şükela:  tümü | bugün
  • piyasada 1000 liraya yaptıracağınız boya koruma işlemini polisaj makinesine ihtiyaç duymadan özel pediyle kendinizin yapmasına olanak veren ürün.

chemical guys firmasının ürünüdür. detail firmalarında fahiş fiyata yapılan işlemlere göre çok daha iyi sonuç vermektedir. bir kutusu 140 lira civarındadır. bir kutu ile iki araca uygulayabilirsiniz.

uygulanışı:

öncelikle aracınızı güzelce yıkayın ve iyice kurulayın.

ürünü uygulama pedine sıkın.

doğrusal hareketlerle (burası önemli. dairesel değil doğrusal süreceksiniz) aracın dışında her yerine sürün.

20 dakika kurumasını bekleyin.

kuruduktan sonra çok yumuşak ve tertemiz bir bezle(bezin içinde hiç toz zerresi olmamalı çünkü jet seal çok sağlam yapıştığı için bastırarak sileceksiniz ve bez kirliyse aracı çizersiniz) silerek aracın üzerindeki kuruyan jetseal'i çıkarın. (çok sağlam yapışıyor iki kişi olursanız daha iyi olur. ürünü silme işlemi çok yorucu)

jet seal'in en sevdiğim yanı araç temizken ıslak gibi görünüyor. çok şık gösteriyor.

en sevmediğim yanı:
    bence daha etkili su kaydırıcılar var ama onlar araca ıslakmış gibi parlak görüntü vermedikleri için jet seal kullanıyorum. bir de ilginç bir sıkıntı var. ürünün kokusu çiçek kokusu gibi. ürünü uyguladığım günden beri araç park halindeyken sürekli sinek geliyor.

önümüz kış. araç üzerine yapışan kirlerin ve çamurların yıkama esnasında kolayca çıkması, böylece aracı çizmeden yıkamak için mutlaka jet seal veya başka bir su kaydırıcı uygulamanızı tavsiye ederim.

ürün türkiye'de biraz zor bulunuyor. internetten araştırma yaparak bulabileceğiniz 4-5 seçenek var. ben n11 üzerinden parlatanadamlar isimli online mağzadan aldım. siz buradan almayın adamların yolladığı her ürünün son kullanma tarihi geçmiş oluyor.