şükela:  tümü | bugün
  • bu, sinema perdesinde golgenizin olusmasina sebep olan durumdur..jenerik bitmeden sinemadan cikmamaki kendisine ilke edinmis insanlari sinirlendirmek isteyen kitlenin sikca yaptigi olus..(dipnot: gotunuz guzelse ve elalem gorsun istiyorsaniz kesin yapin)
  • jenerikte yazi disinda bir sey yoksa cogu ulkede insanlarin yaptigi hareket.
  • irreversible filminde mutlaka yapılması gereken davranış çünkü son iki dakika bomboş bir perdeye bakmak zorunda kalıyosun
  • bazı zamanlarda pişman olunan hareket, neden çünkü çekim hataları gösterilir, ki bu jim carrey filmleri için özellikle filmden daha eğleneceli sahneleri kaçırmak anlamına gelecektir. ya da hoşçakal yarın filmindeki türküyü tüm salonla birlikte söyleme şansınız yitecektir malesef.
  • ilgi çekici jeneriklere sahip filmleri maruz bırakmadığım, aksi durumlarda ise merak ettiğim oyuncu olmadığı takdirde hep yaptığım hareket.
  • şayet filmin barındırdığı bir şarkıdan hoşlanmışsanız da yapılmayan hareket. jeneriğin sonlarına doğru olan soundtrack kısmında yazan şarkıları tek tek kontrol edersiniz bu muydu acaba diye. halbuki eve gelip internetten bulmak varken neden yapılır bilmem.
  • dikkatli bir şekilde film izlemeyenler için, film boyunca soundtrackten çalan parçaları dikkatle dinleyemeyecek ve de filmden sonra anımsayamayacak oldukları için hiç olmassa filmin sonunda bir şarkı dinleyip de gitmek istemeyenlerin yapacağı davranış.
  • - bi dakka azrail bey, jenerik bitsin geliyorum ehe.
    - hiç bi filmin jeneriğini beklememişsin ama.
    - e bunun yönetmeni büyük, saygısızlık etmiim.
    - camiye de gitmemişsin hiç.
    - bak lafa tuttun, arada kaçırdım. başa alalım. ehe!
    - kelime-i şehadet bilmiyosun değil mi?
    - o değil de, filmin sonunda; hayatımın film şeridi gibi gözümün önünden geçtiği kısmı niye loop'a girmedi ki? yaşıyorum halen ben, yaşadıkça da film uzuyor.
    - hayattaki buglar başlığına yazarsın bunu.
    - e ama ölüyom ben, nasıl yaziim.
    - eksi sozluk ahiret klonu diye bişey var.
    - şimdi yazar alımı dursa ne güzel olur?
    - kıyamet günü toplu alım yapılacak, sonra kapanacak.
    - aynı zamanda film festivali o gün değil mi?
    - evet. bu arada bitti senin jenerik. son sözün?
    - burdaki nickimizi orada da kullanabiliyor muyuz? hık!
    - (bkz: kutsal kitaplardan nick seçmek)