şükela:  tümü | bugün
 • kendi nick'in altına da yazdım, buraya da aynen yazıyorum;

  insanlara yurtdışı bağlantılı iş vaadettiği şöyle bir entry'si var.
  #78990940
  ekrangörüntüsü

  girişimi merak edip mesaj yazdım. bana hiçbir şey söylemeden sadece şu linki doldurmamı söyledi;
  https://docs.google.com/…tpbzmkfdaf_nbfxeg/viewform

  ekrangörüntüsü

  kime ve nereye olduğu bilinmeyen, ne olduğu belirsiz bir link. dahası kimliğiniz, sosyal medya hesaplarınız deşifre oluyor. tekrar msj yazıp, girişim, şirket, kurum her neyse güven veren bir bilgi, bir bağlantı verirse ben de kendim hakkında bilgi verebilirim dedim. cevap yok. entry'sinde bahariye'de ofisi olduğunu söylemiş, görüşebiliriz demiş. ofis adresini sordum. cevap yok.

  sürekli oyalamaya çalıştı. en son emailimi sordu. kimliğimi açık etmeyen bir email verdim. emailime ona ekşide yazdığım alakasız ilk mesajımı geri bana gönderip "aşağıdaki bildiriminiz dahilinde, size uygun olan iş ağlan, projeler ve yol haritanız tarafınıza iletilecektir. bu süreç 15 günü bulabilir." demiş. hala kendileriyle ilgili bir bilgilendirme yok. kaldı ki ben iş başvurusu falan yapmadım. oyalamak adına bir şeyler döndürüp duruyor.

  sonuç olarak beklediğim gibi oldu her şey.

  kim olduğu, ne yaptığı belli olmayan bu kişiye veya kişilere güvenip kendinizi deşifre etmemenizi tavsiye ederim. altından her türlü pislik çıkabilir.

  edit: başlık altını beslerseniz sevinirim. görünür olsun, ekşi'de bu tip şeylerin önüne geçen bir bilinç doğsun, kardeşlik barış huzur ve esenlik falan....