şükela:  tümü | bugün
  • zed,sona,garen ve vi'in ölümüyle alakalı olarak 6 ocak 2016 tarihi itibariyle harika bir teaser ile karşımıza çıkan, karizmatik maskesiyle dikkat çeken ve 129. karakter olarak oyunda yer alacak olan league of legends şampiyonu.

teaser

stratera analizi
  • league of legends oyununa eklenmesi beklenen yeni nişancı şampiyon. teaser'ı gerçekten etkileyici olmuş.
  • bayağı bildiğin toplama şeklinde yapılmış bir lol karakteri. 5 değişik karakterden yetenekleri almışlar tek karakterde bir araya getirmişler.

pasif: graves'in mekaniğinin geliştirilmişi. 2 mermi olmuş 4 mermi. bazı ek özellikleri daha var ama temel bu.
    q: miss fortune'nin q'sunun geliştirilmiş hali. miss fortune'de 2 rakibe sekiyordu, bunda 4.
    w: lucian'ın q'sunun geliştirilmişi, menzili daha uzun. bu menzil uzunluğu op olmasın diye bir şampiyona çarptığında durma özelliği getirmişler.
    e: caitlin'in e'sinin geliştirilmişi, alan hasarı vuruyor. yine op olmasın diyerek gecikmeli çalışma mekaniği getirmişler buna da.
    r: xerath'ın r'sinin geliştirilmişi, menzili daha uzun bir de 3 yerine 4 defa atılabiliyor.

ayrıca adam nişancı ama saldırı hızı ya da kritik kasamıyorsun çünkü pasifi gereği aldığın saldırı hızını da kritik oranını da hasara dönüştürüyor.

tahminim aynı azir'de olduğu gibi mekaniğini iyi anlayan oyuncuların elinde ölümcül olacak ama bunun dışında çok tutulacak bir karakter olmayacak. profesyonel arenalarda çok görürüz bu nedenle, amatör oyunlarda da ilk 1 ay filan oynanır, sonra nadir oynanan karakterler arasında yerini alır. şahsen ben hiç sevmedim özelliklerine bakarak, böyle toplama işlere oldum olası ısınamamışımdır zaten.
  • çok hype görünüp, (bence) bekleneni veremeyen şampiyon. teması sanat. bir sanatçımız var. bir elinde silahı diğerinde mekanik bir kol ile ''happines is a warm gun'' diye dolaşıyor ortalıkta.

skilleri bildiğiniz toplama efenim. orjinal bir şey neredeyse yok.

q = miss fortune

w= jinx,morgana

e= teemo, cait

r= cait

yani ekko,tahm,kindred,illaoi gibi bir diğer orjinal olan 4 karakterin ardından böyle ucuz bir karakterin çıkması şaşırtıcı.

büyük ihtimalle ilk zamanlarında yüksek hasarı sebebiyle picklenecek-yasaklanacak. iki,üç nerf sonrası yüzüne bakılmaz hale gelecek. profesyonel arena'da görülmesi ise zaten imkansız. takım kompozisyonlarına uymuyor. kendini koruması olanağı yok filan.

bilemedim rito, bilemedim.
  • bu champ'e bok atna adam bu oyundan zerre anlamıyordur. net. maini ad-carry şampiyonlar hele ki vayne olan, oynadığı vayne'e de güvenen biri olarak, dört gözle bekliyorum seni ''virtüöz''.
  • sebebini bilmedigim bir sekilde luciana benzettigim yakinda gelecek olan yeni league of legends sampiyonu.e ye basıp oraya buraya ziplayasim geliyor
  • league of legendse
    (bkz: garen), (bkz: vi), (bkz: zed) ve (bkz: sona) öldürerek giriş yapan kötü hero. nedense kendisini hiç ama hiç sevmedim. muhtemelen efsanesi kiralık katil olan virtüöz öldürdüğü kişilerden zevk alan psikopat bir manyak vs. vs.
  • league of legends'de en belirgin kişilik bozukluğuna sahip karakter.

öldürmek onun için bir sanattır ve bunu repliklerinde sürekli dile getirerek kendisiyle övünür, kullandığı enstrüman ise vücuduyla bir bütün oluşturabilen silahıdır. lakabının virtüöz olmasının sebebi de bu silahın kullanımındaki ustalığıdır, ayrıca 4 rakamıyla ilgili bir takıntısı mevcuttur.