şükela:  tümü | bugün soru sor
 • --- spoiler ---

  aslında hamile olduğu ve gizlice bir yerlere kaçırıldığı, jaime lannister'ın gördüğü kızın ise dublörü olduğu iddia edilmektedir. bu teorinin en büyük kanıtı ise jeyne'nin catelyn stark tarafından "geniş kalçalı" olarak betimlenmesine karşın jaime'nin gördüğü kızın dar kalçalı olmasıdır.
  --- spoiler ---
 • --- asoiaf spoilerı içerebilir ---

  kızıl kahve bukle bukle saçlı, siyah gözlü, belirgin yüz hatlarına sahip narin, güzel bir hatunken ( her ne kadar jaime lannister "öyle krallık kaybettirecek bir güzellik değil" dese de) hangi akla hizmet ince suratlı esmer bir hatun tarafından canlandırıldığını anlamadığım karakter. en azından iki bukle yapaydılar maşayla, bigudiyle falan, sönük sevimsiz saçlar uğruna mı gitti dağ gibi starklar? bu mudur?
  bir de kadının adını değiştirmişler talisa maegyr diye, teyhey...

  --- asoiaf spoilerı içerebilir ---
 • --- spoiler ---

  rickon stark yaşadığı sürece hamile olup olmamasının bir önemi olmayan dul. ayrıca annesi sybell spicer (bkz: turncloak bitch) hamile kalmaması için kızına her gün kendi hazırladığı iksirleri içtiriyor. bundan sonra hikayede önemli bir yer teşkil edeceğini düşünmüyorum gerçi george amcanın işi belli olmaz.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  kitaplarin yazari* jamie ve catelyn'in kizin kalcalarini yanlis yorumlamasinin kendi hatasi oldugunu belirtmistir. dublor iddialari da boylece suya dusmusur.

  daha once de bazi karakterlerin goz renklerini yanlis tasvir etmisti yazar amca. millet o zaman da boyle garip teoriler uretmisti.

  --- spoiler ---
 • dizide charlie chaplin'in torunu oona chaplin tarafından canlandırılmaktadır.
 • kalça tanımına kurban gitmiş a song of ice and fire karakteri. -kendisi game of thrones dizisinde talisa stark rolündedir bu arada- jaime lannister tarafından casterly rock'a gönderilmiştir zira karnındaki bebe kuzeyin potansiyel sahibidir.

  ayrıca jamie, jeyne westerling'i ilk gördüğünde "uğruna krallık kaybetmeye değmeyecek bir kız," diye düşünmüştür.