şükela:  tümü | bugün
 • normalde futbola ajax altyapısında başlamış. ama orada devam etmemiş. az alkmar’a geçmiş. muhtemelen gelecek vaadeden genç kontenjanından 22 yaşındayken 3,5 milyon euro gibi hayli de yüklü bir bonservis ile psv ye geçmiş. enteresan kısım ise 25yaşına geldiğinde dinamo kiev’e 9 milyon euro’luk bir bir kontrat yapması olmuş. demek ki iyi oyuncuymuş. bundan daha enteresan kısmı ise şu ki 27 yaşında premier lig’e sunderland’a 11,4 milyon euro’luk bir kontrat yapması olmuş. ertesi sene fenerbahçe’ye kiralanmış. hatta hatırlıyorum fenerliler de bu adamı severdi. sonra sunderland’a geri dönmüş.
  bütün bu olanlardan daha enteresan daha elim ve vahim olmak üzere 30 yaşında iken beşiktaş ile kesin satın alma şartı ile yaklaşık 5,5 milyon euro’ya bir kontrat daha yapmış. yıllık maaşı ortalama 2 milyon euro.

  ben bu oyuncunun tek yumurta ikizi olabileceğini dahi düşünüyorum. fenerbahçe’ye kadar olan lens ile beşiktaş ve sonrası lens aynı kişi mi? şimdi izlediğimiz lens’in hal hareket ve davranışları, el ayak koordinasyonu hepsi farklı. sanki futbolcu değil gibi.
 • şanlı beşiktaşımda bu adamı izlerken kansere sebebiyet verecek diye korkardım, saç baş yoldururdu kendisi. şükür kurtulduk derken dün gs maçında yine aynı etkiyi yaratmıştır. bencil piçin teki.
 • bu adamın fenerbahçede ligin içinden geçip beşiktaşa gelince götü başı dağıtması gerçekten üzerine tez yazmalık konu.
  alakası var mı bilmem ama fenerbahçedeyken babası vefat etmişti, lens bir gün sonra maça çıktı. belki bu olayın etkisi vardır belki yoktur.
 • daha önce de yazdım yine yazalım tarihe not düşmek adına. bu adam beşiktaş'ın kâbusuydu. çok net bu adam beşiktaş'ın cenabetiydi ve gittikten sonra takım bambaşka bir şey oldu.

  bir daha kulüp binasına sokulmamasi gereken cenabet.
 • 2017 yılında fenerbahçe'ye gelerek türkiye ile tanışan, şu anda karagümrük forması giyen surinam asıllı hollandalı futbolcu.

  benim şu sıralar merak ettiğim bir şey var. acaba fenerbahçe'den mi daha çok nefret ediyor? yoksa beşiktaş'tan mı?

  salı günü belli olur. ortası olmaz. yok 2 gol atar feneri şampiyon yapar, ya da 2 tane boş kaleye kaçırır beşiktaşı .

  not: fenerbahçe taraftarı seni seviyor lens
 • bu akşam amımıza koyup üstüne puro yakacaktır. hem emekliliği yıktım gemde manevi intikamımı aldım diyecektir.
 • bu şampiyonlukta sana girsin. takım şampiyon oldu senden kurtulunca.
 • sen gittin yine şampiyon olduk. dönme geri.
 • tam uğursuz. geldiğinde 2 sene üst üste şampiyon olmuştuk, devre arasında gidene kadar yüzümüz gülmedi. yalnız sezon öyle ilginç bitti ki her gol önemli hale geldi, adam çıkıp benim trabzon'a attğım golle şampiyon oldu beşiktaş dese haksız sayılmaz. *