şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: g.o.a.t)
 • ya olm siz salak mısınız ya? hakaret olarak değil durum tespiti için soruyorum: gerizekalı mısınız siz? sizin iq'nuz tek haneli sayılardan mı oluşuyor? ya da küçükken çocuk felci, menenjit falan mı geçirdiniz? kafanıza sert bir darbe mi aldınız? anneniz size hamileyken meth mi çekti? doğduğunuzda doktor sizi küvöz yerine gaz odasına mı koydu? anne karnında radyasyona mı maruz kaldınız? fatih terim ile jelko obradovic'i aynı keyefe koymak için ne yaşadınız siz gerçekten çok merak ediyorum.

  ne yaptı bu adam fatih terim ile aynı keyefe koyulmak için? mafyatik işlere kalkışıp kebapçı mı bastı? derin devlet ile ilişkiler* geliştirip bundan kendine saha dışında avantaj mı sağladı? maç* içinde oyuncularına rakibi sakatlama talimatı mı verdi? gazetecilere* küfür mü etti? rakip teknik direktöre* kameralar önünde ırkçılık yaparak sporculuk etiğini ayaklar altına mı aldı? sabıkalarını yazmaya kağıt yetmeyecek sokak kabadayınız ile aynı kefeye koyulmak için ne yaptı bu adam?

  obradovic'in saha dışında tek bir olayını gösteremezsiniz. bu adamın bütün agresifliği saha içinde, o da kazanma hırsından kaynaklanıyor.

  basketbolda koçun sahaya etkisi futbola göre çok daha fazladır. oyun alanı çok daha küçüktür, oyuncu sayısı daha azıdr, mola hakların vardır, oyuncu değiştirme sayısı sınırlandırılmamıştır vs. zeljko obradovic'in koçluk yapma tarzı da budur. yeri gelir oyuncusunu fırçalayarak hatasını gösterir, yeri gelir motive eder. bütün agresifliği oyuncuları ile kendisi arasındadır.

  fatih terim kim amk. en büyük başarısı bir kere futbolun eurocup'ını kazanmak olan adamla defalarca avrupa şampiyonu olmuş obradovic'i kıyaslamayı nasıl başarabiliyorsunuz?

  terim'in geçmişteki magandalıklarının üzerine çarşaf çekerek içinden bir bilge çıkarmaya çalışıyorsunuz ve iyice saçmalamaya başladınız. federasyon'un ona verdiği son ceza siyasi ve orantısız, eyvallah. ama bu onun yaptığı magandalıkların üzerini kapatmıyor. fatih terim bir magandadır ve alışmamış götte don durmaz misali ne kadar zorlarsa zorlasın o magandalık illa biryerlerden karşımıza çıkmaktadır.

  jelko obradovic'e geri dönersek; kendisi sadece basketbolda değil, bütün spor dallarında fenerbahçe tarihinin en başarılı sportif figürüdür. bir gün oğlum olursa adını koymak istediğimdir.
 • majestelerinden sonra en sevdiğim basketbol insanıdır kendisi.
  not: hagispor
 • lan tam sigarayı yakıp yakmama kararsızlığı içindeydim ki sanki fırçayı bana çekti. sikerim buna bile karar veremiyorsam ben niye yaşıyorum alüminyum diyerek aydınlanma yaşadım resmen. sağolsun reis yine o sigarayı da keyif sigarası yaptırdı.
 • renkdaslarim terimle kıyaslamışlar ayıp etmişler.

  evet terim sevsek de sevmesek de turkiyenin futbol alanında en başarılı koçudur.

  bu adam da avrupanın belki abd hariç tüm dünyanın kendi alanında gelmiş geçmiş en iyi koçu.

  hatta spor tarihi konusunda daha fazla bilgisi olanlar yanıt verebilir.

  herhangi bir spor alanında (takim sporlari)bu kadar başarılı bir koç var mıdır?
 • bize bahşedilmiş allah'ın bir lütfu, nokta.
 • turkiye'nin ve avrupa'nin en iyi koçu. kendisi fenerbahce'ye buyuk gelmektedir. artik nba'de bir takimi sampiyon yapmalidir.

  yillardir oldukca basarili olan fenerbahce'de en az uc tane altyapidan genc oyuncuyu monte edememesi isi ne yazik ki basarisizliktir.
 • ali koç'un koç'un heykelini dikmek için hazır beton firmalarıyla görüşmeleri devam ediyormuş, görüşmeler olumlu geçmiyormuş maalesef. ülkedeki tüm hazır beton firmaları aynı cevabı verip başkana kapıyı gösteriyorlarmış.

  (bkz: ülkedeki çimento rezervleri jelko obradoviç' in taşaklarına yetmez)
 • molada bağırıp çağırıyor diye oldu olacak yılmaz vural'la kıyaslayın adamı amk. euroleague finalini kaybetmeye burun kıvıracak seviyeye gelmişsek bu adam sayesinde.
 • zamanında sırplarında elinde böyle bir komutan olsaydı birinci dünya savaşı başlamadan biterdi.