• bence, mourinho yeni bir takımın başına geçtiği zaman sizin için futbolun obradoviç'i diyorlar. bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sorusu yöneltilmeli.
  • basketbol tanrisi.
  • jelko obradoviç: fenerlilere basketbolu sevdiren adam

vitor pereira: fenerlilere basketbolu daha çok sevdiren adam
  • cumhurbaşkanı olmalı dediğim insan. pardon insan dedim.
  • adam basketbol kültürü, taraftarı oluşturuyor demiştim. gün geçtikçe bu daha da belirginleşiyor.
  • sağlanan büyük bütçelerin kesinlikle hakkını veren koç. fenerbahçe ve anadolu efes yıllardır büyük bütçeler ile yola çıkmalarına rağmen, efes uzun yıllar boyunca fenerbahçe ise hiç bir zaman final four görememişti. dolayısıyla o bütçelerle o takımları ben de yönetirim düşüncesinin ne kadar yanlış olduğunu bir kez daha göstermiş oldu jelko obradoviç. türk basketbolu adına son yıllarda yaşadığım karamsarlık jelko obradoviç sayesinde biraz daha azalmış durumda (her ne kadar anadolu efes adına her sene hayal kırıklığı yaşasam da). real madrid eski havasında olmasa da hala çok güçlü ve geleneği olan bir takım, bundan 3-4 sene öncesinde bir türk takımı madrid' e veya herhangi bir güçlü euroleague takımına içeride 100 sayı atıp farklı bir şekilde yenecek deseler herhalde güler geçerdim (efes' in olympiakos ile oynadığı top 8 serisinde istanbul'daki maçların ne kadar sancılı geçtiğini hatırlamak gerekir). obradoviç sahaya çoğunlukla favori olarak çıkan bir fenerbahçe yarattı ve bu öz güveni oyuncularına çok iyi aşıladı.

bir anadolu efes ve bursaspor taraftarı olarak fenerbahçe' yi kutlar seride ve turnuva genelinde başarılar dilerim. umarım kupayı ülkemize getirmeyi başarırlar.

edit: imla
  • bir efsane olduğunu her maç kanıtlamaktadır.
  • obradovic diye yazılır king diye okunur.
  • bu camianın başına gelmiş en güzel şey.

tarihe tanıklık ediyoruz.
hesabın var mı? giriş yap