şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle derin futbol programında karşılaştırılan futbolcuların versusudur.

(bkz: jeremain lens)

(bkz: ricardo quaresma)
  • ikincisinin avrupa şampiyonu apoleti vardır.

(bkz: konu kilit)
  • izlemeyi bilene ikisi de keyif veren futbolculardır. ancak arada kaldığım bir durum var, sevgili bir suser kardeşimiz beni aydınlatırsa sevinirim. bir futbolcuyu değerlendirirken "apolete" mi bakacağız "takıma verdiği fayda" ya mı bakacağız? örneğin roberto carlos geldi, aynı takım taraftarı bazı arkadaşlar, önemli olan takıma verdiği fayda, diyerek burun kıvırdılar. alex de souza geldi, oynadı. onun için de "önemli olan tecrübe, apolet" diye burun kıvırdılar. yoksa bu kavramlar takımdan takıma mı değişiyor?

izleyin işte arkadaş, bu adamlar yarış atı değil, futbolcu, insan...
  • disiplin nedeniyle lens'in bir adım önde olduğu karşılaştırma.

iyi olan kazansın.
  • oynadığı en büyük takım şimdilik fenerbahçe olan bir adamla q7 yi kıyaslamak büyük hakaret.
  • jl q7 yi kesemez. babel'i de kesemez. geçen seneki fener aldatıyor herkesi. geçen sene fenerin kadrosunda gerçekten sıkıntı vardı. takımı ileriye götürecek adam yoktu. takım halinde de hücum yapamayınca adam geçebilen götü de sağlam lens yıldızlaştı. beşiktaş öyle bir takım değil ki.
  • takım oyunu oynayamayan bir takımda yıldızlaşmak, sana her türlü imkanı sunan bir takımda oynamaktan daha zordur.

oyuncuyu komple değerlendireceksin. bence de q7, lens'den kaliteli bir kanattır fakat babel ile aralarında dağlar kadar fark var. splinter özelliği daha iyi bir kere. top kontrolü bir q7 olmasa da gene de babel'den kat kat üstündür lens'in. geriye kalıyor skor konusu ki atacak adamlar olduğu müddetçe(negredo, talisca vb) asist yapan oyuncu daha değerlidir ki bu alanda da lens çok daha önde.

oynayamayan takıma 17 asist yapmış, skor olarak da baktığınızda q7'den önde bir oyuncuyu hadi q7'yi geçtim, bari babel ile kıyaslamayın.
  • babel dediğimiz oyuncu mental sorunları nedeniyle kariyerini dikine aşağı çeken bir oyuncu. kasımpaşa'ya kadar geldi. kasımpaşa'dan gönderilme sebebi de basına yansımayan bir takım problemli davranışlar. fakat türkiye'den ayrıldıktan sonra artık psikolojik destek mi aldı, kariyer koçumu tuttu bilmiyorum ama çok düzgün bir karakter çiziyor. ben kariyerinde liverpool görmüş ( görmüş derken 2007 de 18 milyon euro verdi liverpool. 2011 e kadar da kaldı. ) ki o senelerde 18 milyon euro gerçekten iyi paraydı. ) bir oyuncunun futbolculuk melekelerini lens'le kıyaslamam. ancak babel formsuz olursa lens babel'i kesebilir. babel birebirde adam geçebilen fizik gücü oldukça sağlam, hava hakimiyeti olan ve gol bulabilen bir kanat. bence en büyük eksiği top stop etmeden pas verememesi.
  • lens ilk 11 baslamalidir.
    quaresma 33 yasinda artik amnk, fanatiklik yapmayin.
    lens quaresma'dan cok daha dagitici denge bozucu bir oyuncu, ayaklarina hakim ve guclu.
    quaresma gecen seneki gibi cizgiye yapisip orada top beklerken, lens topu alip her yone surebilen bir adam.