şükela:  tümü | bugün
  • 2013 draftı'nda ilk turda seçilmesi muhtemel olan 90 doğumlu kansas pivotu. bu sezon 7 maçta 5.7 blok ortalaması var. geçen sezon 39 maçta 3.6 blok ortalaması tutturmuş. geçen sezonlarda morris kardeşlerin arkasında bench ısıtıyordu. son iki sezondur bloklarıya coşturuyor. bu sezona 14.6 sayı 8 riabund 5.7 blok gibi muhteşem istatistiklerle başlamış adam...
  • 2013 nba draft'i 39.sıra seçimi olan pivot. 2 sezon new orleans pelicans'ta rotasyonun dibinde olduktan sonra bu sezon başında beyaz pivotlara bayılan utah jazz'le imzaladı. önce gobert, sonra favors sakatlanınca, tibor pleiss'dan da bir iş çıkmayacağı anlaşılınca ilk 5'e yerleşti.

    ilk 5 çıktığı son 5 maçta 27.8 dakika sahada kalıp 10.4 sayı 8.2 ribaund 2.8 blok 1 asist ortalama yaptı. rotasyonun dibindeyken şanssızlıklar sonucu süre bulup kendini göstermesine sevindim.
  • 15/16 sezonu jazz teknik ekibi tibor pleiss malına bile süre verirken bu adama süre vermeseler olmazdı. boban marjanovic lige geldiğinde ilk bloğu bu adamdan yemişti. rudy gobert'in olduğu takımda oynuyor olması şanssızlığı, bahsettiğim dönemde bu kadar sakatlığın üst üste gelmesi de bir bakıma şansı oldu. 15/16 sezonunu görece iyi geçirmesine rağmen geçen sezonu havlu sallayıp istatistiklerini yarıya düşürerek geçirdi. zamanla avrupa'da şansını denemek isteyecek, şimdiden belli.