şükela:  tümü | bugün
 • dr. behçet uz çocuk hastalıkları ve cerrahisi eğitim araştırma hastanesi'nde yaşanan elim olay. haber linki.

  iki aylık mehmet bebek' in kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyata alınacağı gün (2 haziran 2017- cuma) hastane jeneratörünün bozuk olması nedeniyle olası bir şebeke kesintisi göze alınamıyor ve ameliyat pazartesi (5 haziran 2017) gününe kalıyor. ancak mehmet bebek, pazartesi sabahı ameliyata giremeden vefat ediyor.

  yazıklar olsun.
 • daha önce sunucularla dolu bir işletmede çalışmıştım.

  jeneratör bozulduğunda, 3 saat içinde tamir edilme maddesi şartnamede vardı.

  tamir edilemez ise mobil jeneratör getirmek zorunluğu da ilave edilmişti.

  cuma nere pazartesi nere.

  hastane lan orası.
 • hastane idareleri, hayati operasyonları ötelemeden/bölmeden çözmeye yönelik şebeke ve jeneratöre alternatif adımlar atmalı (ameliyathane ve yoğun bakımlardaki medikal ekipmanları beslemek adına kesintisiz güç kaynağı-belli süreliğine ameliyatın bölünmemesi adına), jeneratör tedarikçisi ile yapılan anlaşmalarda da teknik şartnamede hastanedeki kritik yükleri enerjisiz bırakmayacak şekilde maddeler (arıza giderim süresi, yedek ya da geçici jeneratör gibi) koymalıdır.
 • ilginç olan düdük kadar hastanelerde bile ameliyathane ve kritik bölümlerini besleyecek ups vardır, zorunludur. o adı geçen hastanenin 80 yatak yoğun bakım ünitesi vardır, bunlar elektrik kesintisinde etkilenmiyor mu yani ??! solunum cihazları suyla mı çalışıyormuş. ? ameliyat etmek istememişler gibi sanki.

  bu arada haberde geçen bunlar eski türkiyede kalmıştı diyen şerefsiz bilmem ne evladı avukatın ağzını yüzünü.....asıl bu heriflerin 2 asır öncesinde kalmış olması gerekiyordu, aydınlanma çağını ıskalayıp sonradan yetişmeye çalıştığımız , beceremediğimiz için, bu artıklar günümüze kadar gelebildiler . şimdi de ülkeyi pislik götürüyor işte.