• sinclair spectrumda astronotlu uzayli bir oyun
  • değerli mi değerli wordpress plug-in'idir.
    elinin uzandığı etki alanları aşağıdkai gibidir:

wordpress.com istatistikleri
    jetpack comments
    abonelikler
    paylaşma
    vaultpress
    contact form
    spelling and grammar
    gravatar kartları
    extra sidebar widgets
    wp.me kısa bağlantıları
    kısa kod gömme
    harika matematik
    carousel
    enhanced distribution
  • jet pack'de son durum link.
  • yapılan gösterilerini seyretmekten zevk aldığım bireysel bir hava taşıtı.

pratikte böyle bir buluşun herkes tarafından kullanılacak olması insana çok hayalcilik gibi geliyor. yaygın olarak kullanılacağı günleri pek düşünemesem de, muhtemelen 20-30 sene içinde müstakil hayat yaşayan zengin insanların, özel izinler alarak kullanmaya başlayacağını öngörüyorum. belki de sadece dağda, denizde falan mahsur kalan insanları kurtarma amacıyla kullanılabilir.

dubai'deki şu gösteri ayrı güzeldir.
  • insana "belli bi miktar" uçma yetisi sağlayan, sırta takılan aparat. lakin jet pack'in altından çıkan alev hiç mi "kötü" terletmez, hiç mi bunaltmaz bi türlü kurtulamadım düşünmekten.
  • duke nukem 3d de millete havada uçup super rpg sallanamaya yarayan ekipman
  • mdk ii'de max adli itin bazi bolumlerde kullandigi ucurucu aygit.
  • iki ayrı firmanın yaptığı ve 200000$ dolar civarında satılan araç. havada 30-33 saniye durabilen ve oldukça ağır olan, her yönden geliştirilmesi gerekn bu alete kim neden para verir diye düşündüler anlayamadım. acaba türünün ilk ve son örneği olacağını düşünenleri ve harcaya harcaya bitmeyen parası olanların mı düşündüler. nano teknolojideki gelişmelerin uygulanması gereken bir alet ayrıca. sonra özel kıyafeti olmamalı ki, her an çantamızdan çıkarıp uçuşa geçebilelim.
    http://www.popularmechanics.com/…ation/4217989.html
  • (bkz: rocket belt)
hesabın var mı? giriş yap