şükela:  tümü | bugün
 • fr; genc olma durumu (genclik), gencler
 • kozmetik ürünleri pazarlayan network marketingci. yakında değerlenir buralar, bol bol network marketing geyikleri döner. *
  edit: şöyle bir siteleri var; http://jeunesseturkiye.com/anasayfa.html
 • aynen bu diğer multi level marketinglere göre tupper ile benzer gibi sanki. ürünü düzgün bi ürün gibi duruyor. sadece network ve üyelik üzerinden para kazandırma sistemi değil gibi.
 • bir enes olgun klasiği daha geliyor hadi hazırlık olun buralar karışacak mevzi alın.
 • "enes bey n'apıyorsunuz?" sorusunu sordurtan.
 • belki bir faydası olur, sisteme girmeden önce okuyanlara...

  tahminimce :

  - sisteme giriş için yine yüklü bir para istenir. para istemenin kılıfı olarak bir miktar ürün verilir sisteme giren kişiye.

  - ürün satmaktan ziyade sisteme girecek kişi getirmek daha fazla para kazandırır. ponzi'nin standart sloganıdır "takımı iyi kur, oturduğun yerde ayda xxxx$ kazan"

  - para kazanamayıp sisteme kızanların arkasından "tembel, bu işte kazanmak için çalışmak lazım" benzeri söylemlerde bulunulacak.

  - sisteme çeşitli sebeplerden ötürü girmeyenlere "korkak" diyecekler.

  - sistemi sorgulayarak açıklarını ortaya çıkaracak sözleri dile getirenler onların gözünde, "kolay para kazanmak isteyen, memur zihniyetli, asla zengin olamayacak, birilerinin kölesi, çalışmayı sevmeyen, ileri görüşlü olmayan, at gözlüklü, çevresi olmayan, asosyal" olacaklardır.

  - hep birilerini örnek gösterecekler. lider, amir, reis, başkan, ağa, merchandise, kaptan vb. artık adı ne olursa... hep onların ne kadar para kazandığından, satın aldıkları arabalar, pahalı saatlerden, ne kadar çalıştıklarından, sistemin herkese aynı imkanı verdiğinden bahsedilecek.
 • (bkz: mega holdings)

  (bkz: kairos)

  (bkz: kyani)

  (bkz: coin space)

  (bkz: organo gold)

  gibi olusumlardan yeterince para kazananlarin doyum noktasina ulasmak icin geldigini dusundugum yeni sirket. basinda eski megacilar can kakmaci ve enes olgun var.

  takipcileriyiz. yine havuza elbiseli atlamali videolar ve girmezsen korkaksin, aptalsin. girer de yapamazsan tembelsin isini ogrenmiyorsun tarzi seyler bekliyoruz.

  ayrica genclesme kremi satiyor olmalilar ama acaba her sirkette " bende kullaniyorum bakin cok memnunum" cumlesini nasil kullanacaklar diye de merak etmiyor degiliz.

  son bilgi; diger networkcular bunlara kremci adini takmislar.*
 • girdiğim tüm entryler silinmiş. mahkemeler sanırım daha önemli is bulamadıları için zincir ve banko sahiplerine öncelik veriyorlar.