şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir sehirlerarasi otobus firmasi.
 • 60'lı yıllarda da vardı bir jet turizm, o zamanların varanıydı.ben sadece ankara ile istanbul arasında çalıştığını hatırlıyorum, ankara'da ziya gökalp caddesinden kalkar kadıköyiskele nin yanında bırakırdı. lacivert üniformalı hostesleri ilk kez orada görmüştüm. hosteslerin görevi yolcular sıkılmasın diye, tüm yolcuları mikrofona davet edip fıkra anlatmalarını sağlamaktı.
 • an itibariyle ağzımıza sıçmış sorumsuz çalışanların olduğu ( servisin şöförü kaza yaptığı için kaçıp gitmiş ve bizi saatlerce yağmurda bekletmiş) otobüs firmasıdır. ancak bir kaç saat sonra insaf eden bir çalışan çıktı da 1 kız 2 erkeği gidecekleri yere bıraktırttı. okuyorsan sağolasın kardeş .
 • istanbuldan ankaraya dönerken yayınladıkları filmi çok beğendiğim firma.
 • sorumsuz calisanlara sahip otobus firmasi.
 • kesinlikle tercih edilmemesi, tercih ettirilmemesi gereken bir firmadır. bu entriyi henüz daha otobüse bile binmeden giriyorum. saat 18'de kalkacak araba an itibari ile otogara bile girmemiştir. sorumsuz, lakayt, şeyinin ucu ile iş yapan insanlar daha otobüsün nerede olduğunu bile söylemekten acizler. bir de utanmadan gecikmiş otobüs için hemen kalkmıyor ankara adana antep diye bağırıyorlar.

  kısaca ikinci kez yolcu beklenmeyen bir firma olduğunu göstermiştir.

  düzeltme: imlâ
 • internetten bilet alsanız dahi güvenilmez firmadır.
  sizi otobüse yarım saat kala arayıp; "otobüs ankara'ya uğramayacakmış" diyebilirler (dediler). hemen başka firmadan aldık bileti el mahkum.
 • ne olursa olsun hiçbir şekilde tercih edilmemesi gereken dolandırıcı firmadır.istanbul'dan mersin'e gidecektim,istanbul otogarına geldim ve adamın birisi nereye diye sordu,bende mersin dedim.gel dedi neyse gittim saat 21.30 da istiyordum bileti 21.40 da var dediler.tamam dedim bileti keser kesmez 22.10 da imiş dediler.ben ekşi sözlükte firma hakkında söylenenlere baktım bir güvensizlik çöktü içime aslına bakarsak iyi ki de o güvensizlik içime doğmuş.bir de expres direk mersin'e gider dediler.80 tl ücret kestiler.ben biletin parasını geri istiyorum bana bilet kesildi artık iptal olmaz diyor.internet sitelerine girdim istanbul-mersin arası sefer yok.gittim söyledim seferler yeni başladığı için internet sitelerine koymadıklarını söylediler ve ben ısrarla biletimin iptal edilmesini istiyorum.araba otogara geldi şöföre sordum ki bu araba nereye gidiyor diye hatay dedi.allahım dellendim,gittim söyledim sen bana hatay demedin mi diyor,biletimin parasını istedim olmaz diyor hatay'a giderken mersin'de bırakır diyor oysa ki mersin ile hatay zıt yerlerde ve bana expres demişti.ısrar ettim en sonunda 60 tl verebiliriz dedi,yapıcak hiçbir şey yoktu ve aldım.

  yani her ne olursa olsun dünyadaki son otobüs firması olsa dahi binmem.gerekirse otostopla giderim gene de bu firmaya binmem.adi,dolandırıcı,beş para etmez bir firmadır.kesinlikle ama kesinlikle tercih edilmemesi,tercih ettirilmemesi gerek.
 • kafasına göre çalışan kafasına göre çalışmayan bozuk otobüsle alakasız yerlerde dura kalka sefer yapmaya çalışan şahane bir firma. harika gerçekten.