aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün soru sor
  • asırı zengin, parayı tuvalet kagidi olarak kullanan, zamani ehlinde cevridikleri yalan dolanla bir sekilde para kazanmayi basarmis, modern cagin para kazanma teknikleri sayesinde yerlerinden kalkmadan tek tusla her islerini halledebilen, alabilecekleri her turlu zevki alarak, buyuk bosluklar icinde yuzen ruhu orospu insanlar toplulugu.
  • hiclikten hizli para kazanarak yukselen lakin haydan gelen huya gider hesabi
    sosyeteye mach 3 le girip cikip kaybolanlar
  • jet uçaklarına binmenin ve özelliklede yurtdışı seyahate çıkmanın sadece çok küçük bir zümre tarafından gerçekleştirilebildiği yıllardan kalma bir tanımlama. jet kelimesinin, sahip oldukları paranın kazanılma hızıyla ilgisi yoktur.
  • parayla sikintilari olmayan toplum dan kopmus. hatta ekmegin kacpara oldugundan bile haberi olmayan.
    elit tabaka.
  • (bkz: jet ski)
  • dahil olunursa gerek iş gerek sosyal anlamda hayat kurtarandır. alın beni de aranıza.
  • jet uçaklarına zenginlerin bindiği dönemde sosyete halk tarafından verilen isimdi.
    ak partimiz inşa ettiği havaalanları sayesinde artık halkımız da uçağa biniyor ve jet sosyetenin bu imkanından faydalanabiliyor.
    yerli uçağımız da zaten göklerde...
  • tanıtımında bana da yeterli gelmemiş dizi. (bkz: çağlar çorumlu) güldür güldür'de oluşturduğu karakterleri şimdi parçalara bölmüş birisini reklama (bkz: nescafe), birisini filme (bkz: arif v 216), geriye kalanı da bu diziye ayırmış gibi bir hisse kapıldım.
    (bkz: gülse birsel) 'den güzel işler görmeye alıştığımızdan o beklenti ile başladım fragmanı izlemeye, ama karakterler de, görüntü de tatmin etmedi.
    beklemek gerek tabi...
  • avrupa yakası ya da yalan dünyaya benzese izlenebilecek, ancak fragmandan görüldüğü kadarıyla benzemeyen dizi. aşırı kalitesiz, aşırı zorlama duruyor. bir an recep ivedik tarzı bile geldi gözümün önüne.. o derece rezalet..