• namı değer "popeye" diye bildiğimiz kişidir.
    temel reis' lakaplı velasquez, 22 yıl hapiste yattıktan sonra şartlı tahliyeyle serbest kalmıştı

kolombiyalı uyuşturucu baronu pablo escobar’ın 300’den fazla cinayetin faili olan tetikçisi jairo velasquez, youtube'da açtığı video kanalında gençlere tavsiyelerde bulunuyor.

iddialara göre, 300'den fazla kişinin infazını üstlenen jairo velasquez şimdilerde youtube'a yüklediği videolarla gençlere suçtan uzak durmaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

ntv'nin haberine göre escobar’ın sağ kolu ve tetikçisi olarak bilinen "temel reis" lakaplı velasquez, uyuşturucu kartelleri arasındaki savaşlarda öne çıkan isimdi.

2014 yılında 22 sene yattığı hapisten şartlı tahliyeyle çıkan velasquez bir arkadaşının tavsiyesiyle youtube kanalı kurdu. 9 ay sonunda kanal yüz bin üyeye ulaştı.

"pişman temel reis" anlamına gelen "popeye arrepentido” isimli kanalda genç insanları suç dünyasıyla ilgili uyarmaya çalışan velasquez öldürdüğü kişilerin ailelerinden tepki topluyor ve ölüm tehditi alıyor.

velasquez, 1989 yılında başkanlığa aday olan luis carlos galan’ın suikastinden suçlu bulunsa da aslında 500 polis dahil, binlerce kişinin ölümünden sorumlu tutuluyor. bu da kendisi olur https://goo.gl/images/2i7hpe bu kıyağımı da unutmayın..
  • hayatını kaybetmiştir.
  • 57 yaşında mide kanserinden hakka yürümüştür:

https://www.foxnews.com/…-hitman-popeye-dies-cancer
  • diğer bir adıyla popeye ya da mezar meleği.

zamanında pablo escobar'ın sağ koluyken yaptığı şeyler gerçekten kan dondurucudur. kendi elleriyle 250'den fazla insan öldürdüğünü, çoğunu tek başına parçalara ayırdığını söylemiştir. ne derece psikopat bir insan olduğunu şöyle anlayabilirsiniz.

pablo escobar ile yollarını ayırdıktan sonra, escobarın eski sevgilisiyle bir ilişki yaşamaya başlıyor. aradan biraz zaman geçtikten sonra bir gün kendisi ve o kadın yatakta uyurlarken telefon çalıyor, arayan escobar.. "ya sen, ya o" diyor ve telefonu kapatıyor. bu da silahını alıyor ve o kadının kafasına sıkıyor oracıkta.

yıllar sonra sevgilisine bunu neden yaptığını sorduklarında şöyle diyor ;

- pablo'nun emirleri her zaman çok netti. eminim ki onu öldürmeseydim 1 saat içinde ya evim taranacak ya da mahallem havaya uçacaktı. onunla artık çalışmadığım, ondan korkmadığım anlamına gelmiyordu. çünkü aynı şeyleri yıllarca onun emirleriyle ben yaptım.

neyse efendim gelin görün ki kendi itiraflarına dayanan bu seri katilliğin ödülü.. pardon cezası olarak sadece 22 sene hapis yatıp, sonrasında içeriden çıkarak youtuber olmuştur. yanılmıyorsam 2 sene önce de kansere yakalanıp ölmüştür.

eğer az da olsa o ve escobar hakkında gerçek bilgilere sahip olmak isterseniz narcos izlemek yerine şu güzel belgeseli izleyebilirsiniz.

(bkz: the two escobars)
  • dizide limon lakabiyla anlattıkları gercekte yakalanmışken dizide escobar'dan hemen önce öldürülmüştür
hesabın var mı? giriş yap