şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle belirteyim bu yazdığım reklam değil üzerindeki emeği bildiğim bir uygulamaya isteyerek verdiğim desteğimdir. ne işe yaradığına gelirsek, gerçek dünyada pratik biçimde jest yapmanıza yarıyor temel olarak. jest yapacağın kişinin telefon numarasını giriyorsun, sms ile bir qr kod gidiyor o kişiye. qr kodu jest yapılan yere okutuyorsun ve jestin gerçekleşiyor. mesela bir arkadaşının o anda bir mekanda yemek yediğini vs biliyorsun ona jest olarak bir kahve veya bir kadeh bir şey gönderebiliyorsun. tabi spa’dan helikopter turuna kadar çok uç jestler de var uygulamada ama kitap, kahve, cd gibi daha basit jestler kulağa çok hoş geliyor.

  android denemesini yaptım gayet düzgün çalışıyor, iosda da varmış.

  sitesi de şu;
  http://www.jestiniyap.com/

  deneyin, bug rapor edin, mıncırın sevinelim.
 • d&r, bimeks, marriott, hilton, sofa gibi firma ve mekanlar ile anlasmis uygulama. basta osmanlar nalburiye, mahmut cafe gibi yerlerle anlastigini dusunmustum ancak gayet iyi is ortaklari bulmuslar.
 • laf sokarak, itici imalarda bulunarak birinci ay dönümünde jest talep eden bir adet kız arkadaş içeren, her yerden fırlayan reklamdır.

  'mest oldum, vallahi jest oldum ouououo...'

  e- ben bu şarkıyı çok seviyorum ehi.
  k- ben de... özellikle 'jjjessst' kısmını, öhm.

  pek pamuk şekeri pek.
 • reklami icin konusacagim.

  sevgilisiyle oturup gozlerini tavana dikerek jest oldu sarkisi mirildanan bir tip ve ezik ezik trip atan bir hatun. acayip itici bir iliski. ikisinde de yokluk cekip birbirlerine mecburen tahamul eder bir hava var.

  efendim sonra o oyunculuklar ne allah askina? ey yonetmen kisisi! sen oyunculara boyle mi oyun veriyorsun? kamera ve mustafa sandal'in hareketlerinde senkron kaciyor, birbirlerini yakalayamiyorlar. tamam guzel diyip bunlara mi onay verdin?

  butce kisitli olabilir eyvallah da bunlarin butceyle alakasi yok.
 • reklamının çok kötü olduğuna katıldığım, ama uygulama olarak epey iyi bulduğum.

  özellikle de miles&smiles ile iş birliği olması benim için bir artı, uygulamadan harcama yaptıkça mil veriyor.

  kendime yemek falan ısmarlıyorum bazen.*
 • normalde fırsat sitelerinde 5'te 1'i fiyata olan fırsatları 5 katına satan keriz silkeleyici uygulama.

  yani öyle böyle pahalı değil, bir yılbaşı yemeğini 682 türk lirasına satacak kadar dolandırıcılar.

  şöyle izah edeyim, ben eyfel'in dibinde 2 kişilik yemeğe şarap eşliğinde 195 tl ödemiştim. bu tek kişiye o fiyatı çekiyor.

  özetle 20.000.000 tl param olsa bunlara 1 kuruş kaptırmam.
 • forum donanım ölücülüğü yapayım size.
  hediye çeklerini 15 31 aralık 2017 arasında npara ile alırsanız 100 lira yerine 50 lira ödeyeceğiniz site...
 • şu sıralar yeğenime yeni yıl hediyesi almayı düşünüyordum, bugün gelen enpara.com mailiyle burayı kurcalamaya başladım. toyzz shop var mesela ve toyzz shop'un kendi sitesiyle herhangi bir fiyat farkı yok. eh 100 tl ve üzerine 50 tl indirim de az değil. valla bankadan güzeli ya herifler.
 • enpara.com kampanyası sayesinde öğrendiğim alışveriş teşvik edici hede.

  biraz inceledim ve çok saçma buldum. birisine belirlediğin tutarda bir jest yapıyorsun ama sadece bir seçenekle kısıtlıyorsun. bak şu mağazaya git, şu kadar limitin var istediğini al. bu mu yani? git adamakıllı hediyeni al kardeşim, böyle saçmalıklarla uğraşıp komisyoncuları zengin etme.

  ayrıca gönderdiğiniz hediye çeklerinin tamamına yakını online alışverişlerde geçerli değil. paşa paşa mağazaya gideceksin. mağazaya gittikten sonra da satıcının keyfi uygulamalarına maruz kalabileceğinin garantisi yok. mesela bir ürün beğendin; fiyatına sezon indirimi uygulanmış, satıcı sana kalkıp "bu çek kampanyası sezon indirim kampanyamızla birleştirilemez." diyebilir. tamamen satıcının keyfindesin. bırakalım böyle boş komisyon şeylerini, istediğimiz ürünü istediğimiz gibi hediye alalım. içine bir de değiştirme kartı bitti gitti işte.

  bu mantıkla bu uygulama kısa sürede çöpe gider zaten. cezbedici bir yanı olmadığı gibi kazandırdığı bir fırsatta yok.
 • enpara, 50 liralık jest yaptık diye bu siteyle ilgili mail atmış, bakalım gerçekten ne kadar jestimiz?

  diğer arkadaşların belirttiği gibi online alışverişlerde çoğu markada geçerli değil. zaten mağazada satış fiyatı farklı kitapların. dr'ı baz alarak bir inceleme başlatıyorum.

  diyelim ki 4 tane kitap alacağım,
  cinselliğin tarihi - foucault = mağaza 36 lira, online, 26
  ayyaş - hans fallada = mağaza 19, online 13
  kırmızı ve siyah - stendhal = mağaza 32, online 24
  paris sıkıntısı - baudelaire = mağaza 11, online 7

  rastgele seçtim 100 lirayı doldurma amacıyla. diyelim ki aldık 100 liralık dr jest ve yukarıdaki alışverişi de yaptık, mağazadan aldığım 4 kitaba 98 lira veriyorum 2 lira da boş kaldı. sonuçta tam 100 liraya denk getirmeniz imkansız ya bir kitap daha alıp, cebinizden ödeyip farkı tamamlayacaksınız ya da havada kalacak öyle.

  online'dan yapmış olsaydım bu alışveri 70 lira tutarında olacaktı. yani aslında gerçek indirimim 20 lira tutarında ama daha bitmedi. dr mağazasının üzerinde de oturmuyoruz sonuçta değil mi? bir de yol parası vereceğiz. üzerine aradığımız kitabı uğradığımız şubede bulamama ihtimalimiz de var. evliya çelebi gibi dr'dan dr'a gidebiliriz de ha şubeye de getirtebilirsiniz 1-2 güne gelir herhalde ama zahmetli işler.

  tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, bu kampanya sanki olmamış.

  yaklaşık 3 aydır cepteteb'le kitapyurdu'ndan 50'şer liralık alışveriş yapıyorum 2 gün bile geçmeden yarısını da iade alıyorum. 75 liraya, internet fiyatıyla 150 liralık kitap. enpara'da en son ekimde yapmıştı sanırım. bence asıl böyle kampanyalar lazım.

  düzenleme: @ejderhasizfantazya belirtti, kampanya koşulları değişmiş. online alışverişlerde de geçerli kılmışlar. ayrıca bu jest kartları "100 liralık" olarak da çıkıyormuş ama ne zaman bilinmez arada yoklayıverin almak isterseniz. bir de dr 23-24 aralık yani hafta sonuna özel 100 lira ve üzeri 10 lira indirim uygulaması başlatmış. 100 liralık jesti 50 liraya satın alıp 110 liralık kitap alabilirsiniz. şimdi bir şeye benzedi de lütfen 100 liralık jest kartlarından bana da bırakın! ayrıca böyle indirim, kampanya falan yazarken içim acıdı ne yapıyorum ben diye ama kitap için bunlar be arkadaş.

  bir daha geri geldim: bak ben bu siteden bir kere nem kaptım ya her işlerinde bir art niyet arıyorum. iki tane 250 liralık kart var niye aynısından iki tane var derken üzerinde bir yazı gördüm, birinde mağaza alışverişlerinde geçerli, diğerinde ise online ve mağaza alışverişlerinde geçerli yazıyor. demek ki neymiş bu site bir yokluyor hani ya tutarsa diye. dikkatli olmak lazım.