• jenerikleri tekrar tekrar seyretmeyi engelleyebilen opsiyondur.

nadiren gördüğüm bir uygulama. internetten bir drama, bir belgesel ya da anime serisi seyrederken ara ara ihtiyaç duyduğumdur. ancak çok nadir uygulanıyor.

bunun dışında bilgisayarda kayıtlı vidyoları seyrederken benzer vidyoları analiz edip(aynı klasör, isim ya da seçilmiş), yine benzer frame'leri (tabii vidyonun başlangıcında bir süre taranıp eşlenecek veyahut default atlama süresi konulabilecek bunlar otomatik ya da manuel olabilir) atlayacak bir uygulama yapan bu zamanda köşeyi döner diye düşünüyorum. varsa da ben bulamadım.

tabii her jenerik aynı olmadığı durumlarsa bu analiz ve ayıkla işe yaramayacaktır. ancak yine vidyo seyretme uygulaması içinde seçili vidyoları(veyahut belirlenmiş listeyi) x süre sonra başlat gibi sıralama da kafi olacaktır. yatırım tavsiyesidir.

mesela maelstrom isminde bir dizi indirdiniz ve 6 bölümden oluşuyor. bahsettiğim oynatıcı veyahut eklenti bu vidyoları analiz edip başlangıç kesimindeki jenerikleri belirleyip(aynı framelerin başı ve sonunun istatistik ve görsel analizi) onları atlama imkanı tanıyor. keza bunu online yayın yapan sitelerde de uygulayabiliriz ki aynı mantıkta olmasa da uygulayan var.

not : daha uygun ve daha evvel açılmış bir başlık ise taşınmasını rica ederim.
hesabın var mı? giriş yap