şükela:  tümü | bugün
 • hadi ordan ampul abi, var böyle bişii tabii ki. kısaltması jmo, http://www.jmo.org.tr/ adresinde ikamet ediyorlar kendileri. ankara'da, zafer çarşısı'nın arkasından sakarya caddesi'ne çıkan sokakta sol tarafta bir mekanları vardı, öğrencilik yıllarımın uğrak yerlerinden biriydi, arkada çok güzel genişçe bir balkonları vardı, yemek, içki vb. oldukça ucuzdu. az derdimizi çekmediler, selam olsun.
 • bugün tam olarak 3 saatim jeoloji mühendisleri odasının bir şubesinde geçti ve şunu anladım,

  bu odanın 2 tane temel olayı var:

  1-kağıtlara damga basılır

  2-kağıtlara imza atılır

  bunun dışında buradaki her şey hava civa... koskoca odada bu saydıklarımdan başka hiçbir halt edilmiyor.

  bir de gözlemlediğim kadarıyla genç ve öğrenci jeolog adayları bir hevesle buraya gelip; 35 liraya çekiç, 25 liraya kitap falan alıyorlar ki onlar için inanılmaz üzülüyorum. lan öğrenci adamsın gidip karılarla yesene o parayı... 1.sınıfta çekici ne yapacaksın geri zekalı? evde sıkılınca kendi kafana mı vuracaksın? hasbelkader girdiğin bir bölümü jeolojiyle alakalı 2 tane ders gördün diye birden bire bu kadar özümsemek neden?

  özetle, bu odacılık çok iyi iş bence...
 • üye aidatlarına yüzde 50 zam yapmış oda.. geri dönük ödemeleri de bu zamlı tarife üzerinden tahsil edecekmiş.
 • üstte yazan yazar arkadaş burada verilen eğitimlerin ücretli olduğundan bir haber olacak ki aidatların alınma gerekçesi olarak sunmuş , tanım olarak jeoloji mühendisliği adına hiçbir şey sunmayan, kaliteli şirketlerle mezunları buluşturmak yerine asgari ücrete eleman arayan merdiven altı şirketlere aracı olan, sürekli siyasi mailler atan, mesleğin piyasadaki haklarını kollamaktan aciz ( zemin mekaniği ve geoteknik konuları örn.) sadece aidat almaktan ibaret olan meslek odası kısacası gereksiz.
 • bana şöyle bir mesaj atmış olan şark kurnazı meslek odası

  2019 da aidatlar 15 tl olacagindan gecmis uye borclarinin bu artistan etkilenmemesi icin aidatlarinizi odemek ve yapilandirmak uzere oda birimlerimize basvurunz b139

  eski borçları da 15 tl den fiyatlamak rezilliktir. siz seçim zamanı oy istersiniz yine, bir halta yaramayan gereksiz meslek odası .