler.
 • yaratıcı fikirler barından, alttan alttan göndermeler yapan güzel bir çizgi dizi. rick and morty ile kıyaslanmaz birbirinden çok farklı kulvardalar.
  özellikle bazı sahnelerde kahkaha attıracak kadar komik detaylar var. mesela 4. bölümde jeff'in kaza videosuna gelen yorumlar çok tanıdık gelecektir.
 • (bkz: triptank)