şükela:  tümü | bugün soru sor
 • lyon'da forma giyen 1983 doğumlu fransız orta saha oyuncusu. 9 kez fransa a milli futbol takımı'na seçilmişliği vardır.
 • milli takımda patrick vieira'nın görevini rahatlıkla üstlenebilecek potansiyele sahip görünüyor. güçlü bir orta saha oyuncusu. yerine ya da duruma göre ofansif veya defansif oynayabiliyor. eğer şans bulursa, ki görüldüğü kadarıyla bulacak. işte o zaman euro 2008'de dikkat çekebilir.
 • euro 2008 de görüldüğü kadarıyla bu kadar düz bir futbolcuya ba$ka hiç bir yerde rastlayamazsınız.
 • raymond domenech'in son bir yıldır baş gösteren olympique lyonnais takıntısı sayesinde euro 2008'de forma bulmuş nice oyuncudan biri, ne kokar ne bulaşır cinsten, bir nevi maldonado, bir nevi inamoto, bir nevi kleberson
 • domenech'in beceriksiz ellerinde euro 2008'deki performansına göre yorum yapanları ileride fazlasıyla şaşırtacak futbolcudur.

  edit : bir de ertem şener bunu "tüuğ lâ lâ" diye okur ki sanırsınız fransızca şiire başlayacak az sonra..
 • maldonado nun avupa görmüşü. şimdi doğruya doğru ben bu adamı euro2008 den önce pek bilmiyordum. ama turnuvada gördüğüm en devlet memuru tarzı ortasaha futbolcusu buydu. ne dikine oynar ne sorumluluk alır. eğer ortasahanızda milli takımı angarya gören sümerbank emeklisi makalele dayı ve toulalan gibi salla başını al maaşını bir adam varsa sonuncu olmamanız gariptir. iddia ediyorum fransa kadrosuna giremeyen flamini, toulalan-makalele ikilisinin yaptığını tek başına yapardı.

  ama belki de gerçek toulalan bu değildir. yarın öbür gün fotomaç ta okuruz " gerçek toulalanı görmediniz daha" diye bir röportajını. zaten fenerbahçenin transfer komitesi başkanı alex de souza tha captain * da maldonado için " böylesi türkiyede yok" diyordu. bekleyelim görelim.
 • kendisinin yüzünden arkadaş ortamlarında daşşakoğlanına döndüğüm fitbolcu. euro 2008'den önce " la şu 4 adama dikkat edin: ciprian marica, andrea barzagli, bafetimbi gomis ve jérémy toulalan. patlama yapıcaklar banko" diye geziyordum. ilk maçlardan sonra marica sakatlandı, turnuvayı kapattı. barzagli (materazzi sağolsun) bok gibi oynadı. gomis tam bir odun görüntüsü çizdi. toulalan'ın da yerine eski samsunsporlu cemil'i koysanız sırıtmazdı eminim. yine de beğendiğim bir oyuncu kendisi. ismi de ağzı doldura doldura çok güzel okunuyor.
 • fm 2009'da aşırı derecede iyi oynayan oyuncu.artık yapımcı ekibe para mı verdi bilemem ama gerçekte olduğundan çok daha iyi oyunda kendisi.
 • fransızların tayfur havutçu'su demeye dilim varmayan ortasaha oyuncusu. fransız milli takımı için henüz kaydadeğer birşeyler yapamamış bir oyuncu olarak tayfurla kıyasladığımızda tayfur'un kurtardığı bir finlandiya maçı hala akıllardadır ki genele bakıldığında milli takım adına 6 gol kaydetmiştir. tayfur'un beşiktaş'ın sembol ismi olarak futbola veda ettiğini bir köşeye koyarak, toulalan'ın aktif futbol yaşamı bitince herhangi bir klüp için sembol olabileme ihtimali şimdilik gözükmemektedir; o ihtimal belirirse bende bu yazıyı editlerim.
 • düz futbolcudur, lyon'un da oynar, fransa milli takımında oynar mevzuları bir yana "futbolcu" olacak tipe sahip olmayandır. evet bu spora dahil olmak için belli bir fizik, belli bir tip, eli yüzü düzgünlük aranmamaktadır ama bu adam hakikaten bambaşkadır. sıfatı her an "abi oto sanayide kaportacıyım, buyur bu da kartımız, yolun düşerse gel bir çayımızı iç" diyecek gibidir.

  http://www.uefa.com/…ayers/1/2010/324x324/62127.jpg