• nereden izledim, nereden bildim senin adını be jerry. bilmez olaydım o enfes çağrışımlı soyadını.

ne zaman burger king'te steakhouse burger istesem bu güzide basketbol adamının ismi aklıma geliveriyor.

ilk zamanlar "ben jerry stackhouse alıyorum millet, siz ne alıyorsunuz ehe ehe" demek güzeldi ama artık kendim rahatsız olur duruma geldim.

biri steakhouse dediği anda çağrışım başlıyor ve dudaklarımdan dışarı dökülmek için çırpınıyor. kendime hakim oluyorum, "bir hamburgerin nba dünyasıyla ne ilgisi olabilir ki" diyorum.

shaq oturuyor masada, big king almış. neler görüyorum derken soruyor kadın.

-içecek olarak ne alırdınız?
    -eee. mmm. şey. ice t-mac.

neler diyorum ben derken "big mac'imiz yok efendim" diyorlar.

"ice tea" diyorum. "büyük boy olsun ister misiniz?" diyor.

boykins yan kasaya "küçük boy olsun" diyor. "bir mayonez" diye ekliyor.

o. j. mayo netz formasıyla içeri giriyor.

steakhouse'umu alıyorum. altılı chicken fries en iyi altıncı adam olarak tepside sırıtıyor.

yiyorum.
  • gün geçmesin ki ekşide bir başka aydınlanma yaşamayalım.

sen 3. sıradan draft ol,

rookie yılında 72 maçın 71'inde ilk 5 başlayıp 19.2 sayı ortalamasıyla oyna,

kariyerinde 57 sayı, 15 ribaunt, 13 asistlik maçların olsun.

2000 sezonunda ligin toplamda en fazla sayı atan oyuncusu olup, 29.8 sayı ortalaması ile sayı krallığında 2. ol,

2 all-star yapıp, 38 yaşına kadar nba'de top oyna,

ama ekşide çok büyük yetenek olmayıp, klasik bir sg olarak tanımlan.

lan olm bu adam daha ne yapsın amk.

kendi döneminin en yetenekli basketbolcularından biriydi, top elindeyken adamı bakışlarıyla ısırırdı. yazdıklarınızı okursa da götünüzden ısırır.
  • detroit'in grant hill'in sakatlığından sonra dibe vurduğu dönemlerde hiç skorer oyuncusu olmamasından mütevellit jerry stackhouse o sezon detroit hücumlarında neredeyse tüm topları kullanmış ve 30 sayı ortalamaya yakın bir rakamla sezonu kapatmıştır. o sezon detroit playoff'a girememiştir.

gariptir ki bu abi çok büyük yetenek olmamasına ve klasik bir sg olmasına karşın hem sayı krallığı kovalamış, hem slamdunk contest'e katılmış, hem de allstar olmuştur.

edit: büyük yetenekten kastım bir tmac, penny, ai falandı. ulan adam ray allen'dan veya reggie miller'dan daha büyük oyuncu değil. michael finley, mitch richmond, eddie jones ayarında bir adamdı la alt tarafı.
  • detroit pistons takiminin su andaki kadrosunun yildiz oyuncusu, grant hill zamaninda ortalikda gozukmuyordu. o gittikten sonra ben buyum dercesine oynadi. bu sene 50 sayi barajini asan ilk oyuncuydu bu abim. shooting guard mevkinde oynar.
  • yanilmiyorsam 42 numara giyer bu kardeş...
  • mehmet okurun yeni takım arkadaşı. north carolina mezunu.
  • 3 kuruş için emekli olmayıp kendini rezil eden zamanının iyi skorerlerinden biriydi. en son 2013 playoffları'nda chicago bulls - brooklyn nets serisinde kendisini görmüştük. bilekleri basketbolu bırakmış haldeyken zorlama bir şekilde süre alması, o süre dahilinde eline ne gelirse airball'a dönüşmesiyle sonlanmıştı. tek devrede 3 airball atmıştı, hatta aynı maç üzerinde herhangi bir baskı olmadan top sürerken, topu elinden kaçırmışlığı var.

1.maç
    12 dakika, 0/3 fg, 0/2 3point, 2 reb, 1 turnover = 0 sayı
    http://scores.espn.go.com/…oxscore?gameid=400459947

2.maç
    6 dakika, 1/4 fg, 0/3 3point, 2/2 ft, 0 reb = 4 sayı
    http://scores.espn.go.com/…oxscore?gameid=400459947

3.maç
    6 dakika, 0/3 fg, 0/2 3point, 1/2 ft, 2 reb, 1 turnover = 1 sayı
    http://scores.espn.go.com/…oxscore?gameid=400459951

4.maç
    4 dakika, her şey 0, deneme bile yok sadece 1 faul = 0 sayı
    http://scores.espn.go.com/…oxscore?gameid=400459952

son veteran parasını kurtarmaya çalışan oyuncuları çok görmüştük ama bunu bu kadar rezil bir şekilde yapanı pek görmemiştik. stackhouse'sun ya sen. bu 4 maçtan sonra bir daha süre alamadı, aynı sezon sonu basketbolu bıraktı. oldukça geç gelmiş bir karardı. uzunca bir süre toronto raptors tribünlerinde gözüktü, sonrasında kendisini altyapının başına geçirmişler. para paradır elbette.
  • dünyanın en underrated basketbolcusudur. michael jordan gibi bir alfayı takımının ikinci oyuncusu yapabilen tek adamdır. efsanedir.
  • zamanında michael jordan'a laf atma gafletinde bulunmuş, ondan sonraki ilk karşılaşmalarında sözlerini yemek zorunda kalmış, biraz sevimsizce shooting guard*.
hesabın var mı? giriş yap