şükela:  tümü | bugün
 • utah jazz'ın 2010 nba draft'ında 55. sıradan seçtiği 2.06'lık forvet.

  itiraf etmeliyim ki; western kentucky gibi düşük profilli bir okulda dahi, en iyi sezonunda sadece 10 sayı ve 6.9 ribaund gibi sıradan ortalamalar tutturabilmiş, 23 yaşında, dış şutu olmayan * ve sadece 88 kiloluk bir adamın seçilmesi, draft'ı izlerken bana çöpe atılmış bir seçim hakkı gibi gelmiş ve bir jazz taraftarı olarak beni oldukça sinirlendirmişti. zira evans'ın sahip olduğu büyük eksikler dolayısıyla değil ligde tutunabilmek, yaz liginde dahi katkı verebileceğine ihtimal vermiyordum. lakin kendisi müthiş bir mücadele vererek, hem yaz ligi kadrosundaki 15 küsur oyuncu arasından takıma girebilen, hem de garanti kontratı olmamasına rağmen utah jazz tarafından takımda tutulan bu seneki tek oyuncu oldu. ki sezon başlamadan hemen önce takımdan kesilenler arasında sundiata gaines, othyus jeffers, demetris nichols ve ryan thompson gibi yüksek profilli oyuncular olduğunu da hatırlatayım.

  şimdi tüm bu yazdıklarımın ışığında kendisinden yeni bir paul millsap olmasını beklediğim filan zannedilmesin. zaten şu ana dek -bir dönem el bileğinden sakatlanmasının da etkisiyle- sadece 9 maçta ortalama 4.6 dakika süre alabildi. düzgün şans bulabilme ihtimali olur mu? olursa iş yapar mı? bu konularda da zerre fikrim yok doğrusu. buradaki önemli nokta, 88 kiloluk ve dış şutu olmayan bir forvetin nba'de tutunabilmeyi başarıp, tüm bu olumsuz özelliklerinden ziyade atletizmini, bitiriciliğini, hücum ribaundlarındaki agresifliğini ön plana çıkarabilmesi ve çalışkanlığıyla jerry sloan gibi bir adamın gözüne girebilmesidir. sezonun ilk maçında denver nuggets karşısında 11 dakikada attığı 11 sayı haricinde saha içinde şimdilik dişe dokunur herhangi bir katkı vermese de, bu kadar iyi antrenman yapan bir oyuncunun kadroda bulunması her zaman için güzel bir şeydir.
 • oyndaığı 31 maç sonrası 3.1 sayı ortalaması tutturmuş ikinci tur çaylağı.
  yalnız enteresan bir olayı var. şut yüzdesi %73.

  bildiğin yetmişüç.
 • gerald wallace'ı dekor yaptığı smacını aşağıdan izleyebileceğiniz jazz oyuncusu:

  http://www.youtube.com/watch?v=0p4txhmdjbq
 • clippers-jazz maçındaki bir oylama sonucunda galip gelmiş olan oyuncu:

  "soru: nba'deki en iyi smaçör kim?

  sonuçlar:

  blake: %21
  dwight: %4
  lebron: %5
  evans: %71"

  jazz taraftarı biraz abartmış lebron antipatisini. ama olsun. jeremy evans hakikaten en iyilerden biri şu anda.
 • utah'ta uzun rotasyonunda besinci siradaki atletik bir kardesimiz. derrick favors'in sakat oldugu clips macinda dakka aldi, uc tane alley oop smaci var. zaten preseason maclari ve sezonun basi itibariyle bi cikis yakaladigi, benchten girdiginde patlayiciligiyla oyuna etki ettigi goruluyordu. cocuk iyi ama sakatlik olmazsa milsap ve favors'in gerisinde nasil dakika bulacak, aklim kesmiyor.
 • seçilirse all-star smaç yarışmasına renk katacağını düşündüğüm yetenekli genç. lakabı "human pogo stick".

  earl watson'la süper bir ikililer. neredeyse, beraber oynatıkları her maçta bir alley oop yapıyorlar. saha dışında da arkadaşlıkları iyi gibi.

  https://twitter.com/…162641262602764288%2fphoto%2f1
 • sunucunun kendisine "bu smaçlar için ilhamı ve fikirlerini nereden alıyorsun?" diye sorması üzerine "internetten takım arkadaşlarım şunu yap bunu yap diyor. oradan buradan yani..." diye cevap vermiş olan smaçör. söylendiği gibi tam hazır değildi muhtemelen ama smaç zanaatine yakın adamların şapkasında sakladığı birkaç numara her zaman için vardır. 3 değil de 10-15 hak versek her hakkını da sağlam doldururdu. kendisi için daha önce olan düşüncelerimizi boşa çıkarmadı.
 • sezonun son gecesinde smaç üstüne smaç yaparak gecenin görüntülerine girmeyi garantilemiştir. bu gece yerden çok havada durdu galiba.

  ekleme: üstüne de jj hickson tarafından posterize edildi.
 • utah jazz'le 3 yıl/5.5 milyon dolarlık yeni bir kontrat yapan basketbolcu. güzel smaçlar vurur ve arada hoş blok koyar, ama garbage time zamanı taraftara eğlence yaratmak haricinde bir numarası yoktur. artık nba'de bir yer edindiğini düşünürsek kendisini bir sf veya pf olarak geliştirebilecek vakti var. takımdaki uzun fazlalığını düşünürsek sf olması takıma çok daha fayda sağlayabilir.
 • özetleri takip edebildiğim kadarıyla yaz ligi'nde döktürüyor.