• cm 97-98'de ne yapıp edip takımıma aldığım, sezonda en az 7.80 ortalamayla oynayan adamdı. o zaman 20 yaşında ümit vaadeden genç yetenekti. ankaragücü'ne transferi 2010 değil de 2001-2002 yıllarında gerçekleşseydi sözlüğe hakkında en az 250-300 entry girilecek futbolcuydu.gel gör ki köprünün altından çok sular aktı. o geldi 32 yaşına, cm oldu fm. gençler benarbia'yı, legwinski'yi, lamouchi'yi bilmez, ronaldo'yu ibo'yu messi'yi baştacı eder oldu. space kardeşinizle aynı dili konuşan adam zor bulunur oldu*.
  • monaconun sol kanadından tek başına sorumlu oyuncu. sol ayağının içini gerçekten muhteşem kullanıyor. haa bir de tweetynin iksir içip canavar olmuş haline benziyor.
  • ankaragücü'nün laf olsun torba dolsun transferi. sol kanatta kendi altyapısından yetişme murat duruer ve genç yetenek aydın karabulut varken yapılmış gereksiz bir iştir rothen'in alınması. gerçi türkiye ligleri bu tür garip çıkışları daha önce de gördü. genelde kerameti meçhul başkanlar tarafından girilen bir harekettir bu. hep yıllar sonranın takımını oluşturuyoruz yalanıyla birtakım paralar döndürülür. sonra ne o başkan ortadadır ne yıllar sonranın takımındaki futbolcular... yani bu memleket etimesgut şekerspor'ları, siirt jetpa spor'ları tecrübe etti. ha şimdiki biraz daha değişik... yüzyıllık, hatrı sayılır sayıda taraftarı olan bir kulüp var ortada. buna ancak gökçekler cesaret edebilirdi zaten. o da ankara'nın en fantastik ailesinin farkı olsun (adamlar dünyanın en iyi 6. liginin -!- işleyişini bile değiştirdi abi daha ne olsun kim yapabilmiş bugüne kadar).

neyse... demem o ki ankaragücü rothen gibi sucukluğu alacağına, iyi bir stoper ve iyi bir bitirici forvet alsın... hatta daha önce ahmet gökçek 45 milyon dolar borçlu takıma bu transferleri nasıl yaptığını açıklasın, bir de ankaraspor'un paraları noldu onu açıklasın... gerçi bu gidişin sonu bank asya ama olsun... kendi düşen ağlamaz.
  • bugünkü imza törenindeki fotoğraflarına bakıldığında içten içe "ben ne halt yedim de buraya geldim ulan" diye düşündüğü sanılan fransız. böyle surat ifadeleri mi olur arkadaş?

http://www.ankaragucu.org.tr/…/ankaragucu_imza2.jpg
    http://www.ankaragucu.org.tr/…ankaragucu_imza12.jpg
    http://www.ankaragucu.org.tr/…/ankaragucu_imza9.jpg
  • ankaragücü'nün vassel ve geremi'den sonra bu sezon yaptığı bir diğer flaş transfer. vallahi helal olsun.
  • psg'de oynarken kanal a bu hafta paris saint germain maçı veriyor mu diye özellikle bakma nedenim olan topçudur. kendisinin bu derece takipçisiydim. sezon başı rangers'a gitti ama ne yazık ki uyum sağlayamadı oraya. kariyerinin en parlak sezonu monaco formasıyla cl finaline çıktığı 2003-2004 sezonudur. o sezondan sonra dev takımlara niçin geç(e)mediğini hep merak etmişimdir. ya teklif gelmedi ya da psg'yi seçerek hata yaptı.
    sonuçta, rothen çok iyi bir sol ayağa sahip bir futbolcudur. zamanında beşiktaş'a gelsin diye az can atmamışımdır. artık 32 yaşına gelmiştir ama jerome rothen'i memleketimin liginde izleyeceğim için çok mutluyum.
  • kırk yılın başında, gökçek ailesine ufacık da olsa kanımın ısınmasını sağlamıştır bu adamın ankaragücü'ne gelişi. ha tabi sonradan gözümün önüne melih gökçek gülüşü geldi de eski halime döndüm.
  • 6 senedir kendisine dair entry yok. 2010'da ankaragücü'nde 12 maç oynayan rothen, 2013'te ilk kulübü caen'e döndü. 2-3 ay caen'de takılıp ekim'de futbolu bıraktı. yaşı 35 olmuştu zaten, vakti gelmişti. türkiye'ye gelmeden yıllar önce oyunlardan bilir ve o nedenle çok severdim, türkiye performansı aklıma geldikçe üzülürüm. keşke daha düzgün yönetilen bir takım bu adamı türkiye'ye getirseydi. şu adam için de benzer fikirlere sahibim.

(bkz: darius vassell)
  • hakkındaki transfer haberi doğruysa dünyaca ünlü melih gökçek sırıtışı ile tanışmasına ramak kalmıştır. nisan ayı gibi vassell'in blogunda yazmaya başlar sanırım.

(bkz: chronicles of darius vassell)
  • futbol hayatını paris saint germain'de sürdüren, bir kanat oyuncusu olarak yeteneği üst düzeyde olmasına rağmen büyük takımlar tarafından şu ana kadar değerlendirilmemiş, akıllarda, monaco'da dado prso ve fernando morientes ile birlikte şampiyonlar liginde oynadıkları orta kafa gol oyunuyla yer etmiş topçu.
hesabın var mı? giriş yap