• hayatı (bkz: american crime story) tarafından çekilse daha detaylı bir şekilde anlatılabileceğini tahmin ettiğim iğrenç pislik bir adam.

netflix belgeseli çok yüzeysel bir şekilde anlatmış olayları. mesela ben hala net bir şekilde paranın kaynağını anlayamadım. muhtemelen zengin pedofili sapıklardır bu paranın kaynağı. ama yani 500 m $ kefalet ödemeye hazırız demek nedir arkadaş. bu paranın kaynağını kimse mi araştırmıyor?

ayrıca böyle bir kefalet ücretini ödemeye hazır birisi intihar mı etti? öldürüldü mü? yoksa (bkz: cem garipoğlu) gibi ortadan mı kayboldu?

ps : benim için cem garipoğlu olayı hala bir sırdır. ben hala dünyanın bir köşesinde hayatına devam ettiğine inanmaktayım.

edit : imla
  • adam bildiğimiz milyarder pezevengi pedofil işte.
  • belgeselini izledim ve yukarıdaki yorumlara katılıyorum. tamamen yüzeysel anlatılmış bi belgesel olmuş.

ölen adamın arkasından böyle bi belgesel yapmak kolay, prens andrew fln zaten cinssl tacizle suçlanmış, woody allen’ın tüm pislikleri ortaya çıkmış asıl diğer isimleri açıklasanıza?

kızlar da kime satıldıklarını asla söylemiyorlar. siyasetçilerle ünlülerle sattı diyorlar bizi. ee bu belgeselin ne anlamı kaldı anlamıyorum ki. adam ‘güya’ öldü gitti. e geride kalan o manyaklar? bizim başımıza geldi kimsenin başına gelmesin olayı olmamış bu. tamamen magazinsel bi belgesel olmuş. seslerini duyurmaya çalışan bi oluşum olsa diğer adamların isimleri de verilirdi.

ilerde o adamların da kim olduğu çıktığında jeffrey epstein ile bağlantısı vardı hatta bu kızlar da onlarla birlikte olmaya zorlanmış vs diye çekerler ama o zamana kadar tacize tecavüze uğrayan tüm kızların günahları da bunların üstüne olsun.

adamın ne kimden para kazandığını, ne de kadınları kime sattığı söylenmemiş. yani izlerken gerçekten sinir oldum. parayla susturulmaya çalışılan kadınları anlatan ama diğer taraftan da hala insanların isimlerinin verilmediği parayla susturulan kişilerin yaptığı belgesel olmuş. kendi içinde tamamen paradoks.

tanım: pedofilik sapık ölen iş adamı
  • (bkz: macera dolu amerika)

law and order:svu dizisinde sıkça benzer hikayeler çıkıyor ve adamlar eleştiriyor, senaristler bu tip işleri yapan zenginleri itin bi tarafına sokuyor ama ona rağmen çark dönüyor. hadi biz de kimse ağzını açamaz oldu e dizide aynılarını isim değiştirerek anlatıyorsunuz özgürce, anayasal hak adı altında. kimse de demiyor mu ayyuka çıktı bu işler diye bu kısmını anlayamıyorum.
  • belgeselini izleyince sinir hastası olmama neden olan saplantılı birey.
  • anonymous scribd dump - google drive

anonymous un bu konuda ifşa ettiği dijital kütüphane dökümleri için buyrun
  • her şeyi anlıyorum da tecavüze, tacize uğradığını söyleyen insanların kendisine bunu yapanlardan nasıl uzaklaşmadığını anlamıyorum.

kadınların birçoğu ifadelerinde bunun tekrar tekrar yaşandığını söylüyor, bana yine bir partide tecavüz etti diyor yahu sana daha önce tecavüz eden adamın davet ettiği partiye neden tekrar gidersin? veya onun bulunduğu ortamda nasıl bulunuyorsun? hatta bazıları kendi kızkardeşlerini, arkadaşlarını falan getirmişler davet etmişler. bu nasıl iş?

tamam bu adam masum değil. seri tecavüzcü, pedofili bir sapık. bunu kabul ediyorum. hatta kurbanlarını korku, şantaj, para gibi etmenleri kullanarak susturmuşta olabilir. ama ifadelerden anladığım mağdur oldum diyen herkesin o kadar da masum olmadığı. zaten olaylar gerçek mağdurların çabasıyla ortaya çıktı. yoksa bunlara kalsa kimsenin haberi olmazdı. bence hala başka kişileri de bilip susanlar var.

nasıl olsa ihale kendini asan(!) bu adama kaldı. arkasından konuş konuşalabildiğin kadar.
  • iğrenç bir herif, bu su götürmez bir gerçek ama ben şunu anlayamıyorum;
    "bana bir partide tecavüz etti."
    "sonra evine çağırdı, bir de orada tecavüz etti."
    "sonra başka bir partiye davet etti, orada da tecavüz etti."
    "sonra bir otelde buluştuk bir de orada tecavüz etti."

anlatılan olayların bazıları bu minvalde. bu ifadeleri verenlerin gözümde şu adamdan zerre farkları yok, para musluğu aktıkça herifin kucağına koşmuşlar. ya da bu herif, tecavüz ettiği insanların hafızalarını parayla siliyor yoksa bir insan her seferinde tecavüze(?) uğrayacağını bile bile tıpış tıpış niye bu herifin ayağına gider ki?
  • abd'de hakkindaki skandallara iliskin pek cok haber yazilip cizilirken hic kimsenin tanimadigi ancak netflix sayesinde herkesin haberdar oldugu ve netflix perspektifi ile tanimaya aday oldugumuz isimdir.
  • amerika’nın adnan oktar’ı sikik yaratık.burada sevgili ricky gervais’i anmadan geçemeyeceğim.dilinden eksik etmez.bu herifin belgeseli çıkmış netflix’de.görünen o ki bu belgesel amerika’da büyük olay olacak, trump’ın palm beach’te bir dönem komşusu ve yakın arkadaşıymış adam.trump götvereninin başı yakın zamanda ağrıyacak gibi duruyor.

yukarıda tamam adam sapık ama kızlar da masum değil diyenlerin yaratmak istediği algıyı da sikeyim.ne çeşit bir orospu çocuğusunuz anlamadım lan.
hesabın var mı? giriş yap