şükela:  tümü | bugün
39 entry daha
 • tati'nin çok beklenen ve olayları kendi gözünden anlattığı video sonunda geldi.

  https://youtu.be/1aiykgtchbw

  edit: özetle söylenen ve tahmin edilen her şeyi doğruladı. daha detaylı linkleri sonra şeyedicem.

  karmageddon geldi, hoşgeldi.
  ilk skandalların patlak vermesinden sonra birkaç mide bulandırıcı olay daha açığa çıktı. bunları sözlüğe yansıtmak istemedim, çünkü genel olarak afişe edilenlerin js tarafından bilinçli bir şekilde ortaya çıkarıldığını düşünüyorum. fakat şimdi, tati'nin videosunda bahsettiği şeyleri anlama büründürmek için hepsini ortaya saçmak lazım.

  öncelikle belirtmeliyim ki js'nin bu rezaletlere dahli olduğunu öğrendiğimden beri internette sürekli olarak denk geldiğim iki dedikodu vardı:
  1. js, arkadaşlık yaptığı beauty guru'ları evine çağırıp* normalde söylemeyeceği, tabu kelimeleri** telafuz ettirmeye çalışıyormuş. bunların ses kaydını alıp şantaj materyali olarak kullanıyormuş.
  2. js'nin elinde çok ünlü bir youtuber'ın "james charles bana cinsel saldırıda bulundu" dediği bir ses kaydı varmış ve bunu da gelene geçene dinletiyormuş.

  bu iddiaları, temeli olmadığı için yazmak istemedim ama liam'ın videolarından zaten geçmişte js'nin bazı görüntüleri şantaj ve intikam amacıyla porno sitelere yüklediğini biliyoruz. yani herifin davranış örüntüsüne bakacak olursak 'şantaj' kavramına pek de yabancı değil. zaten internete düşen bir videosunda "herkesin kirli çamaşırlarını biliyorum, o yüzden herkes çenesini kapalı tutacak" da diyor açık açık (bulursam ekleyeceğim)

  https://youtu.be/p9wlkco2yyi
  iki gün önce blair white adında ne kadar güvenilir olduğu tartışmalı bir youtuber, yukarıdaki videoyu çekti. burda bahsedilen ses kaydını js'nin kendisiyle alelade bir dedikoduymuş gibi kolayca paylaştığını anlatıyor. ses kaydını dinledikten sonra ne yapacağını bilemediğini, bahsi geçen mağdur ile iletişime geçip olanları anlatması için teşvik etmeye çalıştığını, js'nin böyle bir kaydı teklifsizce herkesle paylaşmasının ne kadar yanlış olduğunu ifade ediyor. js'nin bu kaydı daha evvel konuk olduğu başka bir programda, arka odada gizlice programın sunucularına dinletmeye çalıştığını gösteren ufak bir kaydı da videoya ekliyor. kayıtta program sunucuları js'ye "james charles ile alakalı suçlamalarınızdan vazgeçtiniz mi?" gibisinden bir soru yöneltiyor. js de hemen oracıkta "isterseniz size arka odada ufak bir kayıt dinleyebilirim" diyor. blair white ayrıca js'den herkesin korktuğunu ve korkusundan çenesini kapalı tuttuğunu da belirtiyor.

  bu iddiaları paylaşmadım çünkü
  1. blair white'ı yeterince güvenilir bulmadım.
  2. james charles'ın başka bir youtuber'a cinsel istismarda bulunduğu iddiası, tam da bu dar zamanında jeffree star'ın ihtiyaç duyacağı türden bir skandaldı.

  bir de dikkat çekmek istediğim bir nokta daha var: js hiçbir zaman james charles'ın 'predator' olduğu iddiasından açıkca geri adım atmadı. işlerin sarpa sardığı noktada çektiği "artık drama içinde olmayacağım" videosunda bile aslında elinde delil olduğunu ama olayları alevlendirmemek için bir daha asla sözünü etmeyeceğini ima etti. blair white'ın videosunda yer verdiği program kesitinde dahi açıkca bir yalanlama yok, hep bir işkillendirme hep bir zan altında bırakma.

  o gün videoyu ilk izlediğimde, js'nin bu "james charles ünlü bir youtuber'a tecavüz etti" iddiasının gün yüzüne çıkması için uzun süredir çaba sarfettiğini düşündüm. yani ortada doğruluğu ya da yanlışlığı tartışmalı bir ses kaydı var. ve js, dikkatleri kendi üzerinden (aslında kendi felaketinden) başka bir yöne kaydırmak için, bu sırrı sızdıracak kadar keriz bir youtuber bulmaya çalışıyordu. çünkü maaşallah kendisine selam verene bile dinlettirmiş kaydı. kendisi ifşa ederse bu sefer büyük linç yiyecek. o yüzden blair white'ı bir güzel kullanıp 'bakın burda çok ciddi bir iddia var, lütfen beni ve destek verdiğim pedofil arkadaşım dahvie'yi unutun :)' demek istedi. keriz blair da bilmeden js'nin ekmeğine yağ sürdü.

  tati'nin videosuna gelecek olursak, baştan aşağıya bombalarla dolu. hangi birine değinmek gerek bilemiyorum.

  öncelikle videoyu 'legal team' olarak andığı bir avukat ordusuyla beraber dikkatlice hazırladığını ifade ediyor. bu ileride js ile başının belaya girmemesi için başvurduğu bir tedbir. ayrıca ileride js'ye karşı açılması olası herhangi bir davada kullanılabilecek önemli kanıtları çöp etmemek için her cümlesini hesap ederek kuruyor. zaten videonun önemli bir kısmında da, yanlış bir şey söylememek için 'legal team' ile beraber hazırladıkları metini okuyor.

  js'nin elinde bütün beauty community'e dair kallavi bir şantaj arşivi olduğunu doğruluyor. isim vermeden "insanlara bazı şeyleri özellikle söyletmek için tuzak kurmak yanlış" diyor. bu da benim daha evvel js hakkında yukarıda belirttiğim dedikoduyu destekliyor. ayrıca jeffree'nin batmaya başlarken elinde ne varsa herkesin kirli çamaşırını afişe edeceğini, bir çok beauty guru'nun linçlenebileceğini, buna hazırlıklı olmamız ve insanları affetmemiz gerektiğini, çünkü ancak bu yolla bc'yi jeffree star gibi bir adamdan kurtarabileceğimizi söylüyor. insanları resmen esir gibi avcunun içinde tuttuğunu açık açık belirtiyor.

  geçen aralık ayında james charles ile biraraya geldiklerini; birbirlerine ellerindeki mesaj, e-mail, screen shot... ne varsa gösterdiklerini, olayların iç yüzünü anlayarak birbirlerinden özür dileyip bağışladıklarını söylüyor. hatta jc bu videoya iştirak etmek istemiş ama tati, bir kez daha halka açık ve tek başına özür dilemesi gerektiğini düşündüğünden geri çevirmiş.

  bye sister dramasına gelirsek; her şey patlak vermeden aylar evvel js, tati'yi bulmuş ve kendisine mentorluk etmesini istemiş. tati, js'nin problemli geçmişinden haberdar olsa da onun hayatına olumlu bir etkide bulunabileceğini düşündüğünden arkadaşlık teklifini kabul etmiş. buna inanmakta pek güçlük çekmedim açıkcası. çünkü tati'nin hayatında çoğu zaman tekrar eden bir tema bu: sorunlu insanlara yardım etme takıntısı. aynı anaçlığı jc'ye de göstermişti. aynı şekilde sorunlu çocuklara yardım eden bir bağış organizasyonuyla da iç içe bir kadın. kendisi de zamanında cinsel saldırıya uğramış ve çocukluğu bok gibi geçen her insan gibi 'sorunlu olanı düzelterek geçmişi onarabileceğini/telafi edebileceğini' düşünüyor muhtemelen. bu konuya daha sonra tekrar döneceğim.

  neyse, hanım kızımız js'nin elinden tutup yardım organizasyonlarına falan götürüyor, hayatında iyiye odaklanmasını sağlamaya falan çalışıyor. bu arada çoğu iletişiminin face time ve sms üzerinden olduğunu da belirtmeden geçemiyor, çünkü -buraya dikkat- kendisi ot içilen ortamlarda bulunmak istemiyormuş. ah seni seni...

  bu arada js de ufak ufak tati'yi james charles'a karşı doldurmaya başlıyor. mesela bir lansmanda "biliyor musun jc bu lansmana senin değil de nikkie'nin gelmesini istedi" gibisinden madilikler ediyor. aylar içerisinde o kadar abartıyor ki bu işi, bir süre sonra jc'dan gayrı hiçbir şey hakkında konuşmaz oluyor. sürekli olarak jc'nin ne kadar kötü bir canavar olduğundan bahsedip duruyor.

  günlerden bir gün js, tati'yi shane dawson ile tanıştırmak istediğini söylüyor. tati'nin dediğine göre o ana kadar sd ile alakalı "youtube'un kralı" olması ve başarılı videolar çekmesi dışında pek fazla bir bilgisi yokmuş, yani sd'nin bugün başını belaya sokan içeriklerinden haberdar değilmiş. tati sd'yi daha yakından tanımak için evine davet ediyor, tabii sd "ayh ben senin büyük hayranınım, sana bayılıyorum, bc içinde en severek izlediğim sensin, bana makyaj yapmayı öğret" pozlarında. samimiyet ilerleyince tati, shane dawson'a geçmişte cinsel istismara uğradığını söylüyor. shane de tabi kaçın kurası "ben hisleri çok kuvvetli bir insanım, senin hüznünü de zaten eve girer girmez hemencecik hissettim. bence sen bu başına gelenler sayesinde, mağdur insanların hayatını aydınlatacaksın, iyi bişeylere vesile olacaksın" diye avcunun içine alıyor tati'yi. js tati'ye shane'in beraber çekecekleri seride tati'ye de yer vermek istediğini söylüyor. tati'de hoşafın yağı kesiliyor.

  neyse efendim, hayatına shane dawson'ın da girmesiyle beraber, tati artık shane'den de james charles'ın ne kadar kötü bir insan olduğunu dinlemeye başlıyor. bu o meşhur jc'nin tati'nin rakibi olan şirketin vitamin haplarını tanıtması hadisesine kadar böylece sürüp gidiyor.

  vitamin olayının patlak vermesi üzerine tati büyük bir kalp kırıklığı yaşıyor ve iyice dış etkilere açık bir konuma geliyor. tati bu haldeyken sd ve js da fırsatı kaçırmıyorlar tabii, başlıyorlar fişteği vermeye. james charles'ın bir canavar olduğunu, küçük yaştaki bir çok çocuğu taciz ettiğini söylüyorlar. kadının hala ikna olmadığını görünce de jeffree yukarıda bahsettiğim ses kaydını dinletiyor tati'ye. tati'nin dediğine göre ses kaydı uzun bir konuşmanın ufak bir bölümüymüş. polislere haber vermeye yetmeyecek kadar niteliksizmiş ama tati'yi korkutmaya yetecek kadar korkunçmuş. tati kendi başına gelenlerden sonra duyduğu korkuyu, ses kaydında hissettiğini düşünmüş. işte burda kadının bam teline basmışlar ve "bütün bu olanları durdurmak senin elinde, insanların jc'ın elinde acı çekmesine engel olabilirsin" demişler. işte tam da bu noktada tati video çekmeye karar verdiğini söylüyor.

  yukarıda da bahsetmiştim, "geçmişte başına gelmiş kötü şeyleri, başkalarına yardım ederek düzeltmeye çalışmak" gibi bir huyu var tati'nin. shane de bu yönünü "sen insanlara yardım etmek için gönderildin, senin bir amacın var" gibisinden laflarla körüklemişti ilk görüştüklerinde. yani anlatılanlara bakılırsa tati'nin zayıf bir anını yakalayıp bu zaafından faydalanarak bir güzel manipüle etmişler.

  tati videosunda yetişkin bir insan olarak sorumluluğu üstlendiğini ama yetişkin bir insanın bile manipüle edilebileceğini belirtiyor. dediğine göre konu hiçbir zaman tam anlamıyla vitamin hapları olmamış. ses kaydını dinleyinceye kadar da video çekmeye yanaşmamış. jc'yi ancak bu şekilde durdurabileceğine inanmış.

  gelelim fasülyenin faydalarına, 'bye sister' videosunu çekme fikri shane dawson'dan çıkmış. videonun editlenmesi, thumbnail'i ve başlığı konusunda tati'ye yardım edebileceğini söylemiş*. tati kabul etmemiş. çekecekleri docuseries için 'bye sister' videosunun arka planına dair görüntü almak istediğini de söylemiş. tati yine reddetmiş. ki shane daha önce bütün bu iddialar içerisinde, sadece tati'nin video çekeceğinden haberdar olduğunu kabul etmişti. "organize eden, sunan, fikri ortaya atan ben değilim" demişti. videoyu çekip youtube'a attığı gece tati shane'e mesaj atmış, jc'nin kendisine zarar vermesinden korktuğunu yazmış. shane ise "narsistlere bişey olmaz panpa yaaa" diye cevap vermiş.

  işler çığrından çıktıktan sonra ikisiyle de arkadaşlığı sona ermiş. ikisinin de var olduğunu söylediği hiçbir kanıt su yüzüne çıkmamış, hiçbir kurban ortaya çıkıp "jc bana onu bunu yaptı" dememiş. böylece aylardır yavaş yavaş yalan bilgilerle beslendiğini, manipüle edildiğini ve kullanıldığını anlamış. anlayınca da konuyu ıspatlayan ne kadar mesaj, e-mail, screen shot varsa hepsini toparlayıp bir yere kaydetmiş; gerektiğinde kullanılmak üzere avukatlarına teslim etmiş. burdan da anlıyoruz ki ileride mahkemelik olabilirler.

  can güvenliğinden korktuğu için iki kere taşınmış, kilo vermiş, hamile kalmak için tedavilere başlamış ama öyle kötü durumdaymış ki vücudu cevap vermiyormuş. hala can güvenliğinden endişe ettiği için güvenlik tedbirlerini yeniden güncellediğini de belirtiyor.

  dediğine göre şimdiki aklıyla düşündüğü zaman, js'nin bu işe girişmesindeki ana sebebin kıskançlık olduğunu ifade ediyor. shane dawson ise james charles'ın çekeceği videoların kendisini sollayacağından endişe ediyormuş. lakin konu bununla da sınırlı değil.

  iddia edilene göre js, morphe kozmetik şirketinin 'co-owner'ı. yani hissedarları gibi bir şey sanırım. bütün 'bye sister' draması patlak vermezden evvel jc, morphe şirketiyle anlaşmalı bir makyaj serisi çıkartma hazırlığındaymış. olay patlak verince tabii proje hemen iptal oluyor. dahası morphe, ırkçı söylemlere hiç tahammül göstermeyen bir şirket olmasıyla biliniyor. yakın bir zamanda ırkçı söylemleri ortaya çıkan başka bir makyaj gurusuyla ortaklığını anında bitirmişti. shane dawson'ın kirli çamaşırları ortaya çıkınca da onun paletini raflarından kaldırdı. lakin ırkçının allah'ı, pedofil destekçisi js'nin sonuna kadar arkasında maaşallah. bu tuhaf durum, js'nin morphe'da pay sahibi olduğu iddiasını güçlendiriyor.

  tati videoda shane&jeffree ikilisinin tek hedefinin kendisi ve jc olmadığını da belirtiyor. ayrıca sessizliğinden *çıkar sağlayanların sadece s&j olmadığını, bir çok insanın ellerinin kirli olduğunu söylüyor. en basitinden yakın bir zaman içerisinde morphe'un saç ve tırnaklar için vitamin hapları çıkaracağını belirtiyor. buyrun burdan istediğiniz çıkarımı yapın.

  bitti mi, hayır.
  https://youtu.be/e6t5cc5jm30
  bu amcanın uzuuuuuuuun videosunun 21. dakikasında anlattığı şeyleri özetleyelim:
  bundan 2.5 sene evvel james charles, yanında bir arkadaşıyla ne kadar drama kanalı sahibi, beauty guru vs varsa geziyor. onlara bir beauty gurunun günlük hayatının nasıl olduğunu, kendisinin geçmişte neler yaşadığını, makyaja nasıl başladığını vs... anlatan yaklaşık 10-15 bölümlük bir docuseries çekmek istediğini anlatıyor. seride onlara da yer vermek istediğini söylüyor. bu teklif, yukarıda linkini verdiğim kanal sahibine bizzat james charles tarafından iletiliyor. drama kanalları, beauty guruların hayranları tarafından linç edilmekten korktuklarını söyleyip projeye mesafeli yaklaşıyorlar. bu cevap üzerine james charles merak etmemelerini, projeyi mükemmelleştirmek adına shane dawson'u da konuya dahil ettiklerini söylüyor. bir süre ses çıkmıyor sonra kendisinden. kanal sahibi de dönüp jc'ye "hayırdır, senin bir projen vardı, ne oldu o iş?" diye sorduğunda öğreniyor ki jc, jeffree star ve shane dawson tarafından projeyi hayata geçirmekten vazgeçirilmiş. anlattığına göre projenin son bölümünde de james chales, bir palet çıkaracakmış ve son bölüm tamamen bu palet üzerine olacakmış. konu tanıdık geldi mi?

  https://youtu.be/ywuhwcpq-9y
  şuraya shane'in malum videoyu izlerkenki çıldırışlarını ekleyeyim de neşemiz yerine gelsin asdfghasdg nomıssız seni.

  edit: üç vakte kadar js'nin manipülatif bir video atacağı konuşuluyor.
1 entry daha