aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün
 • asırı zengin, parayı tuvalet kagidi olarak kullanan, zamani ehlinde cevridikleri yalan dolanla bir sekilde para kazanmayi basarmis, modern cagin para kazanma teknikleri sayesinde yerlerinden kalkmadan tek tusla her islerini halledebilen, alabilecekleri her turlu zevki alarak, buyuk bosluklar icinde yuzen ruhu orospu insanlar toplulugu.
 • hiclikten hizli para kazanarak yukselen lakin haydan gelen huya gider hesabi
  sosyeteye mach 3 le girip cikip kaybolanlar
 • jet uçaklarına binmenin ve özelliklede yurtdışı seyahate çıkmanın sadece çok küçük bir zümre tarafından gerçekleştirilebildiği yıllardan kalma bir tanımlama. jet kelimesinin, sahip oldukları paranın kazanılma hızıyla ilgisi yoktur.
 • parayla sikintilari olmayan toplum dan kopmus. hatta ekmegin kacpara oldugundan bile haberi olmayan.
  elit tabaka.
 • (bkz: jet ski)
 • şubat 2018'de yayınlanması planlanan gülse birsel dizisi.
  oyuncu kadrosuna bakıldığında son dönemin parlayan yıldızları çağlar çorumlu ve cengiz bozkurt ile avrupa yakası ve yalan dünya dizilerinden tanıdığımız sarp apak, hasibe eren, derya karadaş, bartu küçükçağlayan var.
  kadro ile ilgili başrol kaygısı bulunmaktadır. zira şu an kadroda bulunan hiç bir oyuncu daha önce başka bir dizi ve filmde başrol oynamamıştır.
  çağlar çorumlu ve cengiz bozkurt'un başrol oyunculuğunu kaldırabileceği aşikar.
  ancak diğer oyuncular diziye yardımcı oyuncu olarak destek verebilir.
  güçlü bir kadın oyuncuya ihtiyaç duyulacaktır. binnur kaya olabilir, tecrübeli, enerjisi yüksek. gülse birsel'i severim ancak böyle bir kadroda "komedi yönü güçlü kadın başrol oyuncusu" olarak karşımıza çıkabilecek bir oyunculuğu olduğunu düşünmüyorum.
  hasibe eren ısrarını anlamış değilim. gerçekten itici bir oyuncu.
  sarp apak çok doğru bir tercih. 3 yıldır televizyonda göremiyorduk, özlemiştik. avrupa yakası'ndaki tanrıverdi'yi de , yalan dünya'daki emir'i de mükemmel oynamımştı.
  derya karadaş zaten yalan dünya dizisinin son çeyreğinde diziyi tek başına sırtlamıştı. mükemmel bir enerjisi var.
  bartu küçükçağlayan başarılı bir oyuncu, diziye oldukça fazla katkı sağlayacaktır.

  açıklanan kadrolara ek olarak, senaryoyu şuan bilmiyoruz ancak gülse birsel genel olarak aile konseptinde yazılar yazar. gelenekselci ebeveynler, çocukları, ortada kavuşamayan bir çift, vb. şuan duyurulan kadrodaki kişileri bu kalıplara koyamıyoruz. yani kim anne baba? dizide kim birbiriyle aşk yaşayacak ama yanlış anlaşılmalar ve ailesel çatışmalar sebebiyle kavuşamayacak? (aslı-cem, deniz-rıza, nurhayat-emir, vb.)
 • dahil olunursa gerek iş gerek sosyal anlamda hayat kurtarandır. alın beni de aranıza.
 • jet uçaklarına zenginlerin bindiği dönemde sosyete halk tarafından verilen isimdi.
  ak partimiz inşa ettiği havaalanları sayesinde artık halkımız da uçağa biniyor ve jet sosyetenin bu imkanından faydalanabiliyor.
  yerli uçağımız da zaten göklerde...
 • sözlük yazarları tarafından daha bir bölümü bile yayınlanmadan yayından kaldırılan dizidir. bir başlasın yalan dünya dizisi de tutmaz denmişti ilk bölümde
 • engin günaydıni arıyor gözler. .