şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu kadını friends i izlemeden önce ben de çirkin bulurdum. bir çok fotoğrafını görmüştüm ve hiçbirinde öyle ahım şahım gelmezdi. sonuçta brad pitt le evlenmiş hatun bi numarası olması lazım derdim.

  sonra friends i izledim ve diyebilirim ki, bu kadın yaşı biraz geçti artık şu aralar ama sahnenin gördüğü en güzel kadınlardan. hiç friends izlememiş insanlar için şöyle anlatıcam.

  hani bi kız vardır, sınıfta, mahallede filan. kız çok güzel gelir sana. sonra erkek erkeğe otururken (eğer kızsan tam tersini düşün) bilgisayar başında, "olm bak bi kız göstericem mükemmel" dersin. girersin facebook a filan onlarca fotoğraf arasında güzel bi tane bulursun. yanındaki "yani fena değil" der, senin mükemmel bulduğun kıza. sonra dur burda iyi çıkmamış filan dersin başka bi fotoğrafını ararsın filan. ama her fotoğrafta aynıdır aşağı yukarı. sonra objektif bi gözle baktığında fotoğraflara hakkaten çok da güzel durmuyo lan dersin kendine.

  jennifer aniston böyle biridir. hani vardır ya "benzemez kimse sana tavrına hayran olayım" , öyle bi şey işte. hele friends izleyen biri için çıktığı en güzel fotoğrafları bile yeterince güzel gelmez. çünkü bu tür insanların gülüşü değil gülerkenki 3-5 saniyelik hali, bakışları değil bakarkenki 3-5 saniyelik hali güzeldir. tavırları, hareketleri, mimikleri yani bi aksiyon sırasındaki hali güzeldir. bu kadın da bu grubun mensuplarından. iki poza bakıp "bişeye benzemiyo" dememek lazım.

  niye bu kadar savundum bilmiyorum, beğenmezsen de beğenme yani =)

  edit: bi de lüzumsuz bilgi vereyim içimden geldi. friends te joey i oynayan matt leblanc e sormuşlar röportajda: "ilk zamanlar jennifer a aşıkmışsınız öyle mi?" diye. o da gülerek "ah evet aşıktım o ilk zamanlar, ama kim değildi ki" diye cevap vermiş.
 • friends'i izlerken dizide şöhreti en fazla artan oyuncu olduğu için diğer oyunculara göre daha burnu havada olacağını düşünmüştüm hep. çünkü courteney cox ile birlikte* dizi dışında en fazla adı duyulan oyuncusuydu friends'in.

  ancak sonradan anladım ki olayın aslı böyle değil. mesala oyuncuların hepsi hala late night show'lara katılıyorlar. hepsine de friends reunion fikri soruluyor. jennifer aniston dışında hepsi dizinin bitiş şeklinden memnun olduğunu, devam etmek istemediklerini belirtiyor. ama jennifer aniston dizinin görüntüleri gösterildiğinde bile gözleri doluyor. friends grubunda buna en az ihtiyacı olan insan olmasına rağmen böyle bi proje olursa seve seve görev alacağını falan söylüyor. hatta diziyle o kadar bağ kurmuş ki, central perk'ün dekorlarını yürütüp evine asmış.

  bir de şimdi okudum, angelina jolie'nin yeni filmini övmüş. böyle de komplekssiz, iyi niyetli bir kadın. haber linki

  bir de şöyle bir haber var.

  ünlü olmadan önceki sevgilisinden ayrılmakla hata ettiğini söylemiş. sanki friends'in sonunda herkesin mutlu olup joey'in ortada kalışı gibi ortada kalmış, hüzünlü, sessiz bir hali var jennifer aniston'un.
 • kanaatimce angelina jolie'den daha güzel ve daha sempatik olan oyuncu. angelina'nın alerji olmuş gibi şişmiş yüzü ve erkeksi ellerini vs. göz önünde bulunduracak olursak çok daha kibar ve kadınsıdır. her sabah uyandığımda angelina'nın mahkeme duvarı yüzünü görmektense jennifer'ı gözlerinin içi gülerken görmeyi tercih ederim.
 • friends izlememiş şanssız kesimin hakkında neresini güzel buluyorlar, neden bu kadar popüler anlamıyoruz dedikleri aktris. bu arkadaşlar friends dizisini izledikleri taktirde tüm sorularına cevap bulacaklardır.
 • zevkine sıçtğımın brad pitti bu ablayı bırakıp tavşan dudak angelina'ya vardı ya daha da bi şey demiyorum.

  edit: demiştim olm ! aklın yolu bir.

  e_e
 • brangelina çifti ile olan dramatik tarihçesi ve mesleki zorunluluklar yüzünden biraraya gelmesi nedeniyle insanlar tarafından empati patlamasına uğramış kişiliktir. benzer bir olay yaşasam ailemden 1 kişi (bkz: ağlarsa anam ağlar), arkadaşlarımdan 4 kişi anca üzülür. buna ek olarak da aileden 11 arkadaşlardan 18 kişi üzülüyormuş taklidi yapar, gtünü dönünce unutur gider. geri kalanla muhabbetinin bile geçmeyeceğini varsayıyorum. soranlara "uzun hikaye" deyip geçiştireceğim, rakı masasına davet edilmeden ağzımı açmayacağım. kararım kesin.

  oysa oskar töreninde dünyada ekranları başında milyonlarca insan jenny için içten bir "yazık..." çekti. millet kendi emmoğlunun boşanmasını sallamıyor, çocuğuna don alamıyor bu dünyada. işte jenny bunun değerini bilsin. sevildiğini bilsin. o gözyaşlarını silsin..
 • "çocukların çok dağınık olması" gibi uzun soluklu bir gözlem ve müthiş bir tespit yaparak çocuk yapmayı reddediyormuş.
  kendisini takdir ettim açıkcası.
  ben de 7 yaşımdayken "okulun çok sıkıcı olması" gibi bir tespitte bulunmuştum ama hala öğrenim hayatıma bir son veremedim.
 • saclarına kurban oldugum kadın. bu kadın bırakılıp o seytan karıyla evlenilir mi diye brad pitte de uyuzum zaten. seviml,,tatlı seker gibi. hem bu hep rachel gozumde.hep komik.o ne ya oyle adamı yicek gibi oteki.ordan burdan da topladı cocukları.
 • gençken neresi çirkin arkadaş bu kadının.gençken de şimdi de taş gibi olan reyçılımız.