şükela:  tümü | bugün
  • alkollü kokteyl adı olarak kullanıldığı görülmüş isim tamlaması. türkiyede yaşamanın güzelliklerinden biridir bu hadise.
  • nasil oluyor bu is bir turlu akil sir erdiremiyorum. boyle ciddi ciddi gazeteler birinci sayfa surmansetten haberler veriyorlardi bir donem jet fadil asagi, jet fadil yukari diye. siz kimsiniz de kafaniza gore millete isim takiyorsunuz? benim de param olsun ben de kurayim bir medya grubu, sonra takilayim kafama gore. "yarrak hasan" diyeyim, "top necmi" diyeyim. bu mudur bizdeki basin ahlaki? budur sanirim.
  • unutulmaya mahkum olmus bu zat lakabi da ali'ye kaptirmistir. (bkz: jet ali)
    jet ali daima haklinin yaninda haksizin karsisinda durmus, araba yapicam, adini da hamza koyucam $eklinde basinda ve ulkede genis yanki uyandirmamistir. yapmaz da zaten o.
  • fadıl akgündüz'e medyatik olduktan sonra sahibi olduğu jet-pa adlı pazarlama firmasına göndermede bulunularak medyamız tarafından öngörülüp kabul ettirilmiş nickiyle oluşturulmuş tamlama. fadıl, nickinin hakkını vermiş, gerçekten jet gibi ortama akmış ve yine jet gibi çekilmiştir. o günlerde, jet gibi çekilmesinde, protonun reklamında, rahmi koç'a benzetilmiş vatandaşın tenekenin (tofaş) üstünde oturması; protonun rüzgarıyla da tenekenin bir yana rahmi koç'a benzetilmiş vatandaşın bir tarafa savrulması hayalinin işlenmesinin büyük payı olduğu dilden dile dolaşmaktaydı.
  • söz konusu kişinin, haber kanallarında, gayet ciddi siyasi bültenlerde bile adı yerine kullanılan lakabı.
    (bkz: ahahahhahahah ben buna gülüyorum ya)
  • adı geçen kişinin jetpa'dan önce istanbul bakırköy'de jet sürücü kursu vardı. hatta ben, eşim ve baldızım ehliyeti oradan almıştık. yıl 1990-1991 olmalı. aynı kursta naim süleymanoğlu'nun babası da direksiyon eğitmenliği yapıyordu.
  • bi jet li değil...