şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dirty dancing filmindeki baby rolüyle kendini sevdirmis, klasik güzellikten uzak, fakat sempatik denilebilecek aktris.
  engin ardic bu filmde basta fazlasiyla masum görünüp sonra açilan bu kiz için seneler önce "zaten alt dudagi kalin olan hiçbir kadin masum olabilemez, tecrübeyle sabittir" yazmis, bu lafi aklimdan çikmamistir (ayni filmdeki patrick swayze için de "yakisikli kereste" demisligi vardir).
  ayrica bir dönem show tv'de sürekli gösterilen, basrolü rob lowe'la paylastigi külkedisi uyarlamasi, çok neseli "if the shoe fits" filminde gözükmüstür bize jennifer grey, simdi ne yapar bana meçhuldür.
  (bu entryi daha önce jennifer gray adi altinda yazmistim, demin acaba simdi neyle istigal etmektedir, bir imdb'den bakayim dedigimde jennifer gray'in çin'de dogup 1916-62 yillari arasinda yasamis baska bir aktris oldugunu görerek afalladim. bu vesileyle tesadüflere olan inancinizi kaybetmeyin demek ve jennifer gray'i rahmetle anmak istiyorum. jennifer grey'e gelince, o da en son bounce filminde oynamis, tv dizilerine takiliyormus, bir de burun ameliyati olmus)
 • dirty dancing'de patrick swayze'in tum film boyunca dalga gecip 2 dakika icinde a$ik oldugu ufacik karakteri oynayan kadin. (hala ufakligini korumaktadir). filmde kafasina tugla du$mu$ pollyanna rolundeydi hatirlayacaginiz gibi.
 • burnuna estetik yaptirarak hayatinin hatasini yapan ve bu gercegi kabul eden aktris.
 • aradan 18 sene geçmesine ve biraz değişmesine rağmen hala güzel olan oyuncu.

  1987:
  http://img175.imageshack.us/img175/1284/jg2lh0.jpg
  2006:
  http://img175.imageshack.us/img175/7669/jgtk5.jpg
 • dirty dancingindeki halinin 27 yasinda olmasina kolay kolay inanilamayacak hatundur ancak imdb'ye gore 26 mart 1960 dogumludur. (bkz: oha)
 • bir dönemin yakışıklılarını peşinden sürüklemiştir. eski erkek arkadaş profilinde kimler yok ki

  (bkz: michael j. fox)
  (bkz: matthew broderick)- nişanlandı
  (bkz: william baldwin)
  (bkz: johnny depp)- nişanlandı
  (bkz: liam neeson)

  böyle karizmatik erkek arkadaşları olmasına rağmen neden kendi görünümünden hoşnut olmayıp burnuna estetik yaptırmıştır anlamak mümkün değildir. halbuki hafif öne eğri burnu ona ayrı bir sempati ve doğallık katıyormuş. ameliyattan sonra da güzelliğini korumuştur ama bambaşka bir kadına dönüşerek. tabi bu durum kariyerine büyük zararlar vermiştir. zaten sonraları bunu kendisi de itiraf etmiş:

  ''sanki tanık koruma programına alınmış gibi hissediyordum, etrafımdaki kimse beni tanıyamıyordu. ameliyata şöhretli biri olarak girdim ama çıktığımda şöhreti olmayan sıradan bir insan oluvermiştim. estetik ameliyatla hayatımın en büyük hatasını yaptım'' demiştir.

  bu arada kendisi 2010 yılında ''dancing with stars'' yarışmasını kazanarak dans konusundaki yeteneğini yıllar sonra tekrardan göstermiş ve bu başarısını ödülle taçlandırmıştır.

  yine de o gönüllerde hep (bkz: dirty dancing)'deki baby olarak kalacak bu bir gerçek. tek bir filmle efsane olmuştur.
 • tlc de izlediğim fizyoterapistli belgeselde adını duyunca aa dirty dancingteki ablanın adı da jennifer grey di diyip döndüm.meğer kendisiymiş sırt ağrılarından muzdaripmiş.ve evet burnunu yaptırınca güzel ama sıradan olmuş